8 סכנות קיץ שהכלב שלך עלול להתמודד עם

הימים היפים חוזרים, החום נכנס לאט לאט ואיתו חוזרות סכנות תקופת הקיץ. כמובן, הקיץ הוא עונה מעולה במהלכה תוכלו ליהנות מטיולים יפים, שחייה ושאר פעילויות קיץ. עם זאת, תצטרך לפקוח עין על הכלבלב שלך… הנה 8 הסכנות שאנו מוצאים בקיץ!

1- חום

כלב בשמש באוטו
קרדיטים: Ablozhka / iStock

בקיץ הטמפרטורות יכולות לעלות. אז ודא שקערת המים של הכלב שלך תמיד מלאה כדי לשמור על לחות. אם חיית המחמד שלכם באמת סובלת מהחום, תוכלו להשקיע במחצלת קירור או פשוט להרטיב מגבת רחצה כדי לקרר אותה. אם אתה יוצא לטיול, אל תשכח לקחת איתך מים ולהציע אותם באופן קבוע לכלבלב שלך.

תזכורת קטנה שאנו מקווים שהגיונית: לעולם אל תשאיר את הכלב שלך נעול במכונית שלך בקיץ! החום עולה כל כך מהר שהוא יכול להפוך למלכודת מוות אמיתית עבור חיית המחמד שלך.

2- שפיץ

Spikelets הם האובססיה של כל המאסטרים בקיץ והקדשנו להם מאמר. זרעי עשב בר אלו נמצאים בעיקר בשדות דשא גבוהים. ברגע שנתפסו בשערו של הכלב שלכם, החוצים יכולים להיכנס לאוזניו, לאף, לעיניים שלו או אפילו מתחת לעור שלו! לאחר כל טיול, לכן מומלץ מאוד לבדוק את הכלב מכל זווית.

3- מי ים

כלב יוצא מהים
קרדיטים: Esperanza33 / iStock

אם הכלב שלך אוהב לשחות בים, חשוב לשטוף אותו במים צלולים פעם אחת בבית. למעשה, מי ים עלולים לגרות את עור הכלב שלכם. חשוב גם ל שימו לב שחיית המחמד שלכם לא שותה את הספל. מי מלח שנבלעים בכמויות גדולות עלולים לגרום הַרעָלָה גורם לשלשולים והקאות קשים.

4- L'hydrocution

בדיוק כמונו, גם כלבים יכולים להיות קורבנות של הידרוקוטציה. זה די נדיר, אבל זה עדיין יכול לקרות. זה קורה מתיטבילה מהירה במים קרים במיוחד כאשר הטמפרטורה החיצונית גבוהה מאוד או כשהכלב שלך בדיוק עשה פעילות גופנית אינטנסיבית. כדי להימנע מכך, נסו להביא את כלבכם לאט ובהדרגה למים.

5- טיולים בחול ועל האספלט

כפות כלב על הזפת
קרדיטים: manushot / iStock

בקיץ, היזהרו מכוויות! חול וזפת יכולים להגיע לטמפרטורות פנומנליות ולהסתכן בשריפת כפות הכפות של הכלב שלך. לכן, לפני היציאה לטיול, הניחו את הרגל היחפה או את היד על הקרקע ובדקו אם אתם יכולים להחזיק מעמד לפחות 10 שניות. אם לא תחזיק מעמד, הכלב שלך יישרף בוודאות… לאחר יום בחוף הים, נקה היטב את הרפידות של הכלב שלך, כי החול יכול לגרום לגירוי הנקרא "פודודרמטיטיס".

6- פרעושים וקרציות

כלב שהוסר ממנו קרציה
קרדיטים: Fly_dragonfly / iStock

למרות שהם יכולים להיות נוכחים כל השנה, הקיץ הוא באמת העונה של פרעושים וקרציות, שכן הם הרבה יותר רבים בתקופה זו. לכן חשוב לטפל בכלב שלך נגד החיות הקטנות הללו. אכן, עקיצות פרעושים חוזרות ונשנות עלולות להוביל לאנמיה וקרציות יכולות להעביר פירופלזמה. גם אם הכלב שלך מטופל, עדיף לבדוק את גופו לאחר כל טיול.

7- יתושים

בנוסף להציק לכם בקיץ, יתושים יכולים גם לתקוף את הכלב שלכם! כבר הם גורמים לגירוד לא נעים, הם יכולים גם להעביר מחלות קשות כמו לישמניאזיס ותולעי לב. אז הקפידו לטפל בכלב שלכם וגם בפנים הבית על ידי התקנת רשתות נגד יתושים, למשל.

8- צפעים

בהיותו של הצפע חובב מקומות חמים, אין זה נדיר להיתקל בו בקיץ. אם אי פעם הכלב שלך היה ננשך, אז זה יכול להיות א חירום חיוני. עליך לקחת את הכלב שלך לווטרינר הקרוב בהקדם האפשריכי אם מינון הארס גבוה, הכלב שלך מסתכן בבעיות לב או קרישה…

הכינו את הטיול שלכם לחוף עם הכלב שלכם כך שהכל ילך כשורה

זה רע לכלב שלך?