8 חדשות טובות לכלבים שיעודדו אותך קצת בימים מעוננים אלה

בתקופות משבר אלו, ברגע שאנו מדליקים את המחשב, הרדיו או הטלוויזיה, מתרסק עלינו נחיל של חדשות, כל אחת עצובה מהשנייה. זו הסיבה שרקחנו עבורכם רשימה קטנה של חדשות טובות כדי לעודד אתכם מעט בזמנים המאוד מעוננים האלה ולהזכיר לכם שיש גם תקווה בעולם הזה.

1. אכילת כלבים וחתולים נאסרה סופית בשנג'ן, סין!

סיפרנו לכם על הצעת חוק שעשוי לאסור צריכת בשר כלבים וחתולים באחת הערים הגדולות בסין. ובכן, זהו, היא אומצה! זה רשמי, אכילת חיות מחמד תהיה בלתי חוקית בשנג'ן החל מה-1 במאי 2020! זה צעד מהפכני דבר שעלול להשפיע על דומינו ולהתפשט לשאר חלקי הארץ.

2. לא היו יותר נטישות של בעלי חיים מאז תחילת משבר הקורונה

אלו חדשות נהדרות לאוהבי כלבים! נשיא ה-SPA (ז'אק-שארל פומבון) שמח: " אין עלייה בנשירה », « ציפינו למצב אסון אבל זה לא קרה. ". גם הקולקטיב Zétérinaire מזכיר שלא חלה עלייה בבקשות להמתת חסד!

3. האימוצים התפוצצו במדינות רבות אחרות!

מקלטים ברחבי העולם מדווחים על עלייה באימוץ מאז תחילת משבר הקורונה! ארצות הברית, קנדה, ניו זילנד, אנגליה… מקלטים זרים פלטו זעקת רווחה! הרבה חיות בודדות בעולם סוף סוף מצא משפחה.

אימוץ כלבים
קרדיט: Vasyl Dolmatov / iStock

4. בצרפת בקרוב ייפתחו מחדש מקלטים

עם זאת, בצרפת זה קצת שונה כרגע. מאז תחילת הכליאה המקלטים סגורים. הנטישות לא גדלו, אולם אין יותר אימוצים, מה שעלול לגרום לרוויה של מקלטים. אבל הספא הגיש בקשה ל חריגה שזה עתה ניתנה. היא תוכל לפתוח מחדש את המקלטים שלה החל מיום חמישי הבא!

5. נגיף הקורונה גרם לגל של סולידריות לעזור לכלבים של קשישים

בתוך הכאוס, כמה צרפתים החליטו להישאר ביחד. כמו שאומרים: אחדות היא כוח. אם נגיף הקורונה שפיר בעיקר אצל אנשים במצב טוב, הוא יכול להפוך במהירות לרצינית מאוד אנשים שבירים (מחוסרים, קשישים וכו'). לכן אנשים רבים החליטו להושיט יד על ידי ללכת לטייל עם הכלב שלהם במקומם או על ידי ביצוע קניות מזון ובעלי חיים. יוזמות סולידריות פורחות בכל הארץ!

6. הפרלמנט האירופי מתבטא נגד סחר בחיות מחמד

בפברואר, חברי הפרלמנט האירופי הצביעו בעד תוכנית פעולה נגד סחר בכלבים וחתולים. זה מנהג מביש שהתפוצץ בשנים האחרונות. בעלי חיים מהמסחר הזה גדלים ב תנאים מחפירים. אבל נראה שאירופה סוף סוף מתעוררת ומחליטה לעזור לחיות המסכנות האלה.

כלב בזרועות
קרדיטים: הנרייטהאן / Pixabay

7. בארה"ב, התעללות בחיית מחמד נתונה כעת לעונש של 7 שנות מאסר!

ב-25 בנובמבר, הדמוקרטים והרפובליקנים התאחדו באופן מסיבי כדי להעביר חקיקה נוקשה מאוד נגד אכזריות לבעלי חיים. זה הופך לפשע פדרלי שדינו קנס ו-7 שנות מאסר. שֶׁל עונשים כבדים מאוד – לא נשמע – זה יגרום לכל אדם חסר כבוד להתפתות ללכת אחרי כלב לחשוב פעמיים.

8. זכויות הכלבים מתקדמות לאט לאט

לאט לאט. בשנת 2015, הקוד האזרחי סוף סוף הכיר בכך שבעלי חיים הם "יצורים חיים ". לפני כן הם כונו "מיטלטלין" וסווגו לצד מגבות תה, שולחנות וכיסאות. בשנת 2018, א קוד בעלי חיים אפילו יצא להגן על הכלב שלך. כן, היה לנו קוד אזרחי, עונשי, כפרי, סביבתי, עבודה, מסחרי, ביטוח (…), אבל לא היה לנו קוד לבעלי חיים. עם זאת, בעיה זו נפתרה!

כל עוד לא אהבת חיה, חלק מהנשמה שלך תמיד יהיה עמום,… ישן. כל עוד אנחנו…

פורסם על ידי ריאן סה עַל יום שני, 30 בדצמבר, 2019

אתה תאהב גם:

קונאן, הכלב הגיבור שדחף את מנהיג המדינה האסלאמית

מכשירים אלו יכולים להציל את חייהם של אלפי כלבים מדי שנה

למד לקרוא עם כלבי סיוע!

8 פירות שטובים לכלב שלי

ה-SPA מבקש ויתור כדי לאפשר שוב אימוצים