5 רעיונות למשחקי כשרון ליהנות עם הכלב שלך

הכלב שלך חי בעולם של ריחות שיכול לרחרח הודות לחוש הריח המפותח שלו. יכולת טבעית זו חיונית לאיזון הכלב שלך. מסיבה זו אנו מזכירים לכם באופן קבוע לא לתת לכלב שלכם לצאת רק בגינה. יש לו צורך תמידי להריח ריחות חדשים, אז למה שלא תשלב עסקים עם הנאה בכך שתציע לו משחקים שמעוררים את חוש הריח שלו? הנה 5 משחקי כשרון ליהנות ביחד!

משחק רמה 1: איזו יד?

כלבים מרחרחים יד של אדם
קרדיטים: אלכסנדר זוטוב / iStock

רוב הסיכויים שכבר נהנית לעשות את זה עם הכלב שלך. זה לא יכול להיות משחק פשוט יותר הכולל הסתרת פינוק באחת הידיים שלך, אגרוף סגור. אתה יכול להראות לכלב שלך את הפינוק שצריך לחפש לפני כן, אבל אסור לו לראות אותו פעם אחת בידיים שלך. לאחר שהפינוק מוסתר, הציגו את ידיכם לכלבכם ובקשו ממנו לחפש אותו. אם הוא מוצא את הפינוק, תן לו אותו והודיע ​​לו שהוא הצליח ב"כן!" ". אם הוא עושה טעות ובחר ביד הלא נכונה, הראה לו את הפינוק, אך אל תיתן לו. אתה יכול לחזור על התרגיל כמה פעמים שתרצה אם זה מעניין אותו. אם אתה מלווה, אתה יכול להגדיל את רמת הקושי על ידי הוספת זוג ידיים אחד או יותר!

משחק רמה 2: כוסות

כלב מרחרח ומחפש בקוביות עץ
קרדיטים: Aksakalko / iStock

המשחק הזה הוא גרסה קצת יותר מתקדמת מהמשחק הקודם, אבל העיקרון נשאר זהה. קבל 3 כוסות נייר. גם משקפיים יעשו את העבודה, אבל אם הכלב שלכם מאוד מתלהב הוא עלול לשבור אחת ולפצוע את עצמו. החביאו את הפינוק מתחת לאחת הכוסות ובקשו מהכלב שלכם למצוא אותו. אתה יכול גם להראות לכלב שלך באיזו כוס נמצא הפינוק ואז לערבב אותם מול עיניו. התרגיל הזה מורכב יותר, מכיוון שהוא מחייב את הכלב להיות קשוב ולא להשתמש רק באף שלו. בהתחלה, אם הכלב שלך מוצא את המשקה המתאים, אתה יכול לעזור לו לגשת לפינוק. לאט לאט, תן לו לעשות כדי שיבין שזה תלוי בו לדחוף את הכוס עם קצה האף. אתה יכול גם לעשות את המשחק הזה עם אחד הצעצועים והקרטון שלו במקום כוסות.

משחק רמה 3: מחבואים

כלב עם ילדה קטנה מתחבאת
קרדיטים: UserGI15613517 / iStock

כדי להתחיל, בקש מהכלב שלך לשבת ולהמתין בחדר. אם הכלב שלך לא יכול להישאר בשקט, בקש ממישהו להחזיק אותו בזמן שאתה מתחבא. בהתחלה, בחר במקומות מסתור פשוטים. מאחורי דלת או סתם בחדר הסמוך. הישארו רגועים ואל תעשו רעשים שעלולים להסגיר את מקום המסתור שלכם. לאחר שהכלב שלכם הבין את העיקרון, אתם יכולים להרשות לעצמכם לבחור מקומות מסתור קצת יותר מורכבים. למשל, מאחורי וילון, מתחת למיטה או בתוך שיח בחוץ. הדבר החשוב ביותר הוא להרעיף את כלבכם חיבוקים ושבחים כשהוא מוצא את המחבוא שלכם! זה יניע אותו עוד יותר לחפש אותך.

תשומת הלב, לא כל הכלבים אוהבים את סוגי המשחקים האלה, במיוחד כלבים עם חרדת פרידה. לראות אותך נעלמת אולי לא משעשע אותם בכלל, אלא מלחיץ אותם. יתר על כן, למרות שזה נדיר, ייתכן שלחלק מהכלבים לא אכפת מאיפה התחבאת. לאחר 3 דקות אם לא תשמעו את הכלב שלכם מחפש אתכם, צאו ממחבואכם ובוודאי תראו אותו שוכב בסל או מכרסם בשקט את העצם שלו. במקרה הזה, המשחק הזה בהחלט לא בנוי בשבילו, אבל שום דבר לא מונע מכם לחזור על החוויה מאוחר יותר!

משחק רמה 4: מצא את הקערה שלך!

ג'ק ראסל מרחרח את הקערה שלו
קרדיטים: Photoboyko / iStock

כשמגיע הזמן לאכול, במקום למלא את הקערה של הכלב באותו מקום כל יום, הזיזו אותה. הכי מסובך יהיה להכין את הקערה של הכלב בצורה דיסקרטית. לאחר שהונחו במקום בבית, בקשו מהכלב שלכם לחפש את הקערה שלו. לשם כך, השתמשו במילים שהוא רגיל לשמוע כשאתם מאכילים אותו: "נאכל? », «איפה ארוחת ערב? ". עודדו אותו לחפש את הקערה שלו! המשחק הזה די מעניין כדי ללמד סבלנות לכלבלבים שהם קצת זללנים מדי. מצד שני, יש להימנע מכך עם כלבים שהם קצת מודאגים מדי מכיוון שהציד הזה עלול להפריע יותר.

רמת מומחה: לרחרח שביל עם Mantrailing

כלב מריח את הדשא
קרדיטים: LorenzoPatoia / iStock

דירגנו את המשחק הזה כמומחה מכיוון שהוא רק דורש קצת ארגון, אבל הוא למעשה נגיש לכל הכלבים. מנדט הוא דיסציפלינה שמגיעה היישר מארצות הברית. זה מורכב מ לאמן את הכלב שלך למצוא אנשים נעדרים על ידי קריאה לשלו כישורי מעקב טבעיים. פעילות זו מתקיימת בדרך כלל באתר ייעודי. אבל אם אתה מכיר היטב את הכלב שלך, אתה יכול ליהנות מחביא חבר ביער. כדי להתחיל את המשחק, יש לגרום לו להריח בגד או חפץ ספוג בריח של האדם שאליו מחפשים. לאחר שהכלב שלך הריח היטב, הוא נעלם, תן לו ללכת לחפש את הקורבן. ברגע שנמצא, אל תשכח לתגמל אותו!

זה משהו ליהנות עם חברך בעל ארבע הרגליים! שימוש ביכולות הטבעיות של הכלב שלך בזמן משחק חשוב לאיזון שלו. בנוסף, זה מאפשר לו לפתח אותם.

איך להרגיל את הכלב לטיפול?

15 ציטוטים שמראים לנו שכלבים הם יצורים של אהבה