5 כללים שכדאי לעקוב אחריהם כדי להאכיל נכון את הכלב שלך

יותר ויותר כלבים סובלים מהשמנה, אתה יכול בקלות להבין זאת במהלך הטיולים שלך. ללא ספק, הסיבה הראשונה להשמנה זו היא בעיות מזון. מתי, כמה וכמה פעמים ביום עלינו להאכיל את חברינו הפרוותיים? כדי לעזור לך לראות את הדברים בצורה ברורה יותר, הנה 5 כללים שכדאי לעקוב אחריהם בעת האכלה נכונה של הכלב שלך.

1. מים ללא הגבלה!

לחברים הכלבים שלנו יש צריך הרבה מים. לכן, יש לדאוג שתמיד יהיו להם את הקערות מלאות כדי לא לגרום להם לצמא. בנוסף, המים חייבים תמיד תהיה נקי וברור, רצוי לשנות אותו כל יום. עם זאת, תן מים מינרליים לכלב שלך רק כאשר המים הזורמים אינם ניתנים לשתייה או רוויים בניטריט.

2. הארוחות ניתנות בזמנים קבועים

רוב הכלבים לא מסוגלים לווסת עצמית. לכן זה אומר שהם יאכלו את תכולת הקערות שלהם במכה אחת. זו הסיבה שמומלץ להאכיל אותם פעמיים עד שלוש פעמים ביום.בזמנים קבועים כל השנה (בהתחשב בשינויים בשעון הקיץ והחורף). כמו שמזכירים אתר SantéVetרק הכלבים בעלי ויסות עצמי יכולים להפיק תועלת שרות חופשי ובלבד שאסור למזון להתחמצן, לרבות אכילה. »

לכן מספיקות שתי ארוחות ביום, גם אם אפשרית רק ארוחה אחת. עבור כלבלבים גדולים, לעומת זאת, יש להפריד את הקערה לשניים: חלק אחד בתחילת היום והשני בסוף. זה נמנע את פיתולי בטןסיכון גדול שנגרם לסוג זה של כלבים.

3. אותה כמות אוכל בכל פעם

על מנת להימנע מעלייה במשקל או להיפך, ירידה במשקל, רצוי לשמור על אותה כמות של מאכלים ו/או אוכל בכל ארוחה. הכלב שלך רגיל לזה ושינוי עלול להרגיז את הבטן שלו. כיום, מותגי הקיבלים הגדולים מציעים כוסות מדידה באיכות טובה. מכוילים לפי הגזע, הגודל והמשקל של החיה שלך, הם מאפשרים לך לתת במדויק את מספר האכלנים.

כלב אוכל ever_ctba/Pixabay
© ever_ctba / Pixabay

אם יש לך שאלות כלשהן לגבי האכלת חברך בעל הארבע רגליים, אל תהסס לשאול את הוטרינר שלך לייעוץ.

4. אל תשנה את התזונה שלך פתאום

שינוי תזונת הכלב שלך צריך להיעשות לאט ובהדרגה. מעבר תזונתי עוזר למנוע בעיות מעיים. אם אתה צריך לשנות את האוכל של הכלב שלך, עקוב אחר הדפוס הזה:

  • ימים 1 ו-2 : מניחים רבע קרוקטים חדשים ואת שאר הישנים בקערה;
  • ימים 3 ו-4 : מניחים בקערה מחצית מהקרוקטים החדשים וחצי מהישנים;
  • לימים 5 ו-6 : מניחים בקערה שלושה רבעים של קרוקטים חדשים ורבע ישנים;
  • Jour 7 : תן לכלב שלך קערה המכילה רק קרוקטים חדשים.

5. לא לתת שאריות

אם אתה מודד את חלקי המאכל של הכלב שלך, מעל הכל, אל תיתן לו את השאריות שלך! באופן כללי, כדאי להימנע ממתן שאריות מזון לבן לוויה. ואכן, אלו אינם מאוזנים כלל ורוב הזמן, הם קשים לעיכול.

הקפידו גם כן אל תאכיל אותו באחת מהצלחות שלך. אכן, שמור לכלב שלך קערה משלו ו אל תערבבו את הקערות בין החיות שלכם. לפיכך, תמנע כל סיכון של זיהום מחיה אחת לאחרת, או מעצמך לכלבלב שלך.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

איך אני גורם לכלב שלי להבין שאני אוהב אותו?

8 פירות טובים לכלב שלי!

למד את הגור שלך ניקיון: 5 טיפים יעילים!

הנשכח הגדול של הכליאה

עיר סינית שנייה אוסרת על צריכת בשר כלבים וחתולים