4 סיבות מדוע הכלב שלך מלקק אותך

הלשון של הכלב שלך לא נועדה רק לגרום לו להרגיש טעמים. במיוחד שהחוש הזה הוא אחד הפחות מפותחים אצל כלבים. ואכן, הלשון שלו מאפשרת לו גם לשמור על שיערו, לווסת את טמפרטורת הגוף או לתקשר. אבל אז למה הוא משתמש בזה גם כדי לתת לנו ניקוי מלא של הפנים, הידיים או הרגליים? התנהגות טבעית זו אינה חסרת משמעות וזה מה שאנו הולכים לראות מיד!

הכלב שלך מלקק אותך כי הוא אוהב אותך

כלב מלקק את המאהבת שלו על הפנים
קרדיטים: ונסה נונס / iStock

הכלב שלך ידחף אותך בשמחה כאות לחיבה. ואכן, כלב שמלקק אותך פשוט אומר שהוא מחבב אותך. חוץ מזה, כשזה קורה לך, זה בדרך כלל כשאתה מחבק את הכלב שלך או שהוא מבקש ממך את זה. כששני כלבים קרובים, אנחנו גם רואים לעתים קרובות שהם מתחילים ללקק זה את זה בטירוף, קצת כמו אמא שוטפת את הגורים שלה. לסיכום, כשהכלב שלך מלקק אותך, זה יכול להיות שהוא מחשיב אותך כחבר מלא במשפחתו.

הכלב שלך אינסטינקטיבי מלקק אותך

כלב מלקק את אדונו תוך כדי התעסקות
קרדיטים: Kerkez / iStock

צאצא מהזאב, הכלב שמר על כמה התנהגויות אינסטינקטיביות מהאחרון. ואכן, בלהקה, לזאבים כנועים יש הרגל ללקק את מנהיג הלהקה כדי להדגים את הגשתו. לכן הכלב שלך עלול ללקק את הידיים שלך או את הפנים שלך כסימן של כניעה. התנהגות אינסטינקטיבית זו מעוגנת בו באופן טבעי. הוא אמנם מבוית ואינו חי בלהקות כלל, אך לעיתים הוא ממשיך לפעול כך כשהמצב מתאים לכך.. בקיצור, הכלב שלך רק גורם לך להבין שהוא מקבל את הסמכות שלך.

הכלב שלך מלקק אותך בגלל משהו

כלב מלקק את ידו של האדון
קרדיטים: IRYNA KAZLOVA / iStock

כפי שהוזכר בהקדמה, מפגשי ליקוק יכולים להוות אמצעי תקשורת לכלב שלכם. הכלב שלך עלול להתחיל ללקק אותך למשוך את תשומת הלב שלך. סביר מאוד גם שהוא מנסה לגרום לך להבין משהו. נסו להתבונן בו ולראות אם רגעי הליקוק קורים בארוחות, במהלך ההליכה שלו או כשקערת המים שלו ריקה. במקרה זה, הכלב שלך פשוט מתקשר איתך ו מודיע לך שהוא רוצה לצאת או שהוא רעב! מגיל צעיר אנו גם רואים שגורים מתחילים בליקק את אמם כשהם רעבים לפני שהם יונקים אותה.

הכלב שלך מלקק אותך מתוך סקרנות

כלב מלקק את פניו של ילד
קרדיטים: Tatsiana Volkava / iStock

כפי שאתם בטח כבר יודעים, כלבים חיים בעולם של ריחות. כך הם חוקרים את סביבתם ומזהים אנשים או מקומות מסוימים. למרות שטעם אינו חוש מפותח אצל כלבים, הם עדיין משתמשים בו כדי להשלים את חוש הריח שלהם. כשכלב מלקק את הידיים שלך, זה גם כדי להגיד שלום ולדעת את הטעם שלך. בצורה כזו, בפעם הבאה שהוא יראה אותך, הוא יוכל לזהות אותך שוב בזכות הטכניקה הזו!

לכן הלשון של הכלב שלך מועילה הרבה יותר ממה שאתה חושב! לליקים שלו יכולות להיות כמה משמעויות. זה תלוי בך לזהות את אלו שנראים הכי מתאימים להתנהגות שלו.

האם כלב בדירה מתחרז עם כלב אומלל?

שלבים לבחירת המזון הטוב ביותר עבור הכלב שלך