3 טיפים לשיפור המצב

לפי סקר, יש כיום כ-8 מיליון כלבים בצרפת. בין הכלבים הרבים הללו, עלינו להתמודד עם העובדות: מעטים מאוד מהם מחזיקים את האדם שלהם כל היום. יתרה מכך, אם אתה מוצא את עצמך בכתבה זו אתה בהחלט חלק, כמו רוב בעלי הכלבים, מאלה שעובדים ושאינם פנויים במיוחד לכלבלב שלהם. אל דאגה, למרבה המזל, להחזיק כלב ולעבוד אינם מתאימים! אפשר לשים כמה טריקים קטנים כדי שהכל ילך כשורה לרווחתו של חברך בעל הארבע רגליים.

ללמד את הכלב שלך להישאר לבד

כלב לבד בבית עם צעצועים
קרדיטים: TeamDAF / iStock

לעולם לא נוכל לחזור על זה מספיק: הכלב הוא חיה חברתית. הוא חי כדי להיות איתך והעזיבה שלך היא מקור גדול ללחץ עבורו. מסיבה זו חשוב מאוד ללמד את הכלב שלך להישאר לבד. מעל הכל, אסור להשאיר אותו לבד במשך שעות ארוכות למשך הלילה. עדיף להתחיל את הלמידה הזו בגיל צעיר. כדי להתחיל, פשוט השאר לכמה דקות ולאחר מכן הגדל בהדרגה את משך ההיעדרות שלך. כדי להעסיק אותו, אל תהססו להשאיר לו צעצועים רבים. אלה צריכים להיות יוצאי דופן: הם לא צריכים להיות הצעצועים שהכלב שלך משחק איתם כל יום. הם יישמרו רק לזמנים שבהם אתה רחוק כדי שלא יאבדו את העניין שלהם בכלב שלך.

פרט חשוב נוסף הוא הטריוויאליזציה של העזיבה שלך. ממה זה מורכב? הכלב שלך צופה שאתה נועל את הנעליים שלך, נועל את המעיל ולוקח את המפתחות שלך כל יום. לכן הוא יודע היטב מה זה אומר וזה יכול להלחיץ ​​אותו מאוד. המטרה היא אפוא לשבור את הטקסים הללו על ידי ביצוע "התחלות שווא". לדוגמה, אתה יכול לנעול את הנעליים שלך ואת המעיל שלך, לקחת את המפתחות שלך ללכת … על הספה! אתה יכול גם ללכת כלאחר יד מבלי לנעול נעליים ולהשאיר את הכלב שלך לכמה דקות. בדרך זו, תשברו את הטקסים הללו ולכן לא יהוו עוד מקור ללחץ עבור הכלב שלכם.

לבסוף, זכור להוציא את הכלב שלך כל יום. קח את הזמן לקחת אותו לטיול בבוקר לפני היציאה ובערב כשהוא חוזר הביתה מהעבודה. אם זה אפשרי עבורכם, האידיאל הוא גם להוציא אותו בהפסקת הצהריים. הכלב שלכם חייב לצאת לפחות 30 דקות ביום ואנחנו לא מדברים על הגינה! היציאה חייבת להתבצע בחוץ, כי הרחת ריחות היא גם דרך עבור הכלב שלך להתאמן. לכן זה יהיה שליו יותר כשתעזוב.

כמה זמן אתה יכול להשאיר את הכלב שלך לבד?

כלב שקרע פוחלץ
קרדיטים: TatyanaGl / iStock

השאלה שהרבה בעלים שואלים היא, כמה זמן אוכל להשאיר את הכלב שלי לבד בבית? וקשה מאוד לענות… כמה שפחות יותר טובאבל למרבה הצער לא לכולם יש את ההזדמנות לגהץ את הכלב שלו במהלך היום. כמובן, אתה יכול לקחת בחשבון את גיל הכלב שלך. אם זה גור, נראה ברור שאי אפשר להשאיר אותו לבד לאורך זמן. כלב בוגר שכבר רגיל להיות לבד יכול להישאר לבד מספר שעות. עם זאת, כלב מבוגר עלול להתקשות יותר להתאפק ולכן יהיה צורך להוציא אותו באופן קבוע יותר.

שֶׁל ניתן לקחת בחשבון קריטריונים רבים והטוב ביותר הוא להתאים לכלב שלך. התבונן בהתנהגותו: האם הוא נוטה להיות הרסני? במקרה הזה, זה שזה לא מתאים לו. האם הוא נשאר רגוע ושליו כשאתה עוזב? הכלב שלך בהחלט התרגל לזה, אבל זה לא אומר שאתה יכול להשאיר אותו לבד במשך 10 שעות ברציפות! לכן חשוב מאוד ללמד את הכלב שלך להישאר לבד. אם אתה רוצה לדעת איך זה מתנהג בהיעדרך, אתה יכול לבחור במצלמה. חלקם אפילו מאפשרים לך אינטראקציה עם הכלב שלך, מה שמאפשר לך להעסיק אותו מרחוק.

בממוצע, עדיף אל תשאיר את הכלב לבד יותר מ-4 עד 6 שעות. יש להבין שהכלב שלכם חייב לדאוג לעצמו ובעיקר שהוא גם צריך להימנע מלעשות את העסק שלו! האם אתה רואה את עצמך לוקח 6 שעות מבלי ללכת לפינה הקטנה? נו! זה מה שכלבים רבים חווים מדי יום… אז אם אי פעם תמצא יום אחד פיפי בפינת הבית, אל תנזוף בחיה שלך! הוא עשה כמיטב יכולתו, אבל אתה כנראה השארת אותו לבד יותר מדי זמן.

למה לא להזמין דוג סיטר?

סיטר כלבים מטייל עם הכלבים
קרדיטים: סם תומאס / iStock

אם באמת אין לך אפשרות לחזור במהלך היום לקחת את הכלב שלך, למה שלא תבחר בכלב סיטר? נפוץ מאוד בארצות אנגלו-סכסון, הכלב-סיטר הוא אדם שבא לטפל בכלבלב שלך בהיעדרך. ואכן, באנגליה לא נדיר להיתקל באדם בפארקים עם תריסר כלבים ביד! שירות זה כרוך כמובן בתשלום ומוצע על ידי חברות מקצועיות מתמחות, אך תוכלו למצוא גם סיטר כלבים בפמליה שלכם! לדברי הכלב-סיטר ומה שאתה רוצה, השירותים שונים. חלקם עשויים לבלות רק 30 דקות ביום לצאת ולשחק עם הכלב שלכם. אחרים עשויים לבוא למספר שעות כדי להאכיל אותו, למשל, או פשוט לארח לו חברה בהיעדרכם.

לסיכום, חיוני שהכלב שלך ילמד להישאר לבד בהדרגה מגיל צעיר. זה לא משהו שצריך לכפות עליו בן לילה, כי בתנאים האלה נראה ברור שזה ישתבש…

20 גזעי הכלבים האהובים ביותר על הצרפתים בשנת 2020

איך להרגיל את הכלב לטיפול?