10 הערים הידידותיות ביותר לכלבים בעולם

בין אם אתה רוצה לעבור לחו"ל או פשוט לצאת לטיול, לא בא בחשבון שחברך בעל הארבע רגליים לא ילווה אותך! אז באיזו עיר טוב לחיות כשיש לך כלב? גלה את 10 הערים הידידותיות ביותר לכלבים בעולם ובחר את היעד העתידי שלך!

על פי אילו קריטריונים מדורגות ערים?

קורגי מול גשר המגדל בלונדון
© Ines Arnshoff – iStock

זהו אינדקס הערים הטובות לכלבים אשר משווה ומנתח את תנאי החיים של כלבלבים ובעליהם ב-50 מהערים הגדולות בעולם. קריטריונים רבים נלקחים בחשבון. ביניהם אנו מוצאים במיוחד מספר הווטרינרים נוכח בסביבה, אבל גם מספר המסעדות שמקבלות כלבים, העלות הממוצעת של בעלות ותמיכה בכלב, תחבורה ציבורית שמקבלת בברכה כלבים, וכו. הסקר לוקח בחשבון גם אלמנטים ספציפיים יותר כמו עלות הקנס כאשר אינך אוסף את צואת החיה שלך או מספר הכלבים הנטושים.

דירוג הערים הידידותיות ביותר לכלבים

כלב רץ ליד הים
© puhhha – iStock

העיר הראשונה הידידותית ביותר לכלבים בעולם היא סן פרנסיסקו. לאחרון יש מספר רב של חנויות לחיות מחמד, פארקים המוקדשים לחברינו הארבע רגליים וכן מסעדות שמקבלות אותם. לאחר מכן נמצא בשאר הפודיום בסדר יורד: סיאטל, תל אביב ופראג. לשלוש הערים הללו יש ציון מצוין בכל הנוגע למסעדות ובתי מלון שמתירים כלבים. יש גם יחס גבוה של כלבים לתושב. כמו העיר בראש הדירוג, גם שלוש הערים האחרות הללו נרשמות שיעורי נטישת חיות מחמד נמוכים. למרות שהיא אינה נוכחת בטופ 10, יצוין כי מדריד, במקום ה-12, היא העיר שבה בעלים רשלניים יצטרכו לשלם את הקנס החשוב ביותר על הגללים של הכלב שלהם שנותרו ברחוב.

למרבה הצער, אף עיר צרפתית לא נמצאת בטופ 10 של הדירוג הזה. יתרה מכך, הראשונה, שמגיעה רק במקום ה-27, היא פריז!

להלן רשימת עשר הערים הידידותיות ביותר לכלבים בעולם:

1 – סן פרנסיסקו, ארצות הברית
2 – סיאטל, ארה"ב
3 – תל אביב, ישראל
4 – פראג, צ'כיה
5 – המבורג, גרמניה
6 – ברצלונה, ספרד
7 – ורשה, פולין
8 – שיקגו, ארה"ב
9 – טורונטו, קנדה
10 – ליסבון, פורטוגל

זה רע לכלב שלך?

באיזה סוג מיטה הכלב שלכם צריך לישון?