10 המזונות האסורים לכלב שלך

למרות שהם נהנים לאכול כל מה שהם מוצאים בדרכם, לחברים הכלבים שלנו עדיין יש בטן שברירית. אכן, אל תתרגל לתת להם שאריות מהארוחות שלך. מזונות מסוימים עלולים לגרום להם לבעיות בריאות חמורות, ואף להרוג אותם. הנה רשימה של 10 המזונות האסורים בתכלית עבור הכלב שלך.

1. שוקולד

אם שוקולד כל כך מסוכן לכלב שלך, זה בגלל הקקאו מכיל תיאוברומין. לתיאוברומין זה יש השפעה של להרפות את שרירי דרכי הנשימה וזה יכול להיות מאוד מסוכן.

יותר את שוקולד הוא מריר, ככל שזה מסוכן יותר. מצד שני, ה שוקולד לבן לא.

שוקולד מריר
קרדיטים: אלכסנדרשטיין / Pixabay

2. ממתקים

ממתקים מסוכנים מאוד עבור חברינו הנאמנים. ואכן, האחרונים כפופים מאוד סוכרת וכמות קטנה יכולה להזיק להם. הם גם יכולים להפוך שָׁמֵן מְאֹד ; הַשׁמָנָה הוא היום ה סיבת המוות המובילה כלב בעולם.

לכן אסור לתת להם בשום מקרה, אפילו באופן חריג. זה ימנע מהם לאהוב את זה.

3. עצמות ארוחה

הפעם, לא הרכב העצם הוא המסוכן. אכן, העצמות אינן מכילות כל חומר רעיל. בניגוד, השבריריות שלהם היא סכנה גדולה. לא כל העצמות מהוות סכנה אבל זה הכרחי היזהרו מעצמות מבושלות.

עצם מבושלת תרצה לפצל ולשבור קל יותר. הכלב שלך עשוי לכן לנעוץ קצה אחד בגרון, לשבור שן או אפילו לנעוץ אותה בבטן.

4. בשר נא או דגים

זה הכרחי לחלוטין להימנע ממתן בשר נא או דגים לכלב שלך. מזונות אלה מכילים לעתים קרובות טפילים מה שיכול לגרום לו לחלות. אבל אתה יכול לתת לו בשר או דגים מבושלים כי בישול הורג טפילים.

באשר לבשר, תהיו מאוד היזהרו מבשר מלוח (אפילו מבושל)! כלבים לא סובלים מלח טוב מאוד וזה יכול לגרום שיתוק, תרדמת וכו'.

5. שום ובצל

שימו לב היטב בצל ושום! במיוחד כשאתה נותן שאריות ארוחות לכלב שלך. למעשה, הבליעה שלהם הורס תאי דם אדומים של חברך הכלב, מה שיגרום אֲנֶמִיָה (חוסר חמצן לגוף). אז היזהר מאוד עם השאריות על הצלחות שלך אם הארוחה שלך מכילה בצל או שום.

6. חלב

כבר ידוע שחלב אינו מתעכל היטב על ידי בני אדם בוגרים. זה אותו דבר לכלבים! כשהוא צעיר, הכלב יכול לשתות חלב, אבל ברגע שהוא בוגר, זה לא אותו דבר. הוא לא יעכל את זה טוב כמו פעם.. זה יכול לגרום לכלב שלך הפרעות עיכול.

עוגיות חלב
קרדיטים: אליוט בנקס / Unsplash

7. ענבים

בין אם לבן, אדום או יבש, יש להימנע מענבים בתזונה של הכלב שלך. זה אכן יכול לגרום שלשולים והקאות אבל גם ובעיקר) אי ספיקת כליות! זה יהיה המצב גם עם כל אחר אשכול פירות וכל הפירות היבשים אשר נכללים לפיכך ברשימת המזונות האסורים לכלבכם.

8. עורכי דין

בין אם זה ה עלים, עור, בשר או בור של עורך הדין… הכל מסוכן! אבוקדו מכיל פרסיןחומר רעיל מאוד לב וריאות של הכלב שלך.

9. תה וקפה

לרוע המזל של בן לוויתך הנאמן, אם בדרך כלל הוא יכול ללוות אותך לכל מקום וכל הזמן, זה בהחלט לא יהיה המקרה של האפרטיף! לְמַעֲשֶׂה, כלבים יכולים לשתות רק מים! בדיוק כמו ששוקולד, קפה ותה מכילים לה תאוברומין. המשקאות האלה גם להאיץ את קצב הלב של הכלב שלך. יש להימנע אז!

10. אגוזים

כל האגוזים ואגוזי הלוז יש להרחיק מהכלב שלך. אכן, הם לפגוע במערכת העצבים ובשרירים שלו. יתר על כן, אלו הם פרי שמן מאוד ; כך שהם יכולים לגרום חסימה של מערכת העיכול של כדור השיער שלך.

אגוזי מקדמיה הם המסוכנים ביותר ויכול להיות קיים במזונות אחרים כגון עוגיות. מה שלא אמורה להיות בעיה יותר כי למדת שממתקים היו אסור בהחלט.

להלן המזונות האסורים עבור הכלב שלך. יש אחרים כמובן, אז הקפד להכין שיעורי בית לפני שאתה נותן לו משהו חדש!

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

היתרונות של צעצועים רכים לכלבים

בישול לכלב שלך: 3 דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים

הגנה על הכלב שלך מהחום: 5 טיפים שכדאי לדעת!

נטישת הכלבים לא גדלה, האימוצים התפוצצו והמקלטים מוקלים

מתכון למקלות בשר יבשים תוצרת בית לכלב שלכם