תרגול זריזות עם הכלב שלך, ספורט מהנה ומועיל

זריזות הוא ספורט כלבים פופולרי למדי. יתרה מכך, בנוסף לאלו שכבר נמצאים בערים הגדולות, אנו רואים מספר הולך וגדל של מועדונים קטנים המתפתחים בתוך הכפרים הכפריים. פעילות זו מעניינת מכיוון שהיא מצריכה יכולות רבות של הכלב שלך. הוא מגייס את הזריזות, הסיבולת, האינטליגנציה ויכולת ההקשבה של בעל החיים. עם זאת, אסור לשכוח שאג'יליטי הוא מעל הכל ספורט בזוגות! לכן תצטרכו לגלות כבוד וסבלנות כדי ללכת בקצב של הכלב שלכם, ולא להיפך.

מהי זריזות?

כלב בסלאלום
קרדיטים: KajaNi / iStock

זריזות לכלבים היא קצת כמו תחרות קפיצות ראווה לסוסים. משמעת זו מאופיינת אפוא במסלול מכשולים (לא רק בקפיצה) שכלבכם יצטרך להשלים בזמן נתון. ניתן לתרגל זריזות כתחביב פשוט לכלבכם לפעילות גופנית, אך גם ברמה גבוהה. יתרה מכך, ישנן תחרויות רבות במועדונים כפריים קטנים וכן אליפויות בינלאומיות. "אג'ליסטים", כפי שהם מכונים, יכולים להתחרות על פי רמתם. ישנן ארבע: רמת "מתחילים", תואר ראשון, תואר שני ותואר שלישי. באופן הגיוני, ככל שעולים בתארים, כך הרמה קשה יותר. משמעת של מהירות ודיוק פר אקסלנס, זריזות דורשת מהכלב שלך הרבה אנרגיה וסיבולת.

מהם היתרונות של זריזות לכלב?

כלב קשוב לאדונו
קרדיטים: ViktorCap / iStock

ראשית, ה-Agility תאפשר לך ולכלב שלך לחלוק פעילות ספורטיבית ביחד. לכן זה יעזור לחזק ולפתח את קשר האמון הקיים ביניכם. גם התקשורת בינך לבין חיית המחמד שלך תשתפר עם Agility. ואכן, דיסציפלינה זו מתורגלת ללא כל מגע פיזי או רצועה או קולר. לכן רק על ידי קול ומחוות אתה תדריך את הכלב שלך. בנוסף לעבודה על תקשורת וזריזות, עצם הפעילות הגופנית הזו תאפשר לכלבכם לשחרר קיטור. לבסוף, אם אתה חלק ממועדון, תידרש לחלוק את הפעילות הזו עם בעלי כלבים אחרים. זה יאפשר לכלב שלך לפגוש חברים ולהתרועע.

האם הכלב שלי יכול לתרגל אג'יליטי?

כלב רץ בקורס זריזות
קרדיטים: פטרה בוצ'אלובה / Unsplash

קשה לומר שכל הכלבים יכולים לתרגל זריזות. בתיאוריה כן, שכן כל הכלבים מסוגלים אפריורי לקפוץ מעל מכשולים, לעבור במנהרה או אפילו לבצע סלאלום. בפועל, זריזות היא א משמעת גופנית ביותר לכלבים ולכן מומלץ לבקש א בדיקה מלאה עם הווטרינר שלך לפני שתתחיל בתרגול זהבמיוחד עבור כלבים של גודל בינוני וגדול. האחרון יבדוק, למשל, שהחיה שלך לא סובלת מדיספלסיה של ירך או מרפק. יודע גם את זה הגיל המינימלי המומלץ לתרגל מקצוע זה בתחרות הוא 18 חודשים. לרוע המזל חלק מהבעלים רוצים לנצל את יכולות הלמידה של הכלב הצעיר ולהתחיל ממש צעיר. חוץ מזה, קרוב ל 40% מהכלבים לתקוף את התחרויות רק בגיל 18 חודשים ו-75% לפני גיל 24 חודשים או שנתיים.

שימו לב, פעילות אינטנסיבית מדי בכלב הצעיר מזיקה! לכן, אם אתה רוצה לתרגל את המשמעת הזו כתחביב או בתחרות, הישאר סבלני. כבד את הכלב שלך ואת הצמיחה שלו, הוא יתגמל אותך פי מאה. ואם אי פעם תרצו לתרגל משמעת קרובה יותר לטבע ולגלות את היכולות הנהדרות של הכלב שלכם, גלה את מנחור!

10 רעיונות לתחפושת ליל כל הקדושים לכלב שלך

3 גזעים של כלבים שסובלים בדידות די טוב