תעלומת הכלבים הכחולים של בומביי

בהודו, במשך כמה שנים אנו יכולים להיתקל בתופעה מוזרה: כלבים כחולים. הופעת הדרדסים שלהם עשויה להדהים ממבט ראשון, אולם ההתפכחות היא אכזרית והמציאות סוחפת ביותר…

המראה של כלבים כחולים

נאווי מומבאי היא עיר הודית מרכזית הממוקמת ליד בומבייזהמדינת מהראשטרה. לתושביו הייתה הפתעה מצחיקה… כלבים כחולים החלו ללכת ברחובותיהם. הסיפור עלה לכותרות בעיתונים רבים והתמונות שלהם השתלטו על הרשתות החברתיות. לא לקח הרבה זמן לזה המסתורין של הכלבלבים הכחולים מסתובב בעולם. אבל מאיפה הצבע המוזר הזה יכול להגיע?

פורסם על ידי אראטי צ'אוהאן עַל יום שלישי, 8 באוגוסט, 2017

האשם: זיהום

מסתבר שבנאווי מומבאי יש כמעט אלף מפעלים: הנדסה, תרופות, כימיקלים, אגרו-מזון… הכל הולך. ואחד מהם החליט לא להתעסק בתקנות שהוטלו על ידי חוק "מניעת מים ופיקוח" של הודו. במקום זאת, היא פשוט השליך את הפסולת התעשייתית הלא מטופלת שלו לנהר קאסאדי, נחל מקומי. ובשחייה במים מזוהמים יש כלבים שרכשו את המראה החדש שלהם.

אל תיבהלו לכלבלבים

סוכנים מהספא המקומי הצליחו לתפוס אחד. הם החזירו אותו למרכז שלהם ועשו לו כמה אמבטיות שלאחריהן ניתן היה להכתים לְהֵעָלֵם. כמו כן, וטרינרים בדקו אותו וביצעו בדיקות שונות שלא הראו חריגות. הכלב היה במצב בריאותי מושלם.

מפגע סביבתי

המועצה המקומית לבקרת זיהום, MPCB, פתחה בחקירה כדי לקבוע את מקור הבעיה. ניתוחים טוקסיקולוגיים של דגימות מים דיווחו על רמות גבוהות של כלוריד וכימיקלים שונים אחרים. א המפעל המקומי נבחר במהירות. לכן החליטו רשויות האזור לסגור אותו.

בעיה הרבה יותר גדולה

עם זאת, בעקבות תקרית זו, המקומיים ציינו זאת החברה הזו הייתה רחוקה מלהיות היחידה לקיים סוג כזה של נוהג… ברור שהסגירה שלו היא דבר טוב, אולם היא לא פותרת את בעיית הזיהום המקומי העולה במידה רבה על המקרה של המפעל הקטן הזה.

גם הגנגס, הנהר הגדול במדינה, מושפע קשות מהתופעה העצובה הזו. היום זה ה הנהר השישי המזוהם בעולם. שיעור הזיהום שלו גבוה פי 3,000 מהמלצות ארגון הבריאות העולמי. מצב הנהר מהווה איום משמעותי על בריאות בעלי החיים והאדם ועל הסביבה כולה.

אתה תאהב גם:

ארה"ב: התעללות בכלב נתונה כעת לעונש של 7 שנות מאסר. צרפת בפיגור

מסעדן צד עיוור בגלל כלב הנחייה שלו

איך הולנד שמה קץ לכלבים משוטטים?

כלבי גרייהאונד מקסימים שנהדו בספרד

התעללות בכלב נתונה כעת לעונש של 7 שנות מאסר. צרפת בפיגור…