שר לרווחת בעלי חיים בממשלה?

ב-23 ביוני, לאחר 6 חודשים של עבודה ומאות שימועים, הגיש חבר הפרלמנט לואיק דומברבל את הדו"ח שלו לראש הממשלה. הוא מפרט 120 הצעות שמטרתן לשפר את רווחת בעלי החיים. ביניהם: הקמת נציג לגלם את מטרת החיות מול הממשלה.

דאגה גוברת

כמעט מחצית מהצרפתים מחזיקים בחיית מחמד. בסך הכל, יש בערך 21 מיליון של כלבי וחתולי הבית בארץ. רווחתם חשובה אפוא יותר ויותר בעיני האוכלוסייה. על פי סקר של Ifop, בבחירות המוניציפליות, 72% מהבוחרים רצו צעדים קונקרטיים בתחום זה.

יתרה מכך, בבחירות האחרונות באירופה, מפלגת החיות השיגה ציון בלתי צפוי ביותר: 2.16% מהקולות, כלומר כמעט חצי מיליון קולות. תומכי בעלי חיים נמצאים גם במספרים גדולים בקרב שוחרי איכות הסביבה. אם מרכיבים את כולם יחד, ההערכה היא שכמעט 4-5% מהמצביעים יבחרו בקלפי על סמך הצעות הקשורות לנושאי בעלי חיים. לכן זה מייצג חלק ניכר מהאוכלוסייה.

שר למען בעלי חיים
קרדיטים: ChesiireCat / iStock.

נציג של עניין החיות בחוגים פוליטיים גבוהים?

Loïc Dombreval הוא סגן LREM ווטרינר מיומן. הוא לא צמחוני ולא אנטי-מין, אולם, כמו צרפתים רבים, אכפת לו מגורלם של חברינו הפרוותיים. במסגרת מחקר שהוזמן ממנו הגיש רשימה ארוכה הצעות לראש הממשלה. זה כולל יצירת תפקיד אחראי להגנה על מטרת בעלי החיים מול הממשלה.

זה יכול להיות א עורך דין זכויות (רעיון של רוברט בדינטר, שר המשפטים לשעבר), א נציג בין משרדי אוֹמזכיר המדינה. ולמה לא א שר בממשלה ! עם זאת, עבור תפקידים בדרג נמוך יותר, יש להקפיד שלא יהיו בשליטת שר החקלאות, שכן הדבר יקטין את מרחב התמרון שלהם, מציינים הארגונים הלא ממשלתיים.

צוללנים מועמדים פוטנציאליים אפילו נשקלו על ידי סגן מרלפין. בתור התחלה, הוא חושב על לואיס שוויצר שהוא המנכ"ל לשעבר של רנו ונשיא קרן Droit Animal, Ethique et Sciences. אבל האפשרויות לא עוצרות שם. כך למשל, כשישים צירים חתמו לפני מספר שבועות על מצע נגד ציד וחלקם יכולים להיות גם במירוץ.

פורסם על ידי לואיק דומברבל עַל שבת 15 ביולי 2017

גישה שכבר נוסתה לפני כמה שנים

בשנת 2016 פנו 23 מומחי זכויות בעלי חיים לראש הממשלה דאז, מנואל ואלס. אתולוגים, זואולוגים, ביולוגים, משפטנים, פילוסופים… מחברי הספר "מהפכות בעלי חיים"» (מהדורות Arte / The Links that Liberate) נפגשו כדי לדרוש הקמת מזכיר המדינה לרווחת בעלי חיים.

המטרות: לקחת בחשבון את בעלי החיים בהחלטות פוליטיות, לחשוב מחדש על מקומם של בעלי החיים בתוך מסלול לימודלקדם את הוראת זכויות בעלי חיים ב אוניברסיטאותיוצרים את שוטרים וה שופטים לרווחת החיות, לחזק את בקרות וה סנקציות להילחם בהתעללות…

"הסיפוק של נושאים תרבותיים וכלכליים ממשיכים לקבל עדיפות על האינטרסים של בעלי החייםקראו האינטלקטואלים. למרבה הצער, השיחה שלהם לא נענתה. כמעט ארבע שנים לאחר מכן, חברי החיות חוזרים למתקפה ומנסים להחזיר את הרעיון של שר החוץ לסדר היום הפוליטי. מקווה שהם יישמעו הפעם…

אתה תאהב גם:

מה אם נאסר (סוף סוף) על ציד עם כלבי ציד?

מה אם נלמד אמפתיה וכבוד לבעלי חיים בבית הספר?

איך להילחם נגד נטישת חיות מחמד?

שלבים לבחירת המזון הטוב ביותר עבור הכלב שלך

"חיית המחמד בעבודה" או קח את הכלב שלך איתנו לעבודה