שימוש בהומאופתיה לטיפול בכלב שלך

אם אתה רגיל להקל על המחלות היומיומיות שלך הודות להומאופתיה, דע שאתה יכול להשתמש בו גם על הכלבלב שלך. ואכן, ההומאופתיה מסתגלת לפתולוגיות רבות שיכולות להיות פסיכולוגיות או פיזיות. זה יכול לשמש למשל אם הכלב שלך סובל מגירוד, מתח או אפילו מחלת תנועה, כל העניין הוא לדעת איך להשתמש בו היטב!

מהי הומאופתיה?

בקבוקוני הומאופתיה
קרדיטים: ChamilleWhite / iStock

הטכניקה הטיפולית הזו הומצאה על ידי רופא גרמני, סמואל הנמן, לפני לא פחות מ-200 שנה. היא נחשבת לרפואה אלטרנטיבית ומשמשת אנשי מקצוע רבים בתחום הבריאות: רופא כללי, נטורופת וכו'. זו תרופה שאומרים שהיא הוליסטית, כלומר היא מתעניינת בבן האדם ובמקרה הזה, בכלב, בכללותו. בהומאופתיה רואים שמחלות נגרמות מחוסר איזון בגוף ולגוף יש יכולת לרפא את עצמו. המטרה של שיטה זו היא אפוא לאזן אותה מחדש על ידי הפעלת תהליך זה של ריפוי עצמי.

איך הומאופתיה יכולה לטפל בכלב שלך?

כלב יושב ומחכה לגלולה שלו
קרדיטים: אנדריי מקסימנקו / iStock

בדיוק כמו אצלנו, הומאופתיה היא לא תרופת פלא. זה לא ירפא את הכלב שלך מסרטן או מכל מחלה קשה אחרת. עם זאת, זה יכול להתגלות כתמיכה מצוינת לבעיות יומיומיות קטנות. ואכן, בטיפול עצמי, זה יכול למשל להקל על כאבים הקשורים בהלם, עקיצת חרקים, מחלת תנועה או אפילו עיניים מגורות. הומאופתיה, שנקבעה על ידי הווטרינר שלך, יכולה להשלים טיפול אחר, במיוחד של תרופות מסורתיות, כמו בעקבות טיפול תילוע או כדי להקל עליו את תופעות הלוואי הקשורות לחיסון. לבעיות קצת יותר חמורות ומתמשכות כמו כאבים הקשורים לאוסטאוארתריטיס או הפרעות נפשיות, עדיף להתייעץ עם הווטרינר שלך. האחרון יוכל לקבוע מהם הפתרונות המתאימים ביותר עבור בעל החיים שלך.

ערכה ההומאופתית לכלב שלך

כלב קטן אצל הווטרינר שלוקח הומאופתיה
קרדיטים: הומוניה / iStock

אם אתה כבר חובב הומאופתיה ויש לך ילדים, אין ספק שכבר יש לך את הקלאסיקות הגדולות והעיקריות של ההומאופתיה בערכת העזרה הראשונה שלך. אנחנו חושבים במיוחד על ארניקה מונטנה ועל Nux vomica. כדי לטפל בכלבלב שלך, אתה עדיין יכול להשלים את ערכה ההומאופתית שלך על מנת שתוכל להגיב למחלות היומיומיות השונות.

  • במקרה של הלם או טראומה: בחר Arnica Montana 5 CH ותן לכלב שלך 5 כדורים בהקדם האפשרי לאחר ההלם. אתה יכול לחזור על מנה זו 2 עד 3 פעמים.
  • נגד הקאות: בחר Nux vomica 7 CH במינון של 3 גרגירים 3 פעמים ביום.
  • במקרה של עקיצת דבורה או צרעה: בחר ב- Apis 7 CH: 3 כדורים בערך כל 10 דקות עד שתבחין בירידה בנפיחות או בהקלה בכאב.
  • כדי להקל על כאבי מעיים: בחר Colocynthis 5 CH ותן 3 כדורים 3 פעמים ביום.
  • במקרה של מטרד (פרידה, נסיעות וכו'): לתת לכלב 10 גרגירים של Ignata 9 CH יום לפני הפרידה או הטיול.
  • נגד פחד או לחץ: בחר ב-Gelsemium 15 CH על ידי מתן 5 גרגירים לפני טיול יוצא דופן כמו ביקור אצל הוטרינר או במצב מלחיץ.
  • במקרה של הרעלת מזון: אלבום Arsenicum המומלץ לכלבכם.
  • במקרה של חום או אדמומיות: בחר את הבלדונה.
  • נגד גירוד: Ledum palustre הוא אידיאלי.

לסיכום, ניתן לתת הומאופתיה ללא חשש למחלות יומיומיות. זה יאפשר לבעל החיים שלך להקל ולהרגיש טוב יותר.

7 הכלבים המובילים התחפשו לחג המולד

למה הכלב שלך נושך את כפותיו?