קרוקט או מחית, איך לבחור?

ג'אנק פוד הוא התזונה העיקרית הניתנת לכלבי מחמד. בתור מאסטר, בטח כבר תהיתם אם לבחור בפאטה או בקרוקטים. דעו שלשני המוצרים הללו יש לכל אחד את היתרונות והחסרונות שלו: בואו נגלה אילו ביחד.

1. קייבלס

יתרונות…

  • חיי מדף ארוכים: ללא עובש או פסולת!

זה בערך אוכל יבש, אשר לכן יש יתרון בשימור הרבה זמן. הקפידו להניח את שקית הקרוקט סָגוּר וּמְסוּגָר במקום קריר ויבש.

  • זו דרך טובה להילחם באבנית…

אכילת קיבול מאלצת את הכלב לעשות זאת ללעוס ולכן לעבוד מאמץ הלעיסה של הלסת שלו. לה חיכוך קרוקטים נגד השיניים מאפשר להם לנקות. קרוקט כולל טופס וה מרקם הם ספֵּצִיפִי לאחר מכן יש את אותה השפעה כמו א מברשת שיניים!

כלב פוער שיניים
קרדיטים: SplitShire/Pexels

החסרונות…

  • הם דורשים מהכלב שלך לשתות הרבה…

אם אתה לא נותן רק קרוקטים לאכול עבור הכלב שלך, הוא חייב לחות באופן קבוע. ו אִרגוּן מי חסר מים יש סיכוי גבוה יותר להתפתח בעיות כליה.

בנוסף, לְגַרֵשׁ קיבול המכיל דגנים (וזה קשה למצוא!): אוֹתָם פחמימות קשה ל לְעַכֵּל עבור הכלב. ה חלבונים נחוצים לבריאות הכלב גם כן פחות נוכח בסוג זה של קרוקטים.

  • והם לא מאוד מעוררי תיאבון!

הריח והמראה של הקרוקטים הם פחות אטרקטיבי מאלו של מזון לכלבים עם עיניים (ואף) של כלב. אם שלך כן קשה, שום דבר לא מונע ממך לערבב יחד קרוקטים ו לִכתוֹשׁ, קרוקטים ו שמן צמחי, או קרוקטים ו ירקות מבושלים!

2. המחית

יתרונות…

  • הוא מכיל הרבה מים…

Cet אוכל רטוב יעזור מאוד לכלב שלך מֵימָה. עַל תכולת מים מסתכם בקירוב 70%! עם זאת, זה גם אומר שזה מביא מעט חומרים מזינים ושחייבים לאכול אותו כמות גדולה.

  • והוא מתאים לבלוטות טעם קשות!

אם הכלב שלך כן מסרב לאכול קרוקטים, מחית יכולה להיות טובה חֲלוּפָה. בֵּן טעימה יותר גָבוֹהַ מנקודת מבטו של הכלב. שימו לב, עם זאת, המחית היא יקר יותר מאשר הקרוקטים.

קרדיטים: Ilargian Faus/Pexels

החסרונות…

  • שימורו אינו ארוך…

המחית היא מלא במים ואל לְשַׁמֵר כך לא טוב במיוחד. לאחר פְּתִיחָה, זה צריך להיות ממוקם ב מְקָרֵר וצרכו הכי הרבה מהר ככל האפשר.

  • זה יכול לגרום לבעיות פה

על ידי אכילת מחית, הכלב שלך לא יצטרך ללעוס הרבה. יתר על כן, זה א האוכל שלי שלא ישפשף נגד השיניים של הכלב. לעומת זאת, היא תטה קולר ול לְטַפֵּחַ היווצרות של אבנית.

תרגיש חופשי ל מערבבים את המחית עם קרוקטים או לתת פינוקים לעיסים הכלב שלך לתקן את זה. אוֹתוֹ לצחצח שיניים באופן קבוע הוא גם נחוץ.

בנוסף, הרבה מחית (במיוחד בסופרמרקטים) מכילה סוכר… אאוץ' אאוץ'!

3. מה שאתה צריך לדעת…

שני סוגי המזון הללו הם פרקטיים ומגוונים

בין אם תבחרו בקרוקטים או בפאטה, כל שעליכם לעשות הוא לפתוח את החבילה ולהגיש ישירות חברך בעל ארבע הרגליים. בנוסף, יש טעמי בשר רבים או של מַזַל דָגִים שונה. מספיק כדי לספק את בלוטות טעם של כלב רעב!

כמה מוצרים תעשייתיים מתאימים אפילו ל צרכים מיוחדים: נגד אבנית, אוֹרעבור הגור וכו'.

לשון גור
קרדיט Pixabay/Pexels

היזהר לא לקנות סתם מוצרים!

אתה חייב עוֹד להעדיף את חלבון מן החי, שלא מצויים בדרך כלל בקישוטי או פטה זוֹל. "שומנים מן החי", "חלבונים מיובשים מהחי",… אלה קיצורי דרך לאפשר ליצרנים לא לפרט את ההרכב ממה שהם מוכרים. וזה עדיף לא לדעת!

כמו כן, היזהרו חלבונים צמחיים, אשר עשוי ליצור ליקויים בכלב שלך. קמח תירס, למשל, יכול לפעול כ תחליף. מצד שני, אם הבשר בו משתמשים הוא טוב מוּזְכָּר ("בשר בקר טרי", "תוצרי לוואי של בקר"…), אתה יכול ללכת !

איך לקרוא תוויות מוצרים?

אתה צריך, יתר על כן, להודיע כיצד לקרוא תוויות מזון כל המוצרים : מזון, משק בית, היגיינה, אדם או כלב… אל תזניח את זה שלב.

כמה חומרי צבע (E110, E102, E129) et שמרנים (אתוקסיקין, BHA או בוטילהידרוקסיאניזול, BHT או בוטילהידרוקסיטולואן, פרופיל גלאט) הם מסוכן לבריאות שלך של הכלב. זוזאתה גם של האזכור "מסטיק תאית", אמור להומוגג רכיבים.

שים לב גם שהמזונות המוזכרים על התוויות הם רשום לפי סדר החשיבות.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

10 המזונות האסורים לכלב שלך!

בישול לכלב שלך: 3 דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים

לתת שוקולד לכלב שלך: האם זה מסוכן?

כלבים נלחמים בציד חיות בר בקניה

אנדרטה להוקרה לבעלי החיים שלחמו למען ארצנו?