קונאן, הכלב הגיבור שדחף את מנהיג המדינה האסלאמית

ב-27 באוקטובר, כל העולם עצר את נשימתו, וצפה בפשיטה האמריקאית שהפילה את המבוקש ביותר בעולם: אבו בכר אל-בגדאדי, מנהיג דאעש. עם זאת, אחד הגיבורים העיקריים של ההתקפה הזו נשאר בתחילה בצל. זה הסיפור של קונאן, הכלב הצבאי שהגיע לקו החזית ועזר לעצור את המחבל הנורא הזה.

קונאן, חייל הכלבים

קונאן הוא זכר מלינואי צעיר כבן 5 שנים. מאז 2015, הוא עובד ב- כוח דלתא של צבא ארה"ב. הוא כבר השתתף ביותר מ-50 משימות. כלבים צבאיים הם בעלי חיים מאומנים מאוד המסייעים לחיילים במספר משימות. הכלבלבים האלה אפילו מסוגלים se מצנח של מטוס עם בן זוגם האנושי.

רובם רועים גרמניים, אולם יש גם כמה מלינואה. המעילים הקצרים שלהם מתאימים יותר לאקלים החם והצחיח של המזרח התיכון. בסוף הקריירה שלהם, משפחה חדשה מאמצת אותם והם פורשים.

להפשיט את ברישה

אנחנו בלילה של ה-26 ל 27 באוקטובר 2019. כוחות אמריקאים נעים לעבר ברישה, עיירה קטנה בצפון-מערב המדינה סוּריָה. הם איתרו את מקום המסתור של מנהיג דאעש: בניין מבודד במרחק של 300 מטר מהכפר. התקיפה האווירית יוצאת לדרך. שמונה מסוקים נוחתים מסביב לבניין. מאה חיילים וכלביהם הצבאיים יוצאים החוצה וממהרים לעבר המקלט מתחת לענן של אש מקלעים. הם מפוצצים קיר ונכנסים פנימה…

קונאן יוצא למרדף אחרי המחבל

אבו בכר אל-בגדאדי מנסה אז לברוח. הוא חוטף שני ילדים ו רץ במנהרה. קונאן, הגיבור הפרוותי שלנו, מיד הולך אחריו. המחתרת מסתיימת במבוי סתום… תקוע, המחבל מחליט להתחיל את שלו חומר נפץגרם למוות שלו ושל שני הילדים שפגעו בדרכו… אבל, גם המנהרה קורסת והכלב האמיץ נפצע קשה מחוטי חשמל.

כלב באור הזרקורים

קונאן מתאושש במהירות ונלקח לווטרינר. הפצעים שלו נרפאים וכעת הוא נרפא לחלוטין. החייל הקטן הזה אפילו חזר לשירותו. ממשלת ארה"ב שמרה תחילה על זהותו בסוד (מסווג חסוי). אבל התמונה שלו ושמו בסופו של דבר התפרסמו ברבים.

25 בנובמבר 2019, נשיא ארצות הברית אפילו הזמין את קונאן לבית הלבן כדי לקשט אותו. מתחת לעיני התקשורת ברחבי העולם הוא נתן לה א מֵדַלִיָה וצלחת. ראש המדינה לא נכשל בשבחו, וכינה אותו "בחור קשוח" ו"כלב מדהים, מבריק ואינטליגנטי".

הטעות של דונלד טראמפ

עם זאת, המחווה היפה הזו התחילה בטעות קטנה שעוררה סערה ברשתות החברתיות… דונלד טראמפ פרסם לראשונה פוטומונטאז' בטוויטר שבו העניק מדליה לקונאן. אבל הוא משך במהירות את זעמו של הציבור כי זה היה במקור תמונה שבה הוא עיטר ותיק במלחמת וייטנאם. הנשיא פשוט חתך את ראשו של החייל לשעבר והחליף אותו בראש של הכלב!

הכלבים האלה שמגנים עלינו

כבר הכרנו את כלבי משטרה שמגנים על הרחובות שלנו, כלבי סיוע המסייעים לאנשים עם מוגבלויות (עיוורים, חירשים, עם מוגבלות בניידות וכו'), כלבי טיפול שהעלו חיוך על פני אנשים עניים (ילדים חולים, קשישים וכו'), וכן כלבי הצלה שחשפו קורבנות שנלכדו תחת מפולות שלגים, בהריסות אסונות טבע או שנעלמו בים. כלבים צבאיים שצדים מחבלים ומגנים עלינו תוך סיכון חייהם…

אתה תאהב גם:

סיפורו של לאיקה, כלב האסטרונאוט

הסיפור האמיתי של כלב רינטיטין!

15 הכלבים המפורסמים ביותר בעולם

התעללות בכלב נתונה כעת לעונש של 7 שנות מאסר. צרפת בפיגור…