פעילות מהנה לאדון ולכלב שלו

בשנים האחרונות הפכה מלטשת לדיסציפלינה הפופולרית יותר ויותר בקרב חובבי כלבים וטבע. בדרך כלל מתרגל בחוץ, זה מגרה את החוש המפותח ביותר של הכלב שלך שלפעמים אנחנו נוטים לשכוח: חוש הריח שלו. פעילות זו נותנת לכלב שלך את ההזדמנות להתאמץ פיזית ונפשית. זה גם מאפשר לך לגלות מחדש את היכולות העצומות של חיית המחמד שלך.

מה זה Mantraling?

ביגל מרחרח שביל ביער
קרדיטים: igorr1 / iStock

אימון נשים הוא פעילות שמגיעה היישר מארצות הברית. יתרה מכך המילה Mantrailing מורכבת מהמילים האנגליות "אדם" שפירושן homme ו"שביל" שפירושו לרדוף. המטרה של דיסציפלינה זו היא אפוא לאמן כלבים לחפש נעדרים על ידי הסתמכות על כישורי המעקב הטבעיים שלהם. ה-Mantraling יכול לשמש למטרות חמורות מאוד, כמו עזרה למשטרה או לז'נדרמריה כשמדווחים על נעדרים. עם זאת, יש גם גרסה שובבה וספורטיבית יותר שמתאימה לכולם. ושטכניקות הלמידה שלהם לא מאוד שונות. בנוסף לגרום לך לגלות יכולות שלא חשדת בכלב שלך, משמעת זו תאפשר לך לחזק את הקשרים המאחדים אותך לחברך בעל הארבע רגליים.

כיצד מתרגלים את ה-Mantraling?

כלב בטיול עם בעליו
קרדיטים: Kerkez / iStock

תרגול Mantraling דורש לשים מספר דברים במקום. הראשון הוא למצוא מדריך. אכן יש צורך בנוכחות של אדם מוסמך בתחום. זה אחרון תוכל לפענח את התנהגות הכלב שלך על מנת להתאים את המסלולים למצב הגופני וכן לרמת הכלבלב שלך. יתרה מכך, כדי להתחיל פעילות זו, מומלץ מאוד להצטרף למועדון מיוחד.

עכשיו ניגש ללב העניין. פגישת Mantraling מתקיימת בעזרתם של ארבעה גיבורים: המדריך, ה"קורבן" שיש לחפשו, אתה וכמובן, הכלב שלך! בתחילת המפגש אנו מתחילים בהצגת חפץ ספוג בניחוח "הקורבן" בפני הכלב. לאחר שהכלב שלך הריח את הריח הזה היטב, זה תלוי בך לתת את האישור. לאחר מכן הכלב שלכם ילך לחפש את "הקורבן" על ידי מיון כל הריחות שהוא נתקל בהם בדרכו. בהתאם לסיבולת שלו ולרמתו, המסלולים יהיו ארוכים פחות או יותר. ברגע שה"קורבן" נמצא, הכלב שלך יקבע אותו על ידי אימוץ התנהגות מסורה. למשל, הוא ישב או ישכב. אל תשכחו לתגמל אותו!

האם הכלב שלך יכול לתרגל רינדוף?

כלב מצביע מרחרח מסלול
קרדיטים: קסניה-ראיקובה / iStock

כל הכלבים יכולים לתרגל מנטראיל, זה מה שטוב בפעילות הזו! אין אפליה: קטן או גדול, כלב ציד או כלב רועים, בולדוג או בוזרון… כולם יכולים לקחת חלק. כל הכלבים יכולים להפוך למצוינים בדיסציפלינה הזו מכיוון שזה גורם להם להשתמש בחוש החזק ביותר שלהם. בנוסף לאפשר להם לעורר את חוש הריח שלהם, פעילות זו מאפשרת להם להתאמץ הן פיזית והן נפשית. לפיכך, ריפוד הוא פעילות עשירה מאוד עבור הכלבלב שלך. עם זאת, היזהר להתאמן עם כלב ציד שעלול להיות מופרע על ידי נוכחות אפשרית של ציד. גם כלבים החשודים בבני אדם עלולים להיפגע. עם זאת, פעילות מסוג זה יכולה לאפשר לעבוד על בעיה זו.

לסיכום, פעילות זו מיועדת לכל הכלבלבים. אל תדאג, שלך לא יהיה יותר מחורבן מהאחרים. כל כלב הולך בקצב שלו. בהכרח יהיו הבדלים בהתאם לאופי שלהם, לגזע שלהם או למצבם הפיזי.אבל כל אחד יוכל להתאמץ ולעבוד על חוש הריח שלו באוויר הפתוח וזה יכול לעשות לו רק טוב!

חברי הפרלמנט מציעים מבחן חובה לאימוץ כלב או חתול

למה הכלב שלי מסתובב לפני השינה?