עיר סינית שנייה אוסרת על צריכת בשר כלבים וחתולים

במרץ האחרון הפכה שנזן לעיר הסינית הראשונה שאסרה על צריכת בשר כלבים וחתולים. מאז, פעילי זכויות בעלי חיים ראו שביב של תקווה: הצעד המהפכני הזה עלול ליצור תקדים, להשפיע על דומינו ולהתפשט לשאר חלקי המדינה. וזה מה שמתחיל לקרות…

ערים סיניות מדברות נגד צריכת בשר כלבים

הממשלה המרכזית עדיין ביישנית מכדי להפוך את הנוהג הזה לבלתי חוקי לחלוטין. ערים סיניות החליטו אפוא לקחת את העניינים לידיים. חלקם מתחילים ליצור חקיקה משלהם לאסור צריכת בשר כלבים מקומית. זהו המקרה של שנזן, החלוץ, שם זה ייאסר לחלוטין מה-1 במאי. זה אותו דבר עבור ז'וחאי, צבירה נוספת הממוקמת בדרום מזרח סין, ליד מקאו. יש בה כמעט 1.5 מיליון תושבים.

התקדמות מופיעה גם ברמה הלאומית

לממשלה יש בדיוק לסווג מחדש את הכלבים בקטגוריית "חיות מחמד". לפני כן הוצבו עם ה"בקר". זה אומר שעכשיו אנחנו לא יכולים יותר לחווה בשביל הבשר או הפרווה שלהם. המשרד מתאר אמצעי זה כ "התקדמות של הציוויליזציה האנושית". הוא מוסיף כי זוהי דרך להגיב לדאגות הציבור המודאג יותר ויותר מרווחת בעלי החיים.

ד"ר פיטר לי, מומחה למדיניות סין ב-Humane Society International, שמח: " זו הפעם הראשונה שהממשלה הלאומית הסינית מסבירה שכלבים הם חיות מחמד. ההכרה בכך שיש להם קשר מיוחד עם האדם היא א צעד ראשון חיוני לקראת ביטול הצריכה והמסחר בבשר כלבים. זה יכול להיות רגע מרכזי שיעודד ערים אחרות ברחבי המדינה ללכת בעקבות הדוגמה של שנזן.. »

בשר כלבים וחתולים
קרדיטים: Shuntakawai / iStock

המנהגים הסיניים משתנים

התקדמות אלו הן הרחבות של אמצעי לחימה נגיף קורונה איסור סחר בחיות בר. ואכן, סוג זה של שוק הוא לעתים קרובות המוקד של כל מיני מחלות. לכן החליטה סין לעשות זאת לבדוק את תקנות בטיחות המזון שלהמה שאפשר להחליק את הגורם הכלבי באמצע גל הרפורמות הזה.

עם זאת, למרות שההקשר עזר לבסס את האמצעים הללו נגד בשר כלבים, זה כנראה לא הסיבה היחידה. אכן, לנגיף הקורונה אין מקור כלבי ובני אדם הם הווקטור העיקרי להתפשטותו. וונדי היגינס, דוברת ה-NGO Humane Society International, אמרה: אני חושב שיש עוד. עיירות להשתמש בהזדמנות זו לשקף את הלך הרוח של רוב הסינים שכמובן לא אוכלים כלבים וחתולים ».

עוד ועוד רפורמות להגנה על כדורי הפרווה שלנו צצות פה ושם ברחבי הארץ. הקטן ווגלט דה שנזן מתחיל להיות גדול יותר, גדול יותר, גדול יותר… אולי זה יהפוך לגל גדות ? המכונה דולקת, נקווה ששום דבר לא יעצור אותה…

מְעוּרפָּל
קרדיטים: EliasSch / Pixabay

אתה תאהב גם:

וירוס קורונה: הסינים פורצים דלתות כדי להציל כלבים לכודים

8 חדשות טובות לכלבים שיעודדו אותך קצת בימים מעוננים אלה

הפרלמנט האירופי מתבטא נגד סחר בחיות מחמד

5 כללים שכדאי לעקוב אחריהם כדי להאכיל נכון את הכלב שלך

7 מזונות בריאים לכלב שלך