נגיף הקורונה גורם לגל של סולידריות לעזור לקשישים ולכלבים שלהם

בזמנים לא ברורים אלה, הגיע הזמן להישאר ביחד. כך צצות פה ושם יוזמות סולידריות רבות. אם נגיף הקורונה שפיר בעיקר אצל אנשים בכושר, הוא יכול להפוך במהירות לחמור מאוד אצל אנשים שבריריים (קשישים, מדוכאי חיסון וכו'). צרפתים רבים החליטו אפוא לתת להם יד.

קניות מזון וחיות מחמד לקשישים

ה אנשים שבירים והכלבים שלהם חייבים להאכיל היטב. עם זאת, סופרמרקטים וחנויות לחיות מחמד כן מקומות מסוכנים : אלו מקומות מעבר והם מלאים באנשים.

כאן נכנס לתמונה בית העירייה של בורון-מרלוט, קומונה בסיין-אט-מארן. היא הקימה מערכת לצעירים ובריאים לצאת לקניות עבור קשישים במקומם, תוך כיבוד אמצעי החסימה של הוראות הבריאות. לפיכך, האנשים השבריריים האלה לא צריכים ללכת למקומות בעייתיים ולפגוש הרבה אנשים: רק אדם אחד מביא אותם הביתה המזון הדרוש להישרדותם ושל הכלבלבים שלהם.

קשיש עם שלט תודה
קרדיטים: אנדריי פופוב / iStock

מערכת להליכת כלבים של קשישים

אנשים שבירים חייבים גם לחשוף את עצמם לסכנה על בסיס יומיומי כדי להוציא את חיות המחמד שלהם. האלטרנטיבה היא להפסיק לעשות את זה בכלל, מה שמציב בעיית רווחה גדולה. זו הסיבה שגם בית העירייה מציע לטייל במקומם עם כלבים של קשישים. אמצעים אלה לאפשר פיוס הגנת הציבור ורווחת בעלי החיים.

יוזמות אזרחים

עם זאת, לא כל היוזמות הללו מונחות בראשות המדינה. אזרחים צרפתים עמדו בכוחות עצמם כדי לעזור לנזקקים ביותר! אכן, זו אחת הסיבות הבודדות לעזיבה באישור הממשלה. חלקם הולכים לטייל עם הכלב או לבצע סידורים עבור שכניהם ויקיריהם. אחרים עוברים דרך רשתות חברתיות שבהן פורחות הכרזות על עזרה עצמית.

יוזמות סולידריות נמצאות במגמת עלייה

הרבה מחוות יפות דומות צצות בכל רחבי הארץ. אנשים מציעים לשכניהם הקשישים לאסוף את התרופות שלהם בֵּית מִרקַחַת או לבצע כל פלט חיוני אחר. מבנים רבים אפילו הוקמו " ערכת וירוס קורונה » עם פאנל שבו כל אחד יכול להציג את ההצעות או הצרכים שלו. ערכה זו כבר הורדה למעלה מ-100,000 פעמים. כן, גם סולידריות מדבקת!

יש גם אנשים שמציעים לִשְׁמוֹר עַל הַטַף עובדים שאינם יכולים להפסיק את עבודתם או לעשות אותה מרחוק. ואכן, עם סגירת בתי הספר, הורים רבים מצאו את עצמם במבוכה. זכרו שחלקם רופאים, אחיות, מטפלים, רוקחים, אוספי אשפה, שוטרים, כבאים, חיילים… האנשים האלה ממשיכים לפעול לטובת כולם. אז למה לא להחזיר טובה?!

רק אחדות יכולה להתגבר על כאוס

בלב המחלוקת הכללית, הצרפתים מחליטים לשמור על קור רוח ולהושיט יד לאנשים שנמצאים בשטח. בעתות משבר, אנו יוצאים מנצחים רק אם נעזור אחד לשני. כמו שאומרים: אחדות היא כוח!

אֶגְרוֹף
קרדיטים: Clker-Free-Vector-Images / Pixabay

אתה תאהב גם:

וירוס קורונה: הסינים פורצים דלתות כדי להציל כלבים לכודים

למד לקרוא עם כלבי סיוע!

הטופ 5 של גזעי כלבי השירות הטובים ביותר!

לתת שוקולד לכלב שלך: האם זה מסוכן?

אכילת כלבים וחתולים אסורה כעת בשנג'ן