מחקר מעלה את דירוג הכלבים הנושכים הכי הרבה בצרפת

בואו נסכים מיד, הסיכון להינשך על ידי כלב כמובן לא קשור לגזע שלו. כך אישרה גם הסוכנות הלאומית לביטחון בריאות, שניהלה את החקירה הזו. אבל אז למה לבצע את המחקר הזה? פשוט למידע, כי זה מוכיח שהכלבים הנחשבים למסוכנים ביותר בדמיון הקולקטיבי הם בסופו של דבר לא בהכרח חלק מהדירוג הזה.

מה אומר מחקר ANSES?

כלב אגרסיבי מוחזק ברצועה על ידי אדונו
קרדיטים: Chalabala / iStock

הסוכנות הלאומית לביטחון בריאות (ANSES) ביצעה מחקר זה בעקבות פנייה של משרד החקלאות. המטרה הייתה לקבוע את "המסוכנות של הכלבים". הנתונים ששוחזרו מראים לפיכך כ-10,000 עקיצות בשנה בצרפת. אתה חייב לדעת שבצרפת, בעלי כלבים מקטגוריה ראשונה (כלבי תקיפה) וכן כלבי קטגוריה שנייה (כלבי שמירה וכלבי הגנה) חייבים באישור מעצר. עם זאת, בניגוד לכל הציפיות, לא כלבים אלה מגזעים הנחשבים מסוכנים מגיעים לראש הדירוג הזה.

כפי שנאמר בהקדמה, ANSES מציין שאין גזעים מסוכנים יותר מאחרים. אכן, מספר רב של גורמים באים לידי ביטוי במצב מסוג זה. הסוכנות גם מבקשת להזכיר לכם לעולם לא להשאיר ילד לבד בנוכחות כלב וממליצה על הקמת מודעות לסיכון. מחקר ANSES מראה גם שכלבים זכרים כמו כלבים בוגרים הם האגרסיביים ביותר.

אילו גזעים נמצאים בדירוג הזה?

ג'ק ראסל קטן ואגרסיבי
קרדיטים: alexei_tm / iStock

את המקום הראשון מחזיק הרועה הגרמני עם 10% מהנשיכות מבין המקרים שנאספו על ידי ANSES. אחריו לברדור עם 9% והג'ק ראסל עם 6%. ואז המחקר מפרט שנים-עשר גזעים אחרים מעורבים.

4- Beauceron 3%

5- בורדר קולי 3%

6- בוקסר 3%

7- רוטוויילר 3%

8- רועה בלגי 3%

9- בראק 2%

10- קוקר 2%

11- האסקי 2%

12- אמסטף/פיטבול 2%

13- תחש 2%

14- ספנייל 2%

15- יורקשייר 2%

יש לציין כי נפגעי הנשיכה המיועדים למחקר זה היו צריכים לענות על MCQ על מנת לזהות את גזע הכלב שהיה נושך אותם. למרות זאת, הרשימה שניתנה להם הכילה רק 31 גזעים מבין 360 המוכרים על ידי הפדרציה הצינולוגית הבינלאומית…

מה גורם לכלב לנשוך?

כלב נושך זרוע של אדם
קרדיטים: dimid_86 / iStock

הסיבות שיכולות לגרום לכלב להיות תוקפני ולנשוך הן רבות, אך אינן קשורות בשום אופן לגזע שלו. ניתן לקשור אותם להתפתחות הכלב, לחינוך שלו או אפילו לרווחתו. לדוגמה, כלב שסובל מכאב עלול להפוך לפתע תוקפני ולנהום כאשר אתה שם את היד שלך ליד האזור הכואב. אם תרחיק לכת עד כדי לגעת בו, אז זה עלול להתחיל לנשוך. גמילה מוקדמת מדי או אחד מגע אנושי מאוחר מדי יכולות להיות גם סיבות להתנהגות תוקפנית, אבל יש עדיין סיבות רבות אחרות ולכל כלב יש את הסיבות שלו לעשות זאת.

בסופו של דבר, אל תדאג, כי שוב הגזע של הכלב שלך לא קובע את המסוכנות שלו ולא בגלל שיש לך רועה גרמני הוא ינשך אותך יום או אחר!

סיפורה המרגש של כלבה שמחפשת נואשות את הגורים שלה בהרי ההימלאיה

לשחק בכדור אחרת