מה היתרונות?

כמו כל מאסטר טוב, אתה רוצה את הטוב ביותר עבור הכלב שלך. לכן, ייתכן שיש לך שאלות רבות לגבי התזונה שלו. שאלת הדגנים באוכל הייתה נושא לוויכוח בקהילת בעלי הכלבים בעשר השנים האחרונות. אבל מה הם היתרונות האמיתיים של בחירה בקרוקטים ללא דגנים עבור הכלב האהוב שלך?

אלמנט הקיים ברוב החטיפים

אם רוב אוכל לכלבים מכילים דגנים, זה לא כדי לענות על הצרכים התזונתיים שלהם. במציאות, ה יצרנים משתמשים בהם עבור העמילן שלהם המאפשר להדביק מזונות שונים יחד וליצור מוצר מוצק. על ידי קריאה קפדנית של רכיבי האכלה עבור חיית המחמד שלך, תוכל לצפות ברשימה אורז, חיטה או תירס. עכשיו אתה יודע את התועלת האמיתית שלהם.

קערת אוכל לכלב יאממ
קרדיט:damedeeso / iStock

החסרונות של דגנים בתזונה הכלבית

עד אז אולי לא תראו את הבעיה, אלא את הגרגירים שנוספו באוכל יכול להיות רע מאוד לחברי הכלבים שלנו, מכמה סיבות.

קודם כל, כדאי לדעת שהדגנים הקיימים במזון לכלבים יכולים להיות רַעִיל בשבילם. מזונות אלו אכן צפויים להיות מזוהם עם מיקוטוקסינים לפני הקציר שלהם, ישירות בשדות, או מאוחר יותר לפני השינוי שלהם. רעלים אלה יכולים לגרום בעיות חמורות מאוד אם הם נבלע בטווח הארוך. מחקרים חשפו אפוא סיבתיות בין הרעלים המיקוטוקסינים הללו הנמצאים בדגנים ובעיות כגון גירוד, פגיעה בפוריות, מומים או היחלשות של המערכת החיסונית שלהם. חוץ מזה, דגנים מכילים גלוטןוזה בעייתי עבור גזע אחד של כלבים במיוחד שאובחנה כבלתי סובלנית, כלומר סטר אירי.

אבל זה לא הכל. גרגרי דגנים עשירים הם לעתים קרובות דל בחלבון. לכן הם לא מספקים לכלב את כל אבות המזון שהוא צריך כדי להיות בריא. בנוסף, קרוקטים אלה הם עשיר בעמילן וסיבים בלתי ניתנים לעיכול. זו הסיבה שכלבים יכולים לקבל הרבה צרות לעכל את החטיפים האלה ואולי אפילו להיתקל בבעיות בריאות כמו שִׁלשׁוּל. כפי שהבנתם, לדגנים בקרוקטים יש בסופו של דבר הרבה יותר חסרונות מיתרונות.

האמת על מאכל ללא דגנים

יש להימנע ככל האפשר מקרוקטים עשירים מדי בדגנים ובמידת האפשר לבחור בקרוקטים שאינם מכילים כלל. החדשות הטובות הן שהיצרנים הבינו את הנושא העיקרי הזה לבריאות הכלבים ופיתחו מוצרים "ללא דגנים", ואפילו "ללא גלוטן".

כלב אוכל קרדיטים _ alex_ugalek _ iStock
© alex_ugalek / iStock

עם זאת, אתה חייב היזהרו מהקרוקטים האלה גַם. הם לא תמיד טובים מאלה עם דגנים, כי הם גם מכילים עמילנים. היצרנים לא יכולים בלעדיו ליצור את הקרוקטים שלהם ולכן בוחרים במזונות כגון בטטה, תפוח אדמה ואפונה. כדי לבחור את הקרוקטים האידיאליים לבריאות הכלב שלך, אנו מייעצים לך השוו את הרכיבים בגב השקיות. לאחר מכן תהיה שאלה של בחירת מזונות המכילים הכי פחות עמילן.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

כלב טיפולי מקל על מטפלים

כלב רובוט מאמן את האדם