מה אם נאסר (סוף סוף) על ציד עם כלבי ציד?

לפי סקר של Ifop, 84% מהצרפתים מתנגדים לציד עם כלבי ציד. בנוסף, 71% מהם אינם מרגישים בטוחים בהליכה ביער בתקופות ציד. לכן אולי הגיע הזמן לפעול.

מה זה ציד עם כלבי ציד?

ישנן טכניקות ציד רבות ושונות. הווינרי, או ציד עם כלבי ציד, הוא אחד האלימות והכי אַכְזָרִי. זהו מנהג עתיק של אילוף כלבים להיות תוקפניים ולתקוף חיות אחרות.

מהלך מסיבות הציד מאוד מסודר. המשתתפים מתחילים בבחירה רק קורבן אחד ספציפי להטריד במהלך היום. זה יכול להיות צבי, חזיר בר, צבי, שועל או ארנב למשל. להקת הכלבים חייבת לרדוף אחרי הטרף הזה בכל היער, עד שהיא נופלת מעייפות ואימה.

ואז מגיע הזמן ל סוף דמים. כאשר החיה כבר לא יכולה לרוץ, נשמע ה"הלאלי", קריאת ציד המכריזה על הריגתו. אז הוא נטרף בחיים על ידי הכלבים, או נהרג בחנית על ידי הציידים ונאכל בפראות על ידי להקת הכלבים במהלך טקס שנקרא "המחצבה". זה מסורות יפות! ברוכים הבאים לצרפת.

פורסם על ידי ז'רארד סימנל עַל יום שבת, 1 ביוני, 2019

תרגול שמעלה בעיות חמורות

עינויים מיותרים

החיה הניצודה רודפת שעות על ידי עדר של כלבים משתוללים, עד שהיא לא יכולה יותר. לאחר מכן הוא נתון ל- a לחץ ולאחד תשישות קיצונית. מותו גם כואב ביותר (מגורר על ידי הלהקה או נהרג בכל מקרה על ידי הציידים).

זה מעיק אפילו בלי צורך להיכנס לוויכוח על אנטי-מיוחדות או צמחונות. ואכן, אם נשים קץ לחייו של בעל חיים כדי להאכיל את עצמו או להסדיר את אוכלוסיות המינים הפולשים (הפולשים לסביבה וגורמים נזק), שום דבר לא מחייב אותנו מְעָנֶה בנוסף. הריגת חיה במהירות והגבלת הסבל שלה לאכילה או להילחם במזיקים אינה דומה לעינוי אותה במשך זמן רב בשביל הכיף.

ב הצעת חוק משנת 2018, המונחים שבהם משתמשים חברים לתיאור ציד עם כלבי ציד הם נוקבים מאוד. פוליטיקאים מדברים על א " תרגול בַּרבָּרִי » מה שמאפשר רק "לחלק לתת דרור להם רצון לאלימות עיוורת ».

רווחת הכלבים בסיכון

ראשית, כמה כלבים פוצעים את עצמם או למות בזמן ציד. אכן, מדובר בנוהג שלפעמים מתברר כמסוכן. הם יכולים להישרט בחטים של חזירים וקרניים של צבאים, לטבוע בנהרות תוך כדי רדיפה אחריהם, ליפול לתוך נקיקים וכו'.

יתרה מכך, אם אנו משתתפים בציד עם כלבי ציד, ברור שאין לנו הרבה התחשבות ברווחת בעלי החיים. והמשחק הוא לא תמיד הקורבן היחיד. גם כלבים יכולים לשלם את המחיר. כל כך הרבה כאלה גדל בתנאים גרועים כלואים בכלביות.

בנוסף, הם מתחנכים לרוב בטכניקות בעייתיות. לדוגמה, כלבי ציד הם ייצוג יתר בין החיות שאילפו איתם צווארונים חשמליים (לעיתים קרובות נעשה בו שימוש מוגזם ולא הולם). עם זאת, בשל השפעותיהם השליליות הרבות, מכשירים אלו זוכים לגינוי חריף על ידי האגודה האירופית לאתולוגיה וטרינרית קלינית והאיגוד הבריטי של וטרינרים לבעלי חיים נלווים.

מפגע ציבורי

כלבלבים הם לא רעים מטבעם. עם זאת, כאשר אנו מחנכים אותם להרוג ולטפח את האגרסיביות שלהם (קרבות כלבים, ציד עם כלבי ציד וכו'), יכולים להיות תאונות. לפיכך, בעלי חיים אלו המאומנים באלימות צפויים להתחיל לתקוף חיות מחמד אחרות, אפילו בני אדם (רוצצים, מטיילים, רוכבי אופניים, קוטפי פטריות וכו').

יתרה מכך, לפני מספר חודשים, א אישה הרה נטרפה על ידי להקת כלבים בזמן שהתקיים ציד באזור – כאילו במקרה… כמובן, אגודת הציד (הציידים) מכחישה כל מעורבות ומתחננת בצירוף מקרים יוצא דופן.

כלבים רבים שנחשבו מסוכנים ונידונו להמתת חסד על ידי בתי המשפט אומנו גם לתקוף חיות אחרות, במהלך קרבות כלבים. בסופו של דבר הם החליקו, גרמו לתאונות והפכו לסכנה לאוכלוסייה. עם זאת, הם נשארים קורבנות של החינוך שהבעלים נתן להם. לעולם לא נוכל לזכור את זה מספיק: אין כלב רע, אבל יש אדונים רעים.

האירוע החדש הזה על הסקר על ציד עם כלבי ציד כדי לאפשר לכולם לחלוק את…

פורסם על ידי נטלי ולנטיין עַל יום רביעי, 27 בנובמבר, 2019

ציד עם כלבי ציד אסור במדינות רבות

בלגיה, גֶרמָנִיָה, בְּרִיטַנִיָה… מדינות שונות ברחבי העולם כבר ביטלו את הנוהג הזה. חלקם אפילו יצרו גרסאות נטולות אכזריות. ואכן, שוב, עינויים אינם הכרח.

בגרמניה אנשים מתמכרים ל" ציד דראג », ספורט שבו ציידים וכלבי הציד שלהם עוקבים אחר פיתוי ספוג בלשלשת שועלים. זה מספיק כדי לעורר את חוש הריח של הכלבלבים ואף בעל חיים לא סובל במהלך התהליך. יש גם את " ציד דראג », מנהג דומה שחזר לאופנה באנגליה. במקרה זה, מדובר בריח מלאכותי שרודפים אחריו.

אבל בצרפת, ציד עם כלבי ציד נותר נטוע היטב במנהגים. המדינה הישנה והטובה שלנו עדיין מאוחר מאוד. אולי הגיע הזמן לקחת דוגמה מהשכנים שלנו…

אתה תאהב גם:

כלבים נלחמים בציד חיות בר בקניה

הגאלגוים: כלבי גרייהאונד מקסימים שעברו קדושים בספרד

ארה"ב: התעללות בכלב נתונה כעת לעונש של 7 שנות מאסר.

טיפים לקניית מזון לכלבים זול ואיכותי

אילו מרכיבים מומלצים על ידי וטרינרים?