מדוע כלבים מנופפים בכפותיהם כאשר הם נשרטים?

מעט בעלי כלבלבים לא חוו את כפות הכלב שלהם ברוח במהלך מפגשי גירוד. מה שאנו נוטים לכנות "האזור הרגיש" שלהם או "נקודת התורפה" שלהם נמצא בדרך כלל בבטן, אבל בהתאם לכלב זה יכול להיות בצדדים, בגב או אפילו בצוואר. ברגע שאתה מתחיל לשרוט את הכלב שלך על האזור הזה, הוא מתחיל לנער את רגלו האחורית בטירוף. תגובה למי שפחות משעשע לראות, ההתנהגות הזו נשארת מסתורית. אז למה הכלב שלך מתנהג ככה?

הכל עניין של רפלקס!

כלב מגרד עם כפה
קרדיטים: Sandeep Gore / iStock

בניגוד למה שאפשר לחשוב, הכלב לא מזיז מרצונו את כפו כדי להביע את ההנאה שלו. התנהגות זו היא למעשה רפלקס שנקרא בפשטות "רפלקס הגירוד". לכן זוהי תגובה לא רצונית המושרה על ידי המוח של הכלב שלך. החיה שלך מנערת את כפה אוטומטית כאשר היא נתונה לגירוי מוזר על אזור שעלול להפוך אותה לפגיעה.

ואכן, בטבע, זאבים ובעלי חיים בכלל מתמודדים באופן קבוע יותר עם חרקים, טפילים ושאריות אחרות מכל הסוגים שנצמדות למעילם. אם אלה באים במגע ישיר עם העור, הם יכולים להפריע במהירות לבעל החיים. זה אז שקצות העצבים של האזורים הרגישים ביותר ישלחו מסר למוח להפעיל את "רפלקס השריטה" המפורסם. עם זאת, זה לא אומר שמה שאתה עושה בעצם שורט אותו, אבל זה מפעיל רפלקס המקושר לקצות העצבים של האזור המגורה.

האם התנהגות זו אומרת שהכלב שלך מעריך את הליטוף שלך?

כלב מלטף ונהנה
קרדיטים: Nataba / iStock

ובכן, בסיכון לאכזב אותך, זה לא בהכרח המקרה. ואכן, יש כלבים שלא ממש מעריכים להיות שרוט במקומות מסוימים. כפי שנאמר קודם, זה גורם לגירוי בקצות העצבים שלהם שלא לא תמיד נתפס כנעים על ידי החיה. בפשטות, נוכל להשוות את זה לתחושת הדגדוג מתחת לרגליים. אם אתה אוהב את זה, אתה בהחלט תהנה, אבל אם אתה מפחד מהדגדוגים האלה, זו לא תהיה הרגשה נעימה במיוחד. זה אותו דבר עבור הכלבלב שלך!

זה לא אומר שאתה בהחלט חייב להפסיק את הליטוף שלך כשהוא מתחיל לנופף בכף רגלו. עדיף להתבונן בתגובות הכלב שלך. לאחר מכן תבינו במהירות אם הוא מעריך את סשן הגירוד או לא. למשל, נסו להפסיק את הליטוף. אם הכלב שלך מסתכל עליך בעיניים פעורות ותוהה מה אתה עושה, אין ספק שהוא רוצה יותר! אחרת, אם הכלב שלך שולח אותות של אי נוחות כמו פיהוק, זנב בין רגליו או ליקוקים חוזרים ונשנים על הלוע שלו, יכול להיות שהוא לא באמת רוצה להיות מגורה באזור זה. אז נסה להזיז את הליטופים שלך ולנתח אם התגובות שלו נראות חיוביות יותר.

איזה שימוש ואיזה יתרונות?

לחגיגת נרות, הכינו פנקייק מיוחד לכלב שלכם