מדוע חשוב לטייל עם הכלב באופן קבוע?

לעתים קרובות אנו נוטים לחשוב, בטעות, שבתירוץ שיש לנו גינה גדולה, אין צורך לטייל עם הכלב שלנו. ובכן, זה לגמרי לא בסדר! כל הכלבים צריכים לצאת מהסביבה בה הם חיים על בסיס יומיומי. צ'יוואווה, רועה אוסטרלי או ג'ק ראסל, כולם ללא יוצא מן הכלל צריכים למתוח את כפותיהם בחוץ ואנו נסביר לכם מדוע.

פינו עודפי אנרגיה

כלב רץ בשדה עם מקל בפה
קרדיטים: Tetiana-Garkusha / iStock

במקור, הכלב שלך, טורף טורף, היה צריך לצוד מזון. מעקב אחר בעל חיים, ריצה אחריו והרגתו דורש הרבה אנרגיה. עם זאת, היום, לכלב שלך יש את המאכל שלו מוכן ישירות בקערה ולכן אתה חייב למצוא דרך חדשה לתעל את כל האנרגיה הזו. אותה תצפית חלה על כלבי רועים, כלבי מזחלות או כלבי ציד שגודלו זה מכבר לעבודה. כעת, כשהם הפכו לכלבי לוויה, אין להם עוד את ההזדמנות להתאמץ בעבודה. זו הסיבה טיולים יומיומיים חיוניים עבור הכלב שלך, ללא קשר לגזע. הם מאפשרים לו לבזבז את עצמו ולתעל את האנרגיה שלהם. אם לא תעשה זאת, קיים סיכון גדול שהכלב שלך ינקז אנרגיה עודפת על ידי פיתוח התנהגויות מטרידות. למשל, הוא יכול להיות הרסני, לברוח, לנבוח באופן לא מתאים וכו'.

הגן לא מספיק

כלב הולך עם הבעלים שלו
קרדיטים: alexei_tm / iStock

כפי שנאמר בהקדמה, לעתים קרובות אנו חושבים בטעות שגינה גדולה מספיקה לכלבלב שלך. עם זאת, הרעיון שהתקבל הוא לצערנו טועה וכלבים רבים משלמים לפעמים את המחיר… כדי לתת לכם מושג פשוט על מה חיית המחמד שלכם יכולה להרגיש, שימו את עצמכם בנעליים שלהם. האם תרצו להישאר בבית מספר ימים מבלי לצאת לראות את העולם החיצון? הסגר גרם לכולנו לחוות את המצב המאוד לא נעים הזה. ובכן, זה לא יותר נעים לכלבלב… גם אם הוא יוצא לגן, זה תמיד אותו מקום ובסופו של דבר הוא מסתובב במעגלים. בנוסף, הריחות באופן טבעי אינם מגוונים בגינה שלכם כמו בחוץ. זה מאוד מתסכל עבור כלבים שצריכים להפעיל את חוש הריח שלהם בצורה כל כך קשה. יתרה מכך, הבה נזכור שוב שתסכול זה עלול להגביר את הסיכון לברוח!

להריח ריחות זה החיים!

כלב מרחרח בטיול
קרדיטים: קסניה-ראיקובה / iStock

כפי שציינו זה עתה בפסקה הקודמת, הרחה היא של הכלב. חוץ מזה, בהחלט תשים לב לזה במהלך טיולים עם הכלבלב שלך, הוא מבלה 90% מהזמן עם האף שלו על הקרקע. חוש הריח שלו מפותח בערך פי 35 מזה של בני אדם, הכלב שלך חי מעל הכל בעולם ריח. זו הסיבה לטיולים בחוץ חשובים. רצוי לטייל עם הכלב בחוץ כל יום ולפחות 30 דקות. זה מאפשר לחיית המחמד שלך לשחרר קיטור על ידי הפעלת חוש הריח שלו. על ידי הרחת ריחות רבים, הוא מזהה דברים חדשים בסביבתו. לכן הוא פחות מתוסכל מכלב שרק מרחרח את ריחות הגינה שלו…

נצלו את ההזדמנות לחלוק רגעים של שותפות

כלב רץ עם המאהבת שלו בשביל
קרדיטים: mheim3011 / iStock

לבסוף, טיולים יכולים להיות רגע של חיבור משותף עם הכלבלב שלך. אתה יכול גם לכלול שלבי משחק. למשל משחק כדור, ריצה איתו, הסתרת פינוקים ממנו וכו'. אתה יכול להחליף משחקים או להתאים את עצמך ליכולות הטבעיות של הכלב שלך. אם הוא כלב רועים, רוב הסיכויים שהוא נהנה מפעילות כמו זריזות. כדי לעשות זאת, הגדר כמה מכשולים בטבע עם ענפי עץ או עשה סלאלום בין העצים. אם הכלב שלכם חובב מים כמו ניופאונדלנד, זרוק את הצעצועים שלו לנהר וכו'. אתה יכול גם לארגן טיולים עם כלבים אחרים כדי לעורר אותו. לסיכום, תהנו והכלב שלכם אוטומטית יהנה אתכם!

אנו מקווים שמאמר זה האיר לכם את החשיבות של טיול קבוע עם הכלב שלכם. עם זה, אנו מאחלים לך טיול טוב עם הכלבלב האהוב שלך!

שמות הכלבים הטרנדיים ביותר בצורת S לשנת 2021

הסיפור המדהים של בילי, כלב גרייהאונד שצולע כמו אדונו