לתת שוקולד לכלב שלך: האם זה מסוכן?

האם הכלב שלך בוהה בך בעיניים גדולות ומוארות כשאתה אוכל ואתה לא יכול להתאפק לתת לו "קצת" מהארוחה שלך? אין בזה שום דבר רע! הכלב הוא בהחלט חיה טורפת, אך גופו מסוגל לעכל פחמימות בתנאי שהן נבלעות בכמויות קטנות. עם זאת, יש להימנע ממזון אחד: שוקולד. המתיקות הקטנה הזו לבני אדם היא רעל אמיתי עבור הכלב שלך… אנחנו מספרים לך הכל!

שוקולד: מתנה מורעלת לבן לוויה שלך!

כל המסוכנות של שוקולד נובעת ממרכיבים הנמצאים בקקאו עצמו: לה תאוברומין, קפאין ותאופילין. החומרים האלה משפיעים כל כך מערכת העצבים מאשר במערכת הלב-נשימה.

הבעיה היא שצריך לחכות 18 שעות כך שהכלב שלך חיסל אפילו מחצית מהחומרים הללו (בעוד שהאדון שלו יעשה זאת תוך 2-3 שעות)! זו הסיבה שהסיכון להרעלה גבוה מאוד. ו הסיכון למוות נשאר קיים במשך 48 שעות לאחר הבליעה.

הרעלת שוקולד: סיכונים ותסמינים

ככל שאחוז הקקאו גבוה יותר, כך גדל הסיכון להרעלה. לכן חשוב לפעול אם בעל החיים שלך בלע יותר מ-2 גרם שוקולד מריר לכל קילו משקל גוףאו 10 גרם לשוקולד חלב (שוקולד לבן אינו מהווה סיכון מאחר שתכולת הקקאו אינה משמעותית).

התסמינים הראשונים מופיעים בדרך כלל 2 עד 4 שעות לאחר הבליעה. הם מסודרים מערכת העיכול (ברוק מוגבר, הקאות, שלשולים וכו'), אז עַצבָּנִי (נשימה מהירה, רעידות, עוויתות…), ולבסוף קרדיו-נשימה (האצה או ירידה של הלב, האצה נשימתית וכו'). במקרים מסוימים מוות יכול להיות פתאומיללא ביטוי מוקדם לכאורה.

כלב שינה רגוע שיכרון מעשה
קרדיטים: CC0 Public Domain/Pxhere

הכלב שלי בלע שוקולד: מה לעשות?

למרות שזה מזיק לגופו, ההכלב מאוד אוהב ממתקים. זו הסיבה שהדרך הטובה ביותר להגן על הכלב שלך מפני הסיכון של הרעלת תיאוברומין היא להיות ערניים אין להשאיר שוקולד בהישג ידאוטו אין תרופת נגד !

אם בן לוויה שלך בלעה אותו בטעות, אתה חייב לקחת אותו לוטרינר בדחיפות. זה יעריך את חשיבות השיכרון ויפעל בהתאם. בהתחלה זה יגרום ל- הֲקָאָהלפעמים בליווי א שטיפת קיבה. לאחר מכן, בן לוויה שלך יבלע פֶּחָם et ניתן להחדיר. לאחר מכן, הווטרינר שלך יכול לרשום תרופות מותאם לטיפול בסימפטומים שלו.

כךלְמַעלָה

אתה תאהב גם:

זנב הכלב: 4 היבטים לניתוח כדי להבין את רגשותיו

לתת שוקולד לכלב שלך: האם זה מסוכן?

איך אני יודע אם לכלב שלי יש חום?

תמונות מצחיקות של כלבים מהעבודה מרחוק הגיעו לרשת

נגיף הקורונה גורם לגל של סולידריות לעזור לקשישים ולכלבים שלהם