למה לבחור מזרן קצף זיכרון עבור הכלב שלך?

לכולנו כמונו, גם לכלבים יש את מזרן קצף הזיכרון המותאם במיוחד. בן משפחה מן המניין, הכלב שלך צריך לישון בסל נוח העונה על צרכיו. הנוחות שמספק מזרון קצף זיכרון תאפשר לו לישון כמו שצריך וליהנות משינה נינוחה. אז הנה, בואו נעשה חשבון נפש לגבי התועלת שבהשקעה במזרן טוב לכלב שלכם.

חשיבות השינה אצל כלבים

כלב קטן ישן בנוחות בסל שלו עם כפותיו למעלה
קרדיטים: undefined undefined / iStock

נתחיל מלדבר על שינה אצל כלבים. בדיוק כמו אצלנו, שינה היא תופעה ביולוגית חיונית, אפילו חיונית עבור הכלב. שינה חשובה לו למשל כמו לשתות או לאכול. ואכן, בשלב השינה הגוף יירד בטמפרטורת החיה שלך ולכן חיה בהילוך איטי. זה מה שיאפשר לו להתאושש ו"להטעין את המצברים". כלב שישן טוב הוא כלב שיהיה בכושר טוב ליום שיבוא ולכן יהיה קשוב וממוקד יותר בפעילויות שתעשו לצדו.

דע שכלבים מבלים עד שני שליש מחייהם בשינה… מכאן החשיבות לספק להם מצעים נוחים ומתאימים! כדי לבחור את המיטה או המזרון המתאים לכלב שלכם, יש לקחת בחשבון מספר קריטריונים: צורה, גודל ואיכות על מנת להבטיח שינה רגועה. לגבי אסתטיקה, זה יותר על הטעם האישי שלך, אך היזהר לא להקריב את הנוחות של חיית המחמד שלך עבור סל בעיצוב אולטרה.

מהו מזרון לכלבים מסוג Memory Foam?

כלב ישן במזרן שלו עם ראש מורם
קרדיטים: דניאל בסיץ' / iStock

החומר שנקרא "זיכרון צורה" הוא למעשה קצף ויסקו אלסטי שנוצר בשנות ה-60 על ידי נאס"א. הוא נושא את השם הזה מכיוון שלחומר יש את הייחודיות של חזרה לצורתו הראשונית.. במקור, זה נועד למזער את הזעזועים שנתפסו בחלל על ידי אסטרונאוטים. המבנה של הקצף הזה שנקרא "תא פתוח" מאפשר לו להיות נושם במיוחד. בדרך זו, הוא מווסת את טמפרטורת הגוף ובו בזמן מונע רטיבות. למרות שכלבים לא מזיעים, הם עדיין יכולים להרגיש חם או קר בזמן השינה.

בשל המבנה שלו, יש לו צד עוטף המתאים לכל סוגי הגוף. זה גם מספק תמיכה טובה לכל חלקי הגוף עם חלוקה של נקודות לחץ. לכן כל השרירים יכולים להירגע מהר מאוד, מה שמאפשר להקל על האזורים הכואבים. זו הסיבה זה מומלץ במיוחד לכלבים מבוגרים או כלבים הסובלים מבעיות מפרקים. קצף הזיכרון גם עוזר לקדם את זרימת הדם ולכן להפחית את התנועה במהלך הלילה, מה יאפשר לכלב שלך ליהנות משינה רגועה יותר.

מה התועלת בהשקעה במזרן קצף זיכרון?

סטפי ישן בסל שלו עם ראשו על המדף
קרדיטים: CBCK-Christine / iStock

כפי שהוזכר בחלק הראשון של מאמר זה, הכלב שלך יבלה בממוצע 7 שנים מחייו בשינה. כבר בדיוק מהסיבה הזו, נראה שעדיף להשקיע במצעים איכותיים ונוחים. מצד שני, מזרן מסוג זה מומלץ מאוד כדי למנוע או להקל על בעיות המפרקים של כלבכם. ואכן, פעולתו של קצף הזיכרון תתמוך בכל חלקי גופה של חיית המחמד שלך תוך שהוא מוצק מספיק כדי לתמוך במשקלה. כך עמוד השדרה של בעל החיים נשאר ישר וכל המפרקים שלו מוקלים.

מומלץ מאוד לבחור במזרון מסוג זה עבור לכלבים מבוגרים יותר, כלבים רזים למדי (סוג גרייהאונד) וכן כלבים גדולים הנוטים יותר ליבלות במרפק.

ישנם מזרני קצף זיכרון רבים והבחירה באחד יכולה להיראות לפעמים כמו כאב ראש. התמקד תחילה בגודלזה חייב להספיק לכלב שלך שיהיה נוח. גם הגובה חשוב, ככל שהכלב גדול יותר, כך יהיה צורך בכרית עבה יותר. לעומת זאת, ייתכן שצ'יוואווה לא יוכל לטפס על המזרון שלו אם הוא עבה מדי. סוף כל סוף, בחר מזרון רצוי עם משענת ראש. כלבים בדרך כלל מעריכים את היכולת להניח את ראשם על משהו הדומה לכרית.

איך לבחור מעיל לכלב שלך?

דיסציפלינה עם יתרונות רבים