למה הכלב שלך קופץ על הברכיים שלך?

בזמן אפריטיף עם חברים או כשאתם יושבים בשקט מול הטלוויזיה, הכלב שלכם נוטה לטפס על ברכיכם? התנהגות זו מדאיגה אנשים מסוימים בזמן שהיא מרגיזה אחרים… אז מה זה אומר והאם עלינו להיות מודאגים לגביה? אנו מסבירים הכל במאמר זה!

הכלב שלי שולט בי?

כלב על ברכי הבעלים
קרדיטים: Sviatlana-Barchan / iStock

לעתים קרובות חושבים בטעות שכלב שמטפס על ברכיך הוא תחבולה לנסות לכפות את עצמו ולטעון את הדומיננטיות שלו, אבל זה ממש לא המקרה! כלב שמתיישב עליך לא מנסה לשלוט בך בכלל. להיפך, נראה בהמשך מאמר זה שזה אפילו הפוך. יתר על כן, צריך לדעת את זה תיאוריית הדומיננטיות הבין-ספציפיתכלומר, הקמת היררכיה בין בני המינים השונים, הופרכה כבר לפני שנים רבות. תהיו בטוחים שזו התנהגות נורמלית לחלוטין. אז אין לך עוד סיבה לחשוב שהכלבלב שלך מנסה לבסס את עצמו על ידי טיפוס עליך.

אבל אז איך להסביר את ההתנהגות הזו?

כלב קטן שוכב על הברכיים
קרדיטים: bruev / iStock

כפי שאנו מזכירים לעתים קרובות במאמרים שלנו, הכלב הוא חיה חברתית. בין אם עם בני משפחתו, בעלי חיים אחרים או אתה, הוא צריך לשמור על קשרים קרובים עם חברי הקבוצה החברתית שלו. כמובן שאתם חלק בלתי נפרד מהקבוצה החברתית של הכלב שלכם ולכן הוא צריך לחלוק אתכם מגע פיזי קבוע. זו הדרך שלו להביע את חיבתו ולגבש את הקשרים שמאחדים אתכם. חוץ מזה, לעלות על הברכיים אומר כמעט אותו דבר כמו סשן ליקוקים או בקשה חזקה לליטופים.

טיפוס על הברכיים שלך כדי לשבת עליו יכול גם אומר שהכלב שלך רוצה את תשומת הלב שלך. לדוגמה, אם הוא ניסה להשיג חיות מחמד במשך 5 דקות לשווא או מיילל לרגליך, יש סיכוי טוב שהוא יגמור על הברכיים שלך, כי לפחות שם הוא חייב להיות. במרכז תשומת הלב שלך! בנוסף, הברכיים שלך תפוסות מונעת ממך לזוז, מה שאומר לו עוד יותר ליטופים.

הכלב שלך פשוט מראה לך את חיבתו

כלב מניח את ראשו על גבירתו
קרדיטים: Halfpoint / iStock

לסיכום, אם הכלב שלך קופץ על הברכיים שלך באופן קבוע, זה פשוט שהוא אוהב אותך. אבל אל תדאג, אם הכלב שלך מעולם לא קפץ עליך, זה לא אומר שלא אכפת לו ממך! לכל כלב אופי ואישיות משלו. חלקם עצמאיים יותר ואינם דורשים בהכרח הרבה חיבוקים, בעוד שאחרים הם סירים אמיתיים של דבק. זה תלוי בך להתבונן בכלב שלך כדי לגלות מה הוא צריך ולפעול בהתאם.

בכל מקרה, אם אתה הבעלים הגאה של דני גדול או כלב הרים ברנזאי שקופץ עליך, אנחנו מאוד חושבים עליך!

10 סלים יוצאי דופן עבור הכלב שלך

רעיון טוב או רע?