למה הכלב שלך עושה פיפי כשהוא שמח?

בכל ערב, כשאתה חוזר הביתה מהעבודה, הכלב שלך בהחלט יקבל אותך בברכה. חוץ מזה, המפגש הזה עלול להיות מלווה בהפתעה רטובה קטנה? הכלב שלך כל כך שמח לראות אותך שהוא לא יכול לעצור את עצמו… ההדלפות האלה חביבות בהתחלה, אבל בטווח הארוך זה יכול להיות מעצבן במהירות. אל דאגה, לכל בעיה יש פתרון משלה ואנו נראה לכם שלא ניתן להתגבר על פיפי שמח!

למה הכלב שלך עושה פיפי כשהוא שמח?

כלב שעשה פיפי על השטיח
קרדיטים: alexsokolov/iStock

ראשית, עליך לדעת שההתנהגות המעצבנת הזו לפעמים היא בלתי רצונית לחלוטין. זה קורה לעתים קרובות עם גורים וכלבים צעירים, אבל בעיה זו יכולה להימשך ולהתרחש בכל גיל. כשהכלב שלך משתין משמחה, זה אומרהוא פשוט מתקשה לנהל ולשלוט ברגשותיו. כדי להבין טוב יותר, נוכל להשוות את זה להסמקה בבני אדם. כשאתה מוצא את עצמך במצב שגורם לך לאי נוחות, אתה עלול להסמיק. אי הנוחות הקטנה הזו היא תגובה טבעית בלתי נשלטת לחלוטין. עם זאת, אתה יכול לתקן זאת על ידי עבודה על הרגשות שלך וניתוק מהפחד מהסמקה. ובכן, זה קצת אותו דבר עבור כלבלב, הוא יצטרך לעבוד על שליטה ברגשותיו.

אז איך מתקנים את ההתנהגות הזו?

כלב עושה פיפי על הרצפה
קרדיטים: Cunaplus_M.Faba_ / iStock

לפני שנתחיל, בואו נציין זאתאל תנזוף או תעניש את הכלב שלך במצב כזה, כי הדליפות הקטנות האלה הן לגמרי לא רצוניות ולא מודעות. אז חיית המחמד שלך לא תבין מה הוא עשה לא בסדר. עם זאת, מה שתצטרך לעשות הוא תשמור על הכלב שלך לנסות לזהה מה גורם להתנהגות זו. למעשה, זה נהוג לכנות "פיפי של שמחה", אבל זה לא הרגש היחיד שיכול לגרום לכלב שלך לשכוח את עצמו. ואכן, מתח או פחד יכולים גם לגרום לסוג זה של התנהגות אצל חיית המחמד שלכם. המטרה תהיה אפוא לזהות את הבעיה ולמצוא פתרונות כך שכלבכם יוכל לנהל את רגשותיו. זה תלוי בך לוודא שהכלב שלך לא יגיע למצב רגשי אינטנסיבי מדי. איך לעשות ? זה מה שאנחנו הולכים להסביר לך מיד!

כמה טיפים שיעזרו לכלב שלך לערוץ

כלב שנמצא אצל הוטרינר
קרדיטים: dima_sidelnikov / iStock

אם הכלב שלך מבוגר, הדבר הראשון לעשות הוא לבקר את הווטרינר שלך. בדרך זו, אתה יכול להיות בטוח שהתנהגות זו אינה קשורה לבעיה בריאותית. אחרת, הכלב שלך יכול להיות מטופל והבעיה הזו בהחלט תיפתר. אם הכלב שלך מצליח מאוד ואין לו בעיות פיזיות שעלולות להוביל לבריחת שתן, אז הבעיה היא במקום אחר.

כדי לנסות לזהות אותו, המפתח הוא התבוננות. הכלב שלך עושה פיפי כשאתה חוזר הביתה מהעבודה? מתי מגיעים אורחים? כשהוא משחק עם הילדים? לוודא לזהות את הטריגר. לאחר שהאחרון נמצא, כעת תצטרך לעשות זאת להבין את הרגש שעולה ממנו. האם זו שמחה? פַּחַד? לחץ? אם נראה שהכלב שלך עושה פיפי כשהוא מרגיש שמחה עזה, אתה יכול לעבוד על ניהול ההתרגשות. לדוגמה, אתה יכול להתעלם מהכלב שלך כשהוא נכנס למצב זה, לחכות שהוא יירגע ולדאוג לו כשיגיע הזמן הזה. אפשר גם לבקש ממנו לבצע תרגיל שדורש ריכוז על מנת להסיט את הצפת הרגשות שלו.

עבור כלב שמשתין מפחד או מתח, תצטרך לזהות את הסיבה ולעבוד על זה. אתה יכול למשל להיות מלווה בביהיוריסטית כלבים לעשות עבודה חוסר רגישות.

איך אני מראה לכלב שלי שאני אוהב אותו?

מדוע השוקולד שאנו אוהבים רעיל עבור הכלב שלנו?