למה הכלב שלך נושך את כפותיו?

זה לא נדיר לראות כלב שוכב בשקט נושך את כפותיו. אם זה עשוי להיראות תמים לחלוטין, התנהגות זו יכולה למעשה להסתיר בעיה חמורה יותר או פחות. אז למה הכלב שלך מתנהג ככה? מהם הגורמים האפשריים להתנהגות זו וכיצד להתמודד איתה?

למה הכלב שלך נושך את כפותיו?

כלב שוכב בדשא נושך את רגלו האחורית
קרדיטים: נטל ג'וניור / iStock

הוא סובל מכאבים פיזיים

כלב שנושך ללא לאות את כפותיו יכול להעיד על אי נוחות שמורגשת שם כמו כאב, גירוד וכו'. לכן ניתן לקשר התנהגות זו לסיבות רבות. אלה שעולים לרוב הם:

  • בעיה במפרקים או דלקת מפרקים ניוונית שגורם לכלב שלך לסבול ברמה הזו.
  • נוכחות של גוף זר שנכנס לתוך כרית או בין אצבעותיו ומי מפריע לו. זה יכול להיות רסיס, חתיכת זכוכית וכו'.
  • עקיצת חרק (דבורה, צרעה וכו')
  • אלרגיהגם מזון וגם מגע, או אטופיק דרמטיטיס.
  • התפתחות של טפילים או פטריות בגובה העור של כפותיו מה שעלול להוביל לגירוד.
  • התפתחות מסה ברמה אחת מרגליו.

הוא סובל מכאב נפשי

כלב שנושך את כפותיו לא בהכרח סובל פיזית. ואכן, אנו צופים באופן קבוע בהתנהגות זו אצל כלבים הסובלים ממנהרווח. זה יכול להיות גם תוצאה של בעיה גדולה יותר כמו א הפרעה אובססיבית קומפולסיבית שלעתים קרובות מקושר אצל כלבים ללחץ, חרדה ושעמום.

איך להגיב אם אתה רואה שהכלב שלך נושך את כפותיו?

כלב קטן נושך את כף רגלו מקבל סינון
קרדיטים: אנדריי מקסימנקו / iStock

אם הכלב שלך נושך את כפותיו בקביעות רבה, עליך לבקר אצל הווטרינר שלך. האחרון יכול אז לראות אם הכלב שלך סובל מכאבים פיזיים, ובמקרה זה רשאי הוא לפעול בהתאם. הוא יכול, למשל, לעשות תחבושת אם הוא נפצע, לתת לו אנטיהיסטמין אם מדובר באלרגיה או אפילו לתת תרופה אנטי-טפילית, אנטיביוטית או פטרייתית. הוא עשוי גם להסיר גוף זר בבטחה ושם עליו קולר כדי למנוע ממנו להטיל מום בעצמו עד שהפציעה שלו תתפוגג.

אם הווטרינר שלך לא יכול למצוא שום דבר פיזי, אז תצטרך שקול את הרעיון שהכלב שלך סובל נפשית. סביר להניח שהווטרינר שלך ישאל אותך על ההרגלים של הכלב שלך. בדרך זו, הוא יוכל לייעץ לכם על מנת לייעל אותם כדי לנסות לשפר את חיי הכלב שלכם. אתה יכול למשל לנסותלהגדיל את זמן או תדירות ההליכות. לגרום לכלב שלך לשחרר קיטור! בבית, גם לקחת א זמן רק בשבילו לשחק ולהתכרבל. כשהוא בבית לבד, השאר לו הרבה כלי משחק כדי שיוכל לנצח את השעמום.

אם למרות כל המאמצים שלך, הבעיה נמשכת, אז אתה יכול פנה לרופא התנהגותי של כלבים או לוטרינר התנהגותי. אלו יעזרו לכם למצוא את הסיבה לאי הנוחות הזו, כך שאתם וכלבכם תוכלו לחזור לחיים נורמליים!

כלב שנושך את כפותיו באופן קבוע פוגע בעצמו ויכול בסופו של דבר לפגוע בעצמו. מסיבה זו חשוב להתייעץ לפני שזה קורה. אכן, הפצע הכואב יהיה לחזק את ההתנהגות הזו והכלב שלך ייכנס למעגל קסמים.

שימוש בהומאופתיה לטיפול בכלב שלך

האם אורז טוב או רע לכלב שלך?