למה הכלב שלך מפהק?

למה כלבים מפהקים? איזו שאלה… כי הם פשוט עייפים! טוב לא בדיוק. הכלב שלך לא מפהק רק כשהוא רוצה לנמנם. תראה שבהתאם לסיטואציה, לפיהוקים לא לכולם יש אותה משמעות.

הכלב שלך לא נוח

כלב מפהק
קרדיטים: Tattom / iStock

אחד הסימנים העיקריים אתה מלחיץ אצל כלבים הוא פיהוק מוגזם. ואכן, אם אתה חושב שלכלב שלך יש אופי חרדתי ואתה רואה אותו מפהק באופן קבוע, זה בהחלט יכול לאשש את החשדות שלך. כלבים מפהקים אם הם לחוצים או לא נוחים. לדוגמה, כלב שמור למדי עלול לפהק כשהוא נמצא בסביבה של אנשים שהוא לא מכיר. לעתים קרובות נצפה שכלבים מפהקים כאשר ילד מחבק אותם. לעתים קרובות אנו חושבים בטעות שהכלב עייף ואפילו נראה לנו שזה חמוד. במציאות, הכלב שלך פשוט לא נוח במצב הזה. זה לא שווה לדאוג, כי זה לא אומר שהכלב יכול להיות מסוכן. עם זאת, אל תהססו הפסק מגע זה אם אתה מרגיש שהכלב שלך לא מרגיש בנוח.

חלק מהכלבים מפהקים גם מול כלב מאיים. התנהגות זו אינה סימן של כניעה, אלא של הרגעה. הכלב שלך לא מרגיש בנוח עם המצב הזה והפיהוק נועד להגיד לכלב השני שזה מיותר להיות תוקפני, כי הוא לא יחזור.

הכלב שלך לא מבין מה אתה שואל אותו

כלב קטן שוכב על הארץ ומפהק
קרדיטים: רובין בווימסטר / iStock

יש כלבים שמפהקים כשהם מבולבלים. אם אתה באמצע אימון עם הכלב שלך והוא פתאום מתחיל לפהק, אל תנזוף בו. זה ממש לא אומר שהתרגילים שלך משעממים אותו מאוד, אלא שפשוט אין לו לא מבין את הבקשה שלך. מכיוון שהוא לא יודע מה לעשות, הרפלקס של הכלב שלך הוא לפהק. הוא מנסה להבין מה אתה שואל אותו לשווא וככל שאתה חוזר אליו יותר, הלחץ יגבר. הדבר הטוב ביותר במצב כזה הוא לעשות להוריד את הלחץ לשאול את הכלב שלך משהו שהוא יודע היטב. לאחר מכן תוכל לחזור לתרגיל הקודם על ידי ניסיון לשאול אותו בדרך אחרת.

הכלב שלך חסר סבלנות

כלב מפהק עם אדונו על הספה
קרדיטים: Drazen-Zigic / iStock

אם אתה מתבונן באופן קבוע בכלב שלך מפהק ממש לפני טיול או שעת ארוחה, זה עשוי להיות סימן לחוסר סבלנות. ואכן, בניגוד למה שאפשר לחשוב, הכלב שלך לא מעדיף להישאר בשקט בבית כדי לנמנם הוא לא יכול לחכות לצאת! כדאי לדעת שפיהוק מכין את הכלב שלכם לנוע בזכות ההשראות העמוקות שנגרמות מהפעולה הזו. אלו מאפשרים עלייה בזרימת החמצן למוח ועלייה בקצב הלב. אחרי כמה פיהוקים אלה, הכלב שלך מוכן לרוץ החוצה.

לבסוף, דע כי פיהוק מדבק אינה תופעה ייחודית לבני אדם. גם חברינו הארבע רגליים מפהקים בתגובה לפיהוק של אחד מחבריהם, אבל גם לאלה של בני אדם!

3 סיבות טובות להתקין מצלמה לכלב שלך

תשמח את הכלב שלך עם שני מתכוני הפינוקים האלה