למה הכלב שלי מסתובב לפני השינה?

לכלבים שלנו יש לעתים קרובות הרבה מוזרויות קטנות שגורמות לנו להרגיש רכות או לעצבן אותנו, כמו לעצור להשתין על כל עץ או עמוד בדרכם, לזרוק את כפותיהם לאחור לאחר שעושים את העסק שלהם וכו'. היום, אנחנו הולכים להתמקד בכלבלבים שמסתובבים בסל שלהם לפני השינה. רוב הסיכויים שראית את חיית המחמד שלך עושה זאת לפחות פעם אחת. אבל למה הוא מתנהג ככה? זה מה שננסה להבין!

התנהגות אינסטינקטיבית כדי להבטיח בטיחות

כלב עומד בסל שלו
קרדיטים: foaloce / iStock

כפי שאתה בוודאי יודע, האב הקדמון של הכלב שלך הוא הזאב. לכן הכלב שלך שמר על כמה מהאינסטינקטים שלו, כולל זה של להבטיח את שלומו לפני שהשתקע לישון. ואכן, לפני זמן רב חיו אבותיו של הכלב ביער מלא בבעלי חיים קטנים ובסכנות אפשריות אחרות עבורם. לפני השינה הם הלכו אפוא הלוך ושוב למקום מיטתם על מנת לסמן את הטריטוריה שלהם, אך גם להבטיח שהם יוכלו לישון בבטחה.

כיום, הכלבלבים שלנו חיים בנוחות ואין להם סיבה אמיתית להתנהג כך. אכן נדיר להיתקל בסכנה כלשהי בסל שלהם או על הספה. עם זאת, הם שמרו על תרגול אינסטינקטיבי זה בירושה מאבותיהם.

החיפוש אחר נחמה או טקס

לברדור ישן בשקט
קרדיטים: diane39 / iStock

לא אוהבים לישון במיטה לא מסודרת? ובכן גם הכלבלב שלך לא! הכלב שלך אוהב את הנעימות הקטנה שלו, והפיכה ושריטה של ​​המשטח שעליו הוא רוצה לישון יחליק אותו ויהפוך אותו לנוח יותר. כמו כן, בטבע, זאבים מגרדים את האדמה כדי ליצור חור קל בו הם באים להתכרבל. זה עוזר להגן על האיברים החיוניים שלהם. ואכן, שלא כמו במהלך היום שבו זאבים ישנים רק בעין אחת פקוחה, הם זקוקים לשינה עמוקה ומשקמת במהלך הלילה. לכן הם פועלים בדרך זו כדי להגן על עצמם ולהבטיח שלא יקרה להם כלום.

כיום, בעל החיים שלך כבר לא מגן על האיברים החיוניים שלו, אלא פשוט מחפש קצת יותר נוחות. יתרה מכך, זה יכול להיחשב כסוג של טקס על מנת להירדם טוב יותר. אם בצד שלך אתה אוהב לקרוא כעשרים דקות לפני ההירדמות, גם לכלב שלך יש את ההרגל הקטן שלו!

היזהרו מהתנהגות חריגה: מסתובב

כלב תופס את זנבו
קרדיטים: Zuberka / iStock

כלב שמסתובב במעגלים לא תמיד מתנהג כרגיל, במיוחד אם הוא מנסה לתפוס את זנבו. אם כן, באופן הגיוני זה אמור להכניס אותך במהירות לכוננות. לדוגמה, אם הכלב שלך מתחיל לעשות את זה בן לילה או אם הוא הופך לאובססיב, סביר להניח שהוא סובל מהפרעה התנהגותית. כאשר אתה מזהה התנהגות חריגה, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבקר את הוטרינר שלך. הסיבות לספינינג הן רבות, אך הנה 3 העיקריות שבהן:

  • הפרעות התנהגות כפייתיות: במקרה זה, זה קשור ישירות לבעיה ברמה הפיזיולוגית. אנחנו אפילו מדברים לפעמים על התקפים אפילפטיים חלקיים. אז הכלב יכול להיות מבולבל או להיות תוקפני.
  • השעמום: כלב שמשעמם לו או שאינו מתאמן מספיק יכול לפתח סוג זה של התנהגות. דרך האחרונה, הוא פשוט מנסה להעסיק את עצמו ולבלות את עצמו.
  • חֲרָדָה: ספינינג נפוץ מאוד אצל כלבים עם חרדה. התנהגות זו מאפשרת להם למצוא מפלט כלשהו.

לסיכום, אם הכלב שלכם עושה כמה סיבובים על עצמו בסל שלו לפני השינה, אין טעם לדאוג, הוא רק מחקה את האב הקדמון שלו הזאב! מצד שני, אם הוא מתחיל לנסות לתפוס את זנבו בצורה מוגזמת וחוזרת, חשוב ללכת לווטרינר.

פעילות מהנה לאדון ולכלב שלו

טיפים לקניית מזון לכלבים זול ואיכותי