כלבים נלחמים בציד חיות בר בקניה

כלבים עוזרים לאנשים בדרכים רבות. עם זאת, מלאכי השרת הקטנים האלה לא עוצרים שם. הם גם מצילים בעלי חיים אחרים: בקניה, חוליית כלבים נלחמת נגד ציד.

המסאי מארה: גן עדן עלי אדמות

שמורת מסאי מארה היא מרחב גדול של סוואנה הממוקם בדרום מערב קניה. הוא לוקח את שמו מהשבט הילידים שחי שם (המסאי) ומהנהר שחוצה אותו (המארה). באזור זה נמצא א חיות בר צפופות במיוחד : היפופוטמים, קרנפים, ברדלסים, נמרים, זברות, קופים, יענים, תנינים, נחשים…

בנוסף, עשרות אלפי בעלי חיים עוברים בו מדי שנה במהלך המפורסמים הגירה גדולה. זהו אחד משבעת פלאי אפריקה והוא אחת מתופעות הנדידה הגדולות בעולם. העדרים עושים מסע של כמעט 3000 ק"מ שמתחיל בטנזניה ומסתיים בקניה.

השטח הוא א מוקד תיירותי. ואכן, הנופים המרהיבים וחיות הבר עוצרות הנשימה הללו מתאימים מאוד לספארי.

סוואנה
קרדיטים: Delbars / iStock

סכנה מאיימת על המקום

עם זאת, משולש המארה לא מושך רק נופשים. ציידים גם פלשו לאזור. אכן, מגיפה הורסת את האזור: סחר בבשר חיות בר. צבאים, אימפלות, גנו, תאואים, ג'ירפות… החיות המסכנות הללו ניצודות באכזריות עם מצ'טות וחרבות. גם מלכודות חבויות בכל מקום. הם פוגעים בבעלי חיים רבים, אריות לעתים קרובות משלמים את המחיר. לאחר מכן הטרף שנתפס מיובש ומיוצא באופן לא חוקי לאוגנדה ורואנדה.

סחר שנהב גם זורע הרס על אוכלוסיות הפילים. החטים שלהם נחשקים מאוד, שכן הם נמכרים במחירים מופקעים בשוק הבינלאומי. המצב די מדאיג. דו"ח משנת 2014 של ממשלת קניה מצביע על כך שהסחר מגיע לרמות חסרות תקדים ושמיני בעלי חיים רבים עלולים להיכחד בסופו של דבר.

חוליית הכלבים לוקחת את העניינים לידיים

המקומיים החליטו לפעול. בשנת 2009 הקימה משמר מארה (הסוכנות שאחראית על ניהול השטח) יחידת כלבים למלחמה בציד. זה כולל ארבעה כלבים עוקבים ושני כלבים גלאים. הגששים עוקבים אחר המסלולים בחיפוש אחר הפושעים. לגבי הגלאים, הם מרחרחים כלי נשק, בשר או שנהב החבויים ברכבם.

תודה לחוליית הכלבים, לציד יש במידה ניכרת יורד בשנים האחרונות. הכלבים כבר תפסו יותר מ-4,000 סוחרים והצילו אלפי בעלי חיים מלהגיע לידיים שלהם. לפעמים הם מפרקים 500 מלכודות ביום אחד. כלבלבי עילית אלה גם עוצרים משאיות רבות. יום אחד הם עצרו אחד שהכיל שישה טונות של בשר בשווי של 9500 יורו.

כדורי הפרווה האלה הם מלאכי שומר קטנים ששומרים על האזור. חיות בר רבות חבות להם את חייהם. ידוע שכלבים הם החבר הכי טוב של האדם. ובכן, נראה שהוא גם כן החבר הכי טוב של החיה !

יחידת הכלבים הגששת של לווה נקראת לעתים קרובות לסייע בחקירות נגד ציד ברחבי הארץ, מ…

פורסם על ידי מדריכים וריינג'רים עַל יום שני, 30 במרץ, 2015

אתה תאהב גם:

עיר סינית שנייה אוסרת על צריכת בשר כלבים וחתולים

אנגליה: 5 שנות מאסר בגין צער בעלי חיים וסיום מכירת כלבים בחנויות לחיות מחמד

בקוריאה משבטים כלבי רחרח בשדה התעופה!

גלה את המתכון שלנו להכנת המחית של הכלב שלך

קרוקט או מחית, איך לבחור?