כלבים לסנן את קוביד-19 במקומות ציבוריים?

למרות שיצאנו מהבלימה, ה-Covid-19 עדיין לא מובס. מגיפה עשויה להופיע מחדש בחודשים הקרובים. זו הסיבה שהעולם המדעי ממשיך במחקר שלו כדי לשלוט בנגיף. הופיע רעיון; למה לא להשתמש בחוש הריח המפותח של הכלב כדי לזהות אנשים שנדבקו בנגיף? בורדר קולי ורועים גרמניים מאומנים…

פרויקט רב תחומי וצרפתי

אוניברסיטת שטרסבורג החלה בפרויקט שיכול בהחלט להציל אותנו אם ה-Covid-19 יתפשט מחדש במהירות גבוהה. המטרה? אילוף כלבים לזהות תחושת ריח אנשים שנדבקו בנגיף. הקרנה זו תיעשה במקומות ציבוריים, במיוחד בכניסה לתחנות ושדות תעופה.

שלושה אנשים משטרסבורג: וטרינר, פרופסור לכימיה ומומחה לנגיפים החליטו לצאת לפרויקט זה. הם חברו לשני סטארט-אפים מקומיים המתמחים בניתוח ואחסון ריחות. ביחד הם מנסים ללכוד את הריח הספציפי של תא נגוע בקוביד-19. במקביל, הם עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם וטרינרים המתמחים בהתנהגות כלבים בנאנט ועם מטפלי כלבים של כבאים בשמברי ובמרסיי כדי לאמן כלבים לזהות חפצים שהיו במגע עם הנגיף.

הכלב, בן לוויה עם חוש ריח יוצא דופן!

הודות לטכניקה זו, נוכל לזהות אנשים הנושאים את הנגיף מבלי להחדיר צמר גפן באף שלהם! הפנים של אפו של כלב מורכב מ-200 מיליון תאי ריחבעוד לנו בני האדם יש רק 5 מיליון!

אף כלב לוע כמהין כשרון סוכרת
קרדיטים: ניקווגרפיה / Pixabay

לפיכך, בן לוויה שלנו מסוגל להרגיש המולקולות הנדיפות שמשחררות תא. וכאשר תא נגוע בנגיף, הוא משנה את חתימתו, מה שמאפשר לכלב להבדיל בין תאים בריאים לתאים נגועים. פרויקט Covidog מבוסס על מחקר זה שאושר על ידי מחקר אמריקאי משנת 2016 כדי לנסות לזהות מדעית את תרכובות אורגניות נדיפות (VOCs) שנמצאים בנשיפות שלנו.

אבל לפרויקט חסר מימון…

יש עדיין הרבה מחקר לעשות כדי שה-Covidog יראה אור. אבל לאוניברסיטה חסרים משאבים והיא עושה זאת לקרוא לתרומות.

עם זאת, שטרסבורג היא לא העיר היחידה שעובדת על סוג זה של פרויקטים. כבאים בסיין-אט-מארן כבר מאמנים חמישה מרועים מלינואה שלהם לזהות את הנגיף. כך גם בבריטניה, שם עמותת Medical Detection Dogs עובדת עם חוקרים כדי לאמן כלבים לזהות את השלבים השונים של הנגיף בחולים חולים.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

סינגפור: כלב רובוט מאמן אדם

מה אם נלמד אמפתיה וכבוד לבעלי חיים בבית הספר?

כלב טיפולי מקל על מטפלים

דיאטת BARF, חלופה טבעית לאוכל

האם כלב בדירה מתחרז עם כלב אומלל?