הערים הכי ידידותיות לכלבים בצרפת לצאת לחופשה עם הכלב שלך

כולנו רוצים לקחת את הכלב שלנו לכל מקום איתנו, במיוחד לחופשה. עם זאת, זה לפעמים יכול להיות מסובך ודורש הכנה מסוימת מראש, כאשר הראשון הוא לדעת לאן ללכת! אכן, חלק מהמלונות, החופים או המסעדות אינם מקבלים כלבים. זו הסיבה שאנחנו הולכים להציע לכם מבחר קטן של הערים הידידותיות ביותר לכלבים בצרפת.

מה זה בדיוק "ידידותי לכלבים"?

כלב שוכב על המיטה במלון
קרדיטים: WebSubstance / iStock

קודם כל, כדאי להתעכב מעט על המונח "ידידותי לכלבים". אם נתרגם את זה מילולית, נהיה "מיודדים עם כלבים". בסדר, אנחנו מסכימים, זה לא אומר הרבה. הסיבה לכך היא שבמציאות אין תרגום מילולי של מושג זה. זה פשוט אומר יישום של פעולה מיטיבה אחת או יותר מול כלבים. לדוגמה, אם נישאר במקרה של חגים, מלון "ידידותי לכלבים" הוא פשוט מלון שמקבל כלבים ושבו האמצעים שננקטים הם לטובת רווחתו של הכלבלב שלך (קערות מים מחולקים ברחבי המלון, שקיות צואה זמינות וכו').

מונפלייה, העיר נבחרה הכי "ידידותית לכלבים"

ארבעה כלבים בטיול
קרדיטים: Group4 Studio / iStock

מדי שנה, המגזין 30 מיליון ד'אמיס מדרג 42 ערים צרפתיות (עם יותר מ-100,000 תושבים) על פי קריטריונים מאוד ספציפיים. זה עשוי להיות טיב מערכת הלירות בעיר, מספר מאלפי הכלבים הקיימים בעיר, מספר השטחים השמורים לכלבים, המתקנים הציבוריים העומדים לרשות בעלי הכלבים (מכשירי שקיות קקי בחינם למשל) או קיומו של בית קברות. לבעלי חיים. אבל רשימה זו של קריטריונים אינה ממצה ועדיין נלקחים בחשבון קריטריונים רבים אחרים.

בשנת 2020, אם כן, מונפלייה היא זו שהגיעה למקום הראשון בדירוג זה ויש סיכוי טוב שהיא תיבחר מחדש השנה. לְמַעֲשֶׂה, נראה שהעיר הזו נעימה מאוד לבעלי כלבים, אבל גם לכלבלבים שלהם. יש בו גני כלבים רבים כך שכלבים יכולים להסתובב בחופשיות מבלי להיות ברצועה. יתר על כן, טיולים קולקטיביים מאורגנים בכל יום חמישי בבוקר בפארק Domaine de Méric.. 130 מכשירי פסולת לכלבים זמינים גם לבעלי כלבים. מערכת הניקיון המאוד קבועה ויעילה מאפשרת גם לשמור על ניקיון רחובות העיר תמיד. לבסוף, התחבורה הציבורית היא בחינם ונגישה בקלות לכלבלבים. לסיכום, מונפלייה היא עיר מחויבת מאוד לאיכות החיים של כלבלבים.

שאר הדירוג של 10 הערים הכי "ידידותיות לכלבים" בצרפת

ג'ק ראסל על החוף משחק בכדור
קרדיטים: namaki / iStock

כמובן, מונפלייה היא לא העיר היחידה שבה טוב לחיות עם הכלב שלך. ערים רבות אחרות בצרפת התפתחו לרמה זו על מנת להציע דברים נחמדים לכלבלבים.

שני על הפודיום: טולון

טולון מגיעה למקום השני עם הקמת משלחת מצב בעלי חיים וכן יום פסטיבל בעלי חיים ופרסום מדריך לבעלי חיים בעיר. במשטרה העירונית פועלת גם חטיבת כלבים והוקמו קניסיטים (מרחב עירוני ייעודי לכלבים) עם 240 מכשירי תיקים. לכלבים יש גם אזור רחצה ב-Anse Tabarly וקורס הרפיה של כלבים בגן הכינים.

שלישי על הפודיום: סנט אטיין

ל-Saint-Étienne יש 47 קניזיטים, 208 מפיצים של תיקים ואזורי שירותים ושני סוכנים מוקצים במיוחד לפסולת כלבים. כלבים מורשים גם בתחבורה ציבורית, אך חייבים לשלם עבור מקומם.

מדליית השוקולד לטולוז

טולוז מגיעה ממש מאחור עם יותר מ-100 אזורי כלבים, בין אם בפארקי קניות ובין אם באזורי השתוללות. מעל 50 מכשירי תיקים פזורים ברחבי העיר. בנוסף, טיולי כלבים עירוניים מופעלים על ידי טולוז קניפול ומקימים קורסי אילוף כלבים בחינם בכל רביעי ושבת.

לאחר מכן, 6 הערים הנותרות בדירוג מסודרות ניס, פרפיניאן, גרנובל, בולון-בילנקור, מולהאוס ולבסוף שטרסבורג.

איך לבלות עונת חגים טובה עם הכלב שלך?

הכלב שלי עוקב אחריי ברחבי הבית