הסיפור המדהים של בילי, כלב גרייהאונד שצולע כמו אדונו

בינואר האחרון, הסיפור של הכלב הזה שהתחיל לצלוע כדי לחקות את אדונו גרם לתגובות רבות. אבל האם כלבים באמת מסוגלים לחקות את ההתנהגויות שלנו? ולמה הם מתנהגים ככה? היום, אנו חוזרים לסיפור המדהים הזה כדי לנסות להבין.

סיפור מצחיק של קביים

הסיפור של בילי צולע לצד אדונו על קביים עשה את הסיבובים במהירות ברשתות החברתיות ובמדיה ברחבי העולם. יום בהיר אחד, ראסל, לונדוני בשנות הארבעים לחייו, הבין שהגרייהב שלו בילי מתחיל לצלוע בעוד רגלו שלו מגבס. על הסט של התוכנית הבריטית הבוקר, הוא הסביר שהוא הבחין בהתנהגות זו זמן קצר מאוד לאחר התאונה מה שגרם לו לשבור את הקרסול. מודאגים מהכלב שלהם, ראסל ואשתו הלכו אפוא לווטרינר כדי לבדוק אותו. אם הוא חשד לראשונה בבעיה בכפה של החיה, הווטרינר לא מצא לבסוף שום דבר לא נורמלי.

אבל ממה סבל בילי?

צילומי רנטגן לא הראו שום חריגה שיכולה להסביר את הצליעה של בילי, אז ממה הכלב יכול לסבול? ובכן, הוטרינר גילה תגלית מדהימה: דברגע שהאדון שלו התרחק ממנו, הצליעה של בילי נעלמה. אז הוא הגיע למסקנה שבילי רק מחקה את ההליכה של אדונו. למרות שהוא עורר חמלה, קשה לדעת באמת את הסיבה שדוחפת את הגרייהאונד לפעול כך. אם הסיפור הסתיים לכן בטוב, ראסל עדיין נאלץ לשלם את 300 הפאונד עבור הבדיקות שביצע הווטרינר בזמן שכלבו העמיד פנים שהוא צולע. הסיפור הזה שעשע מאוד את כל העולם וכל כך טוב יותר, כי זה מה שראסל רצה!

האם כלבים יכולים לחקות אותנו?

לפי מחקר שנערך על ידי חוקרים אוסטרים, כלבים מסוגלים לחקות. בין הבדיקות שבוצעו, אחת מהן כללה קבלת פינוק. מתוך עשרה כלבים, מחציתם נאלצו לפתוח דלת הזזה באותו אופן כמו אדונם, שהיה לו הבחירה בין לפתוח אותה ביד או בראש. המחצית השנייה קיבלה את הפינוק כשהם עשו את ההפך ממה שהאדון שלהם עשה. ובכן, כנגד כל הסיכויים, כל הכלבים חיקו את האדון שלהם גם אם זה אומר לא לקבל פינוק. בנוסף, לא נדיר לראות סרטונים מצחיקים של כלבים המחקים ילדים צעירים שגוררים את עצמם על הקרקע, למשל. לזה אנחנו קוראים אפקט "נוירון המראה". אלו הם נוירונים ספציפיים שמאפשרים הַגבָּלָה. התנהגות זו היא טבעית לחלוטין.

מדוע חשוב לטייל עם הכלב באופן קבוע?

מדוע כדאי להימנע ממתן פינוקים "בחינם" לכלב שלך?