הכלב שלי עוקב אחריי ברחבי הבית

האם הכלב שלך עוקב אחריך בבית עד כדי כך שאתה עלול בטעות שהוא צל שלך? אולי אפילו דרכת עליו בטעות… התנהגות זו, מקסימה ככל שתהיה כשהכלב שלך עדיין גור, עלולה להפוך במהירות למביכה. אבל למה הכלב שלך עוקב אחריך לכל מקום ומעל לכל, איך לתקן את זה?

למה הכלב שלך עוקב אחריך לכל מקום?

לברדור הולך בעקבות אדונו
קרדיטים: Chalabala / iStock

אם הכלב שלך עוקב אחריך לכל מקום, זה פשוט שלימדת אותו… אבל רוב הזמן באופן לא מודע. ואכן, כשאנחנו מקבלים בברכה גור קטן הביתה, אנחנו רוצים שהוא יבוא אלינו כל הזמן. אז אנחנו קוראים לו ומלמדים אותו להגיב לשמו. זה לגמרי נורמלי ואפילו טוב מאוד, כי אלו הם הבסיס של הלמידה שלו! אבל לפעמים, מבלי להבין זאת באמת, אנו מחזקים את הקשר הזה שעלול להפוך במהירות לבלתי ניתן לניהול. ואכן, כשהכלב שלנו קטן, אנחנו מוצאים שזה מקסים שהוא עוקב אחרינו לשירותים. אז אנחנו צוחקים, אנחנו מלטפים את זה ו הגישה האולטרה-חיובית שלנו גם מחזקת באופן חיובי את ההתנהגות שאימץ הגור הקטן. זה אומר שבלי שנרצה באמת, אנחנו מאשרים התנהגות שבסופו של דבר תעצבן אותנו מאוחר יותר.

זו הסיבה שחשוב לתת לגור אוטונומיה. האחרונים חייבים להיות מסוגלים לגלות את העולם בעצמם מבלי להיות תמיד מגורה ודבוק אליך. כמובן, תמיד לפקוח עליו עין, אבל תן לו לגלות את התגליות שלו…

איך ללמד את הכלב שלך לשחרר אותך?

כלב שנמצא עם המאהבת שלו עושה יוגה
קרדיטים: Drazen-Zigic / iStock

אם אתה רוצה למנוע מהכלב שלך לעקוב אחריך לכל מקום, תצטרך לעבוד על ניתוק. כפי שנאמר בפסקה הקודמת, יש לעבוד על ניתוק מוקדם מאוד, כי התנהגות זו מתחילה כאשר הכלב שלך עדיין גור. כמו כן, עבודה על כך תמנע מהכלב שלכם לסבול מחרדת פרידה בהמשך, שכן היא מתרחשת לעיתים קרובות מאוד כתוצאה מהיפר התקשרות. אם הכלב שלכם כבר מבוגר או אפילו מבוגר יותר, ניתן גם לבצע את הניתוק בצורה טובה מאוד. עם זאת, תלוי בכלבים, העבודה תהיה יותר או פחות ארוכה. ואכן, אם ההתקשרות כבר נטועה עמוק, יהיה קשה יותר להיפטר ממנה. כדי לעבוד על ניתוק, ישנם כמה פתרונות שאנו נותנים לך בהמשך המאמר הזה.

כמה תרגילים לעבודה על ניתוק

כלב בסל שלו
קרדיטים: ela-bracho / iStock

להתחיל, אתה צריך ללמד את הכלב שלך ללכת ולהישאר בסל שלו. זה יאפשר לך לקרוא לו לסדר כאשר הוא יתחיל לקבל יותר מדי לידיים שלך. אל תגזימו גם, כי המיטה של ​​הכלב שלכם צריכה להישאר מקום בו הוא מרגיש טוב. לאחר מכן, תצטרך להרגיל את הכלב שלך בהדרגה להיות לבד. בשביל זה אתה יכול בקשו ממנו להישאר לבד בחדר לזמן מה. כמובן, אל תשאירו אותו לשעה, התרגיל הזה הוא סיפור של כמה דקות. באותה צורה כמו למידה זו, אתה יכול גם לאמן את עצמך "לא לזוז" בבית ובגינה. זה יאפשר לכלב שלך לחיות טוב יותר את היעדרותך ולהיות פחות חרד כאשר אתה מתרחק. לבסוף, כשאתה באמת יוצא מהבית, תן לו צעצועים עסוקים. זה יהפוך את ההיעדרות שלך לחיובית.

לסיכום, באמת חיוני לצפות, למנוע או אפילו לרפא את ההפרעה הזו כדי שהכלב שלכם לא יסבול מבדידות.

הערים הכי ידידותיות לכלבים בצרפת לצאת לחופשה עם הכלב שלך

מתכון לקציץ בשר בצורת עצם לטיפול בכלב שלך