הכלב שלי אוכל דשא כדי לטהר: מיתוס או מציאות?

אין ספק שכבר צפית בכלב שלך אוכל עשב, אבל למה הכלב הטורף שלך חושב פתאום שהוא אוכל עשב? אנו שומעים על כך באופן קבוע שכלב שאוכל דשא פשוט מנסה לטהר את עצמו. עם זאת, אולי זה לא כל כך פשוט…

האם גראס באמת עוזר לכלב שלך לטהר?

כלב ביגל אוכל דשא
קרדיטים: Tamilisa-Miner / iStock

טיהור הוא תרגול של פינוי מהגוף ממשהו מזיק שעלול לגרום לך לחלות. זה יכול להיות משהו שבלענו, אבל לא בהכרח. במקרה של הכלב, הוא עשוי לבקש לטהר את עצמו כאשר יש לו כאב בטן או להיפטר מטפילי מעיים. יתרה מכך, מסיבה זו אנו נוטים לעתים קרובות לקשר טיהור עם תילוע.

עם זאת, זה שגוי לחלוטין ואולי אפילו יש השפעה הפוכה. אכן, למרות העובדה שלבליעת דשא מאיצה את המעבר, התנהגות זו אינה עושה דבר כדי להגן על כלבים מפני טפילים. להיפך, אפילו לעתים קרובות באמצעות צריכת דשא, הכלבלבים שלנו מזוהמים בביצי תולעי עיכול הנמצאות על הקרקע…

אז למה הכלב שלך אוכל דשא?

כלב ג'ק ראסל אוכל דשא
קרדיטים: K_Thalhofer / iStock

המקורות של התנהגות זו אצל כלבים עדיין די לא ברורים ולמעשה קיימות מספר השערות. הנה כמה שיכולים להסביר מדוע הכלב שלך אוכל דשא:

אינסטינקט פאר פור

בהיות הכלב צאצא של הזאב, הוא היה שומר באופן אינסטינקטיבי על חלק מהתנהגויות האכילה שלו. אכן, בטבע, זאבים, בנוסף לטרף של בעלי חיים, ניזונים מפירות יער, צמחים ועשב. יתרה מכך, בתוכן הקיבה של הטרף הקטן שהם בולעים הם מוצאים סיבים שתורמים לנוחות העיכול שלהם. לפי התיאוריה הזו, הכלב שלך אוכל דשא לחקות את אבותיו הזאבים!

כי הוא סובל מתסמונת PICA

אם אתה רוצה ללמוד עוד על תסמונת PICA, הקדשנו לה מאמר שניתן למצוא ממש כאן. לסיכום, תסמונת זו מתאימה להפרעת אכילה אשר מורכבת עבור הכלב מבליעת מוצרים בלתי אכילים. לדוגמה, חיית המחמד שלך עשויה להתחיל לבלוע אבנים, אדמה, צואה, פלסטיק, בד וכו'. אם כן, כדאי להתייעץ עם הווטרינר בהקדם האפשרי. על כל פנים, אם הכלב שלך בולע רק דשא מדי פעם ובכמויות קטנות, אין צורך לדאוג.

כי הוא אוהב את הטעם של גראס

למרות שהטעם הוא אחד החושים הפחות מפותחים אצל כלבים, נראה שחלקם פשוט נהנים מטעם הדשא. מוזר תספר לנו? לא כל כך הרבה. אכן, בדיוק כפי שאנו יכולים להיות מכורים לחלוטין לשוקולד, הכלב שלך עשוי לאהוב דשא ללא סיבה מיוחדת. יתרה מכך, יש לו שם: "תשוקה לאוכל". שפירושו פשוט רצון שאי אפשר לעמוד בפניו לאכול מאכל.

כי כואב לו בטן או שלא אכל מספיק

אם הכלב שלך לא מרגיש טוב אחרי שאכל את הארוחה שלו או משהו אחר, הוא עלול להתחיל לבלוע כמויות גדולות של דשא די מהר. זה יאפשר לו לגרות את דופן הבטן ולכן יגרום לו להקיא. אם התנהגות זו מתרחשת מדי פעם, אין צורך לדאוג. עם זאת, אם זה קורה לעתים קרובות, כדאי להתייעץ עם הווטרינר שלך כדי לבדוק שהכלב שלך אינו סובל ממחלת עיכול.

חיית המחמד שלך עשויה גם לאכול דשא כי היא רעבה. אכן, הדשא עשיר מאוד בסיבים ולכן הוא מאפשר להרוות אותו. כדי להימנע מבעיה מסוג זה, הקפידו לבחור בתזונה עשירה בסיבים תסיסה שבדרך כלל נמצאים במקור תחושת השובע אצל כלבים.

לסיכום, יתכן שהכלב שלכם אוכל דשא כדי לטהר, אבל ישנן סיבות רבות אחרות שיכולות לגרום לכלב לבלוע ירקות.

"חיית המחמד בעבודה" או קח את הכלב שלך איתנו לעבודה

עשה את הכלב שלך מאושר עם 3 מתכוני הפינוקים האלה