האם הכלב שלי יכול ליהנות מעונת התותים?

בעוד האביב מבוסס היטב, הקיץ כבר מתחיל להצביע על קצה אפו מלווה בתותים שלו! הפרי האדום הבוהק והעסיסי היפה הזה יטרף באלפים. ומסיבה טובה, עשירים בויטמין C וסיבים, תותים הם חטיף מצוין עבורנו, בני האדם. אבל האם גם הכלב שלך יכול להרוויח מזה?

האם אתה יכול לתת תותים לכלב שלך?

כלב קטן מביט בערגה בתותים על השולחן
קרדיטים: ברטיסלב סטפנוביק / iStock

אז כן, תותים טובים לכלבים! אתה לא מסתכן במתן לו את זה. טעם זאת, יש לכבד מינון מסוים וכמובן שלא כדאי להאכיל את הכלב רק בתותים. את הפרי הזה יש לתת כחטיף או כיבוד. אפשר לתת לכלב עד 10 טווחים של תותים לכל קילו משקל גוף. למשל, לכלב במשקל 10 קילו אפשר לתת לו מקסימום 100 גרם תותים, שזו כבר כמות יפה! מצד שני, אל תגישו את 100 גרם התותים לכלב שלכם ישירות בקערה שלו למשך הלילה. ראשית אתה צריך לבדוק סובלנות העיכול שלו על ידי הצגתו בצורה כזו מאוד פרוגרסיבי לתזונה הרגילה שלהם.

יתר על כן, למרות שזה אחד הפירות הפחות מתוקים, יש להימנע מתותים עבור כלבים עם סוכרת ועודף משקל.

מה תותים עושים עבור הכלב שלך?

תותים בקערה
קרדיטים: xamtiw / iStock

התות הוא פרי עשיר בעיקר במים ולכן אינו קלורי במיוחד. בממוצע, הוא מספק 30 עד 35 קלוריות לכל 100 גרם פרי. לכן הם אידיאליים להחליף מעת לעת פינוק קלאסי יותר, במיוחד בתקופת הקיץ כשהם יכולים לעזור לכלב שלך להרוות את צימאונו אם הוא שותה מעט. כמו כן, עשיר בסיבים, ויטמין C ונוגדי חמצון, זהו פרי שבאמת יכול להיות מועיל עבור הכלב שלך.

איך לתת תותים לכלב שלך?

כלב מלקק תות שניתן על ידי אדונו
קרדיטים: Sanja Cokolic / iStock

קלפו ושטפו את התותים במים נקיים כאילו אתם מכינים אותם לעצמכם. אתה יכול לתת אותם גולמיים ושלמים לחיית המחמד שלך. בכל זאת מעדיפים לחתוך אותם לרבעים אם זה כלב קטן. כמובן, כשאנחנו אומרים להכין אותם כאילו הם בשבילך, להימנע מאבקת סוכר וקצפת שלעתים קרובות מלווה אותם לקינוח, כי זה יביא יותר מדי קלוריות לכלבלב שלך.

איך לנהל כלב עם אינסטינקט טריפה מפותח?

איך לבלות עונת חגים טובה עם הכלב שלך?