דיסציפלינה עם יתרונות רבים

שמעת פעם על פרופריוספציה? אם לא, אולי כושר הכלבים מדבר אליכם יותר… עדיין לא? ובכן, קרא את המאמר הזה בעיון, מכיוון שפעילות זו יכולה להיות מועילה הן לנפש והן לגוף של הכלב שלכם. בואו נלך, אנחנו מספרים לכם הכל על היתרונות של משמעת זו, אבל גם על אמצעי הזהירות שיש לנקוט בהתאם לכל כלב.

מהי פרופריוספציה?

כלב גדול עומד על שני כדורים גדולים ורכים
קרדיטים: כריס-מולר / iStock

אם נתייחס להגדרתו, פרופריוספציה מייעדת התפיסה, מודעת או לא, של מיקומם של חלקי הגוף השונים. אכן, זה יכול להיות גם מודע וגם נשלט ("אני מחליט להרים את היד"), אבל גם לא מודע ויכול להיחשב במקרה זה כרפלקס (כדי להתאים את הצעדים בזמן ההליכה, למשל). על בסיס יומיומי, מה שנקרא המערכת הפרופריוספטיבית מתערב כל הזמן כדי לאפשר לנו להישאר באיזון. ניתן להשוות תרגילי פרופריוספציה בכלבים למשמעת הפילאטיס או לזו של היוגה עבורנו, בני האדם. פעילות מסוג זה מעוררת חלקים בגוף שאנו לא בהכרח משתמשים בהם בפעילות יומיומית ולכן משפרת את היכולות שלנו.

למה זה שימושי עבור הכלב שלך?

כלב יושב על קרן התעמלות
קרדיטים: כריס-מולר / iStock

לכלבים יש תפיסה ירודה למדי של חלקים מסוימים בגופם ובמיוחד בחלק האחורי שלהם. פרופריוספציה תאפשר להם לקבל מודעות לגוף טובה יותר. בנוסף לעזרה של חיית המחמד שלך להיות מודעים לגפיים שלה ולמקם את עצמה בחלל, משמעת זו תעשה זאת לשפר את שיווי המשקל שלך et לחזק את השרירים שלך באמצעות עמדות ותנועות ספציפיות. כך הכלב יהיה ערני יותר ולכן הסיכון לפציעה יקטן. יתר על כן, אם הוא פעיל במיוחד, הגם תרגילי פרופריוספציה ישפרו את הריכוז שלו. בנוסף ליתרונות הגופניים והנפשיים, פעילות זו מחזקת את הקשר שלכם. יש לתרגל את כל התרגילים בצורה חיובית.

לפני התחלת פרופריוספציה עם הכלב שלך, יש לנקוט כמה אמצעי זהירות קטנים. הראשון הוא לבדוק את בעל החיים שלך על ידי אוסטאופת כלבים או הוטרינר שלך. מומחים אלו יוכלו לומר לך אם הכלב שלך מסוגל לבצע פעילות גופנית מסוג זה. גם לעשות היזהרו מציפורניים, במיוחד כשמדובר בכלבים צעירים שגדלים. לְמַעֲשֶׂה, הם לא צריכים להיות ארוכים מדי, כי הם עלולים להפר את שיווי המשקל שלו ואת התפתחות העצמות שלו. לבסוף, לפני שאתה גורם לכלב שלך לעשות תרגילים שאתה לא מכיר, עדיף לפנות לייעוץ ממומחה בתחום זה. במהלך התמחות או אחר, הוא יכול ללוות אותך ולהודיע ​​לך על התנוחות המועילות עבור בעל החיים שלך.

כמה תרגילי פרופריוספציה לעשות עם הכלב שלך

כלב יושב על כדור גדול
קרדיטים: כריס-מולר / iStock

כדי להתחיל, דעו שאם כבר לימדתם את הכלב שלכם לתת את הכפה, לעשות את היפה, להפוך על עצמו או לגבות, כבר התחלתם את העבודה! ואכן, כל התרגילים הללו עובדים על הפרופריוספציה. המטרה כעת תהיה לבקש ממנו לבצע את התרגילים הללו לאט יותר, ברוגע ובריכוז. בהתחלה אולי לא ממש תרצו להשקיע בציוד וזו לא בעיה, כי יש הרבה תרגילים לעשות בלי חפץ ספציפי:

  • וריאציות מיקום: להעביר אותו מישיבה לשכיבה, ואז חזרה לישיבה, ואז לעמידה וכו'.
  • מגדלים כגון היפה, יראת הכבוד, מתן הכפה, הסתובבות על עצמה לכיוון אחד, ואז לכיוון השני וכו'.
  • מדרגות הצד לימין ולשמאל.
  • הרם את הרגליים ללא תלות זו בזו (מלפנים זה די פשוט אם הוא מכיר את "הרגל", אבל הוא יצטרך לעבוד גם על הרגליים האחוריות!)
  • האחורי: לגרום לו לעשות את זה על קרקע שטוחה ואז על מדרון ועלייה.
  • הסלאלום בין הרגליים.
  • לתפוס צעצוע מעופף או ממתק.
  • וכו '

עבודת פרופריוספציה עם ציוד

אם אתה רוצה לעבוד בצורה נרחבת יותר עם הכלב שלך, יהיה חיוני במהירות להשקיע בציוד מסוים. ישנם חפצים רבים לפתח את הפרופריוספציה של חיית המחמד שלך. כדי להתחיל, ניתן להביא מזרן מונע החלקה לאימון ללא סכנה. מזרן קצף או יוגה יעשה מצוין.

אז יש כל מיני כריות לעבוד על שיווי המשקל של הכלב שלך. כרית שיווי המשקל, הנקרא גם "דיסק איזון", מאפשר לכלב שלך לשים עליו את שתי כפותיו הקדמיות והאחוריות או את כל ארבע הכפות בו זמנית. אתה יכול גם לבקש ממנו לשים עליו שתי רגליים ולהסתובב עם שתי הרגליים הפנויות האחרות שלו. Le «traxpeanut», כרית בצורת בוטנים, le « fit bone », כרית בצורת עצם או תרמילי כפותארבע כריות קטנות הפועלות על עצמאות הכפות, כולן מאפשרות לך לעבוד על שיווי המשקל של הכלב שלך.

אתה יכול גם להשקיע cavalettiשהם מכשולים קטנים שיעזרו לכלב לעבוד על הצעד שלו, או פנימה לוח איזון. כמובן, יש עדיין שפע של חפצים מכל הסוגים כדי לגרום לכלב שלך לעבוד. אבל אם כבר יש לך כמה מאלה שהוזכרו לעיל, כבר יהיה לך הרבה כיף עם הכלבלב שלך!

למה לבחור מזרן קצף זיכרון עבור הכלב שלך?

חג הפסחא הזה, תשמח את הכלב שלך עם מתכוני הפינוקים האלה