בקרוב "תעודת מודעות" חובה לאימוץ בעל חיים?

בעוד שבכל שנה מאומצים יותר מ-750,000 בעלי חיים, למרבה הצער צרפת מחזיקה בשיא עצוב מאוד. למעשה, בכל שנה כ-100,000 חיות מחמד, ובמיוחד כלבים וחתולים, ננטשים. על מנת להיאבק ברכישות הכפייתית העומדות במקורן של נטישות אלו, מבקשת הממשלה להקים מסמך. האחרון יודיע לבעלים עתידיים פוטנציאליים על האחריות הכרוכה באימוץ בעל חיים.

חיית מחמד היא לא צעצוע

כלב ופילגשו שנראה שהם צוחקים יחד
קרדיטים: Kosamtu / iStock

שר החקלאות, ז'וליאן דנורמנדי, אומר: "בעל חיים אינו מוצר מתכלה ואינו צעצוע; להיות הבעלים של זה זה להיות אחראי לזה". נאמר ככה, זה הגיוני ובכל זאת שכאשר אנו רואים את מספר הנטישות של בעלי חיים מדי שנה, נראה שהמשפט הזה אינו נכון עבור כולם. אכן קשה להתאפק מול גורים מקסימים לחלוטין שנראים בחנויות לחיות מחמד. אז אנחנו נסדקים, ואז הגור גדל ותופס יותר מקום ממה שדמיינו. גם לנו זה עולה כסף ולצערנו אנחנו יודעים את הסוף…

זו הסיבה שאימוץ כלב, וכל בעל חיים אחר, צריך להיות החלטה שקולה היטב. אנחנו לא קונים בעל חיים מתוך גחמה או בעקבות "מכת מדינה" כפי שאפשר לעשות עבור חפץ וולגרי. ואכן, בניגוד לקונסולה האופנתית האחרונה שלא יהיה אכפת לה אם לא תסתכל עליה כמה חודשים לאחר הרכישה, חיית מחמד תסתמך עליך כל חייה…

מהי תעודת המודעות הזו?

משפחה במקלט שמבקרת את הכלבים
קרדיטים: davit85 / iStock

כפי שמרמזת הכותרת שלו, המטרה העיקרית של תעודה זו תהיה לגרום לבעלים עתידיים פוטנציאליים להיות מודעים לאחריות הכרוכה באימוץ בעל חיים. מאמצים או קונים יצטרכו אפוא לחתום על מסמך זה עם מקלט, מגדל, וטרינר או אפילו חנות חיות. בדרך זו, הבעלים העתידי יתחייב ללמוד מה זה אומר לאמץ בעל חיים ומה זה כרוך ביום יום. יטופלו נושאי עלויות וכן סוגיות בריאותיות הנוגעות לחיסון, מחלות אפשריות, צורך בטיפול וחובת זיהוי. התעודה תדון גם בצרכים הפיזיולוגיים של בעל החיים וכן בבעיות התנהגותיות.

לסיכום, אימוץ בעל חיים הוא עניין של אחריות אישית של כל בעלים. מסיבה זו עדיף שכל אדם יהיה מודע להתחייבויות שהוא מתחייב להן בטרם אימוץ בעל חיים לתמיד.

כתזכורת, למעשים של צער בעלי חיים ניתנים כעת לעונש של שנתיים מאסר וקנס של 30,000 אירו. הקנסות החלים נעים בין 450 ל-1500 €. לצערי, נכון לעכשיו, הליכים משפטיים מעטים מצליחים. העונשים הללו לא ממש מרתיעים. זו הסיבה שהממשלה מתכננת לחזק את הסנקציות נגד התעללות בבעלי חיים.

מהן ההשפעות של CBD על הכלב שלך?