בקיץ, רפידות וביטומן לא מתערבבים היטב

האם אי פעם הלכת (או יותר נכון רצה) על חוף חולי חם? זה כואב מאוד לא? ובכן, זה בדיוק מה שהכלב שלך מרגיש כשהוא הולך על האספלט באור שמש ישיר! מוגן על ידי הסוליה העבה של הנעליים שלנו, זה די נדיר שנתעמתנו עם החום העז הזה. מסיבה זו אנו נוטים לא לחשוב שחברנו בעל הארבע רגליים עלול לסבול מכך. אבל למרבה הצער כוויות קורות הרבה יותר ממה שאתה חושב…

היזהרו מהרפידות של הכלב שלכם בקיץ!

כלב הולך על המדרכה
קרדיטים: alexei_tm / iStock

הידעתם שעם טמפרטורת חוץ של 26 מעלות בלבד, הביטומן יכול להגיע ל-60 מעלות? כמו חול, גם אבנים מרוצפות, אספלט או אפילו בטון עלולים להתחמם במיוחד. לְמַעֲשֶׂה, כאשר הם נחשפים לשמש, הם סופגים חום ויכולים לשמור אותו במשך שעות. מסיבה זו, גם בסוף היום, כשהשמש כבר לא בשיאה, עליכם לוודא שהביטומן עדיין לא חם מדי לרפידות של הכלב שלכם. כדי להיות בטוח, עדיף לעשות את הבדיקה בעצמך: ללכת יחף או להניח את גב היד על האספלט למשך כעשר שניות. אם זה בלתי אפשרי עבורך להחזיק מעמד, זה יהיה המקרה גם עבור הכלב שלך!

כמה טיפים כדי למנוע מהכלב שלך לשרוף את כפותיו

כפת כלב על הקרקע
קרדיטים: K_Thalhofer / iStock

התאימו את הטיולים של הכלב שלכם לפי הטמפרטורות.

אז העדיפו טיולים מוקדם בבוקר או מאוחר יותר בערב. תמיד בודקים שהביטומן לא חם מדי. אם אי פעם לא תהיה ברירה אלא להוציא את הכלב שלך באמצע היום, הקפידו לבחור מסלולים העשויים בעיקר משבילים, מעברי דשא או שבילי עפר. השתדלו גם ללכת בצל ככל האפשר.

שמור על הרפידות של הכלב שלך

כמו הרגליים והידיים שלנו, רפידות יבשות רגישות יותר ולכן יש סיכוי גבוה יותר להיפצע או להישרף במזג אוויר חם. כדי לטפל בזה, אתה יכול להרטיב אותם באופן קבוע באמצעות חמאת שיאה או פשוט שמן קוקוס.

ישנם גם פתרונות שיזוף שבדרך כלל תמצאו אצל הווטרינר שלכם. אלו מאפשרים לחזק את עור הרפידה כדי להפוך אותו לעבה ועמיד יותר. זה מוחל די פשוט על ידי טפטוף פני השטח של הרפידות. כדאי למרוח אותו לפני החשיפה לחום על מנת להכין את הפדים : כל יום במשך 15 ימים, ולאחר מכן תחזוקה בערך פעמיים בשבוע במהלך הקיץ.

שים גרביים או נעליים על הכלב שלך

אם אין לך ברירה אלא לטייל עם הכלב שלך על האספלט, אתה יכול להשקיע בזוג נעליים קטן אשר יגן על הכלב שלך מהחום. עם זאת, טריק זה דורש זמן עבור חיית המחמד שלך להסתגל אם הוא מעולם לא לבש אחד לפני כן. חלקם אולי אפילו לא יישאו אותם…

בדקו באופן קבוע את מצב כפות הכלב שלכם

בסוף כל הליכה, אניבדוק בזהירות את הרפידות של הכלב שלך עבור כל כוויות או פציעות אחרות. כמו כן, הקפד להסיר חלוקי נחל קטנים או פסולת אחרת שאולי החליקה בין לבין.

לבסוף, אם אי פעם הכלב שלך שורף את הרפידות שלו, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לטבול את כפותיו באמבט של מים קרים מאוד למשך כחמש עשרה דקות. לאחר מכן ניתן למרוח ג'ל אלוורה או משחה אנטיביוטית על החלקים הפגועים. בכל מקרה, קבע תור לווטרינר בהקדם האפשרי.

לשחק בכדור אחרת

להפוך את הכלב שלך לגיבור דיסני