אנשים מציעים לטפל בכלבים של מטפלים

מאז תחילת מגיפת הקורונה, צבא של מעילים לבנים פועל מאחורי הקלעים כדי לחלץ את כולנו מהצרות. כדי להראות להם את הכרת התודה שלנו, צצות יוזמות סולידריות בכל רחבי הארץ. ויש הנוגעים לכלבלבים של מטפלים, כי עזרה לכלב היא גם עזרה לאדונו.

חיילי הצללים

מאחורי חומות בתי החולים, הרחק מזרקורים ומצלמות, צוותים רפואיים נלחמים במאבק בלתי נלאה בנגיף הקורונה. רופאים, מטפלות סיעודיות, מזכירות רפואיות, רוקחים, אחיות, טכנאים רפואיים… כל אלו הם חוליות חיוניות בשרשרת מציל חיים כל יום.

הם עובדים ללא לאות, יום ולילה, יותר מתנאים בסיסיים. חסר להם ציוד, לפעמים אפילו מסכות או כפפות כדי להגן על עצמם. כי לא רק את זיעת אפם הם מציעים לצרפת. גם המטפלים נמצאים בסיכון החיים שלהם להציל את שלנו. ובמאבק הקשה הזה, חלקם אפילו נספו בכל העולם.

רופאים המטפלים בקורונה
קרדיטים: Freepik

תמכו במטפלים על ידי טיפול בכלבים שלהם

את כל זה, הבינו הצרפתים. אז הם מנסים להודות למעילים הלבנים. יוזמות סולידריות הופיעו ברחבי הארץ. חלקם עוסקים בחיות המחמד שלהם. אנשים רבים מציעים לשמור חופשי. ואכן, לא תמיד קל לטפל בכלב כאשר השומרים מתרבים ואתה מבלה את כל זמנך בבית החולים.

הספא דה ליון שמה את עצמה אפוא לשירותם של אנשי הבריאות: היא מציעה לטפל בכלבים של מי שיחפוץ בכך כל עוד יש צורך בכך. נהגים יכולים אף להבטיח את מסירתם לשטחי העמותה. נוצרה כתובת דוא"ל לניהול בקשות: sossoignants@spa-lyon.org.

« שאר הזנימו », ארגון לא ממשלתי בטולוז, מציע גם הוא לתת להם יד. מתנדבים יכולים לטייל עם בעלי החיים של המטפלים, למלא את הקערות שלהם, לספק להם חברות ואף להחזיק אותם למשך הלילה. בזכותם הצליח רופא למצוא מישהו שיטפל בכלבו שנדרש למעקב יומיומי לאחר הניתוח. עם זאת, ארגונים לא ממשלתיים הם לא היחידים שנכנסים לפעילות. רב יחידים מציעים את עזרתם גם ברשתות חברתיות.

chien
קרדיטים: צבע / Pixabay

נחיל של יוזמות סולידריות

לכן הבנו את זה היטב, מילת המפתח היא: סולידריות עם המעילים הלבנים. ה מסעדנים שלח להם מנות קטנות טובות, ה סופרמרקטים לתת להם גישה עדיפות, מורים לחנך את ילדיהם, וטרינרים להשאיל להם ציוד רפואי, החברות של קטנועים ושל קטנועים כלי רכב חשמליים מציעים להם קניות בחינם, VTC לוותר על העמלה כדי שיהיו להם הנחות (לדוגמה: השירות החדש של Uber Medics)…

מעבר לדחיפות הקטנות האלה, גם הצרפתים מתחילים לעשות זאת למחוא כפיים מסיבית מטפלים ב-20:00 מדי ערב, מחווה שכנראה מחממת את ליבם יותר מכל טוב חומרי. כל הפעולות הללו הן כמובן מינימליות בהשוואה למה שעושים לנו המעילים הלבנים. אולם זוהי דרך לתמוך בהם ולהודות להם כמיטב יכולתנו, כל אחד בדרכו ובאמצעים שלו. לִפְעָמִים מחוות קטנות לספק הרבה יותר ממה שאפשר לדמיין. הם יכולים להגביר את המורל ולתת אומץ. וזה לא יסולא בפז.

חִידָה
קרדיטים: Marchmeena29 / iStock

אתה תאהב גם:

8 חדשות טובות לכלבים שיעודדו אותך קצת בימים מעוננים אלה

ארגון לא ממשלתי מציל כלבים שנידונו להמתת חסד ומשקם אותם כדי שיוכלו לפעול לטובת כולם

בלימה: לשכור כלב, לטייל עם פוחלץ, להתחפש לכלבלב… התרגולים חסרי היגיון הולכים ומתרבים

7 מזונות בריאים לכלב שלך

8 פירות שטובים לכלב שלי