אנדרטה להוקרה לבעלי החיים שלחמו למען ארצנו?

כלבים, סוסים, חמורים… מיליוני בעלי חיים לחמו לצד הכוחות הצרפתיים במהלך המלחמות הרבות שהרסו את ארצנו. עם זאת, הם רחוקים מליהנות מאותה הכרה כמו חיילים אנושיים. ולמה לא לעשות להם כבוד?

הרעיון של מלחמה הוא לפעמים די אבסורדי…

כל כך הרבה בעלי חיים נספו במלחמות שלא היו שלהם. הם נתפסים בניגוד לרצונם, מקבלים פקודות לפעול, ואז זורקים אותם לשדות הקרב X או Y כדי לשרת אינטרסים מעבר להבנתם. לאחר מכן, כל מה שאתה צריך לעשות הוא להחזיק אצבעות שגלגל הרולטה של ​​הגורל לא הציב אותם במחנה אשמה מדי.

עם זאת, יש שיטענו שזהו המצב גם עבור חיילים אנושיים רבים, שלעתים קרובות הם רק פיונים על לוח השחמט הגדול של ראשי מדינות… מושג המלחמה הוא לפעמים די אבסורדי, הן עבור כלבים והן עבור בני אדם. אנחנו המין היחיד שהורג אחד את השני ככה… מלחמה היא טבעו של האדם.

אבל אי אפשר להכחיש שהחיילים נתנו לנו הרבה

ללא קשר לארץ, המושגים של "חבר'ה טובים" ו"להיות בצד הנכון של ההיסטוריה" נראים לרוב תמימים ונתונים לפרשנויות שונות. עם זאת, דבר אחד בטוח: הודות לחיילים שלנו האומה שלנו עדיין קיים.

לכן זה חשוב לא לשכוח אותם ולחלוק להם כבוד. זה כבר המצב לגבי לוחמים אנושיים. ניתן למשל להזכיר את קברו של החייל האלמוני השוכן מתחת לשער הניצחון, כמו גם את אנדרטאות המלחמה הרבות בארבע פינות צרפת.

קבר חייל לא ידוע
קרדיטים: Siraanamwong / iStock

טרגדיה נשכחת

עם זאת, חיילי בעלי חיים זכו להכרה הרבה פחות. אולם ההקרבה שלהם לא פחות קורעת לב. לדוגמה, למעלה מ-100,000 כלבים לחמו לצדנו במלחמת העולם הראשונה. היו להם תפקידים חיוניים רבים: לצפות, להציל, להודיע, להילחם, להגן על המחנות הצבאיים… אולי כדאי שנשים לב קצת יותר לטרגדיית החיות הנשכחת הזו. אכן, גם חיילים פרוותיים ראויים להומאז', חובת הזיכרון אינה חלה רק על בני אדם.

לאנגלים יש התחלה

מעבר לערוץ הבעיה הזו תוקנה כבר יותר מחמש עשרה שנה. ביום 24 בנובמבר 2004, א אנדרטת חיות מלחמה הוקם בהייד פארק, השטח הירוק הגדול ביותר במרכז הבירה האנגלית.

הוא מוקדש ל כל החיות שמתו בשורות הצבא הבריטי במהלך מלחמות ומסעות לאורך הדורות. עם זאת, למרבה האירוניה, לפעמים היו אלה חיות שנלחמו נגד אבותינו הצרפתים, מה שמחזיר אותנו לפסקה הראשונה על האבסורד שבמלחמה.

חיות במלחמה, אנדרטת לונדון… שווה ביקור.

פורסם על ידי גארת' ליין עַל יום ראשון, 6 בנובמבר, 2011

ובצרפת?

בצרפת, ישנם קומץ של לוחות הנצחה ומונומנטים מקומיים קטנים לכבוד בעלי החיים הללו. הם נמצאים, למשל, בעיירות Verdun, Coin ו-Pozières. עם זאת, אין לנו אין אנדרטה בקנה מידה גדול. ולבירתנו אין מקום זיכרון מסוג זה. אז הגיע הזמן לתקן את זה.

באפריל 2018, א פרויקט בניית אבן הנצחה הוגש לראש עיריית פריז. היא תעשה כבוד לכל החיות שמתו למען צרפת במהלך מלחמת העולם הראשונה. מאחורי היוזמה הזו עומדת עמותת פריז חיות זואפוליס. הוא קיבל את תמיכתם של כשלושים ארגונים לא ממשלתיים אחרים להגנה על בעלי חיים ואגודה של ותיקים.

הגישה נפגשה עם מכשולים רבים. זה עורר ויכוחים סוערים וכמה דחיות. אבל ההתמדה תמיד משתלמת: ב-26 בספטמבר 2018, ה מועצת פריז לבסוף קיבל את הפרויקט. עם זאת, מילים יפות אך מעט מעשים הן זכותם של פוליטיקאים רבים. אז, שנה וחצי לאחר מכן, הסטלה עדיין לא הוקמה

אתה תאהב גם:

קונאן, הכלב הגיבור שדחף את מנהיג המדינה האסלאמית

פוקסטרוט, הכלב ההומניטרי הנלחם ברצח העם ברוהינגה

5 הכלבים הנאמנים והנאמנים ביותר בעולם

קרוקט או מחית, איך לבחור?

למה ואיך לשנות את האוכל של הכלב שלי?