אכילת כלבים וחתולים אסורה כעת בשנג'ן

חדשות טובות לאוהבי בעלי חיים: שנזן, אחת הערים הגדולות בסין, אסרה סוף סוף על צריכת בשר כלבים וחתולים!

רגולציה יותר מהצפוי

בפברואר פרסמה הממשלה העירונית של שנזן טיוטת תקנה לאיסור צריכת חיות מחמד. הוא מקים את רשימה של מינים שיכולים לשמש כמזון. כל אלו שלא יופיעו שם יהיו אסורים. הרשימה כוללת בשר חזיר, עוף, בקר, ארנבת, דגים ופירות ים. עם זאת, כלבים וחתולים אינם נכללים. מי שלא יעמוד בצעדים אלו עלול להיקנס ב-20,000 יואן (בסביבות 2,500 אירו).

למחוקקים אין ללא רשימה שחורה להזכיר את החיות האסורות כי יש הרבה יותר מדי, אי אפשר יהיה לרשום את כולם. חיות הבר הסיניות כוללות אלפי מינים שונים.

בסופו של דבר הפרויקט הזה אומץ. ב-1 במאי 2020, שנזן הפכה לעיר הראשונה בסין שאסרה על צריכת בשר כלבים וחתולים. זהו אמצעי מהפכני שיכול ליצור תקדים, שיהיה לו א מאמץ אדוןet התפשטות בשאר חלקי הארץ.

קרדיטים: Peggy_Marco/Pixabay

אירועים מתרחשים על רקע נגיף הקורונה

תקנה מקומית זו היא הרחבה של האמצעים של מאבק בנגיף הקורונה מיושם בפריסה ארצית. ואכן, ביום שני, 2 במרץ, אסר הקונגרס העממי הלאומי הסיני על צריכה וסחר של חיות בר ברחבי סין.

זהו מדד חשוב מכיוון שסוגים אלה של שווקים הם לעתים קרובותמוקד של כל מיני מגיפות כפי שהיה במקרה של הנגיף SARS בשנת 2002. דוגמה נוספת היא נגיף הקורונה החדש. הוא גדל בתוך שוק פירות הים וחיות החי של ווהאן.

אוכלוסייה סינית מפוצלת עמוקות

תומכים בבשר כלבים וחתולים

זה נושא מאוד שנוי במחלוקת בסין. אבל בסופו של יום, המדינה הזו נשארת הצרכן הגדול ביותר של בשר כלבים בעולם. מדי שנה אוכלים שם 10 עד 20 מיליון כלבים… בעיר יולין יש אפילו פסטיבל נוראי לחגוג את המנהג הזה.

עבור חלק מהאוכלוסייה, בשר כלבים וחתולים אינו בעייתי יותר מבשר בקר. יש לומר שבין שכניהם ההודיים, ה תַרְבּוּת הוא אפילו הפוך: אכילת כלבים אינה חילול קודש, אך אכילת פרות נתפסת כמעשה ברברי עמוק. ההודים מזועזעים ושבורי לב כשהם רואים מערביים אוכלים בשר בקר. בסופו של דבר, איזה מין "מותר לאכול" – או לא – הוא בעיקר מושג תרבותי.

צעירים סינים קמים כדי להגן על חיות מחמד

למרות זאת, לא כל הסינים מאשרים צריכה של בשר כלבים או חתולים. יותר ויותר מקומיים מחזיקים בחיות מחמד ואינם מחשיבים אותם כלל לאוכל. מדובר בעיקר בצעירים שמתנתקים ממסורות ישנות.

ממשלת שנזן גם הכריזה כי המניע העיקרי של הפרויקט לא היה נגיף הקורונה אלא ההגנה על חיות לוויה, שהיא מתארת ​​כ" קונצנזוס של כל הציוויליזציה האנושית". ארגונים לא ממשלתיים מקומיים שונים מגבירים את ההפגנות נגד בשר כלבים. זה המקרה של אלה שהצטרפו לרשת הסינית להגנת בעלי חיים (CAPN). 11 מיליון מקומיים אפילו חתמו על עצומה לסיום פסטיבל יולין.

בנוסף, מול נגיף הקורונה, הסינים יוצרים רשתות תמיכה אמיתיות ומסכנים את חייהם כדי להציל את החיות הלכודות בווהאן. בסין, נראה שהנימוסים מתפתחים. נותר רק לקוות שחלק זה של האוכלוסייה ישתלט…

צללית של כלב ואישה
קרדיטים: ChristinLola / iStock

אתה תאהב גם:

ארה"ב: התעללות בכלב נתונה כעת לעונש של 7 שנות מאסר. צרפת בפיגור

האם לכלבים יש זכויות?

נגיף הקורונה גורם לגל של סולידריות לעזור לקשישים ולכלבים שלהם

לרקוד עם הכלב שלך, הדיסציפלינה האופנתית החדשה