איך לשמור על בטיחות הכלב שלך?

רוב הבעלים לוקחים איתם את הכלבלבים שלהם באופן קבוע לדרך. בין אם לטיול פשוט או כדי לצאת לחופשה, כלבכם נדרש אפוא להיכנס לרכב באופן קבוע. אבל האם ידעתם שחייבים להוביל כלב בתנאים מחמירים? הם מבטיחים את שלומו, שלך ושל משתמשי דרך אחרים.

כלב ברכב: מה אומר החוק?

סטפי נקשר לחלק האחורי של המכונית
קרדיטים: CBCK-Christine / iStock

אם קוד הכביש המהיר לא ממש מפרט את אמצעי הזהירות שיש לנקוט בהסעת כלב, מותר לחלוטין לקחת את החיה שלך לרכב. יתרה מכך, רוב הבעלים לוקחים את הכלבלב שלהם על סיפון המכונית שלהם באופן קבוע ונותנים לו להתמקם היכן שהוא רוצה כדי שיוכל לעסוק בעסקיו. עם זאת, יש להיזהר כי אסור לו להפריע לך ולהוות סכנה לך, לשאר משתמשי הדרך או לעצמו.

במציאות, ישנם עדיין שני סעיפי חוק הנוגעים להובלת חיות מחמד בקוד הכביש המהיר. הראשון (סעיף R 412-6) מזכיר את העובדה שאסור לנוסעים או חפצים להפריע לתנועות ולראות של הנהג. השני (סעיף R 412-1) מפרט שכל מי שנמצא ברכב חייב לחגור את חגורת הבטיחות שלו, וזה נוגע גם לכלבים. אם התנאים הללו לא מתקיימים וכלבכם משוחרר בבקתה, אתם מסתכנים בקנס. זה יכול להיות מחלקה 2 אם הכלב שלך נחשב לסכנה פוטנציאלית, אבל גם מחלקה 4 אם הוא נחשב לנוסע חסר מעצורים (הפסד של 3 נקודות וקנס קבוע של 135 יורו).

החשיבות של שמירה על בטיחות הכלב ברכב שלך

כלב יושב בחלק האחורי של המכונית קשור בחגורה
קרדיטים: אנדריי פופוב / iStock

האם אתם רגילים לשחרר את הכלב שלכם במכונית ולא ממש חוששים מקנס? שימו לב שעשייה זו עלולה לא רק לעלות לכם כסף, אלא גם בחיי הכלב שלכם ואולי גם בחייכם. הכלב שלך אינו בלתי מנוצח ויכול למות בתאונת דרכים בדיוק כמוך. מ-20 קמ"ש, פגיעה ללא חגורה עלולה להיות קטלנית עבור בעל החיים שלך, כי משקלו מוכפל. בנוסף, לכלב שלכם אין אמצעי להיתלות או להישען בשום מקום.

במקרה של תאונה, גם כלב משוחרר עלול להיזרק באלימות לעבר הנוסעים ולהפוך לקליע מסוכן. סוף כל סוף, אתה צריך לדעת שבמקרה של תאונה, אם המשטרה לא יכולה להשיג אותך בגלל הכלב שלך, היא זכאית לירות בו, כי חייך קודמים לכל.

אילו פתרונות כדאי לאמץ כדי לשמור על בטיחות הכלב?

כעת, כשאתם יודעים מה אומר החוק ובעיקר שכלב משוחרר בתא הנוסעים עלול להיות מסוכן עבורו, עבורכם ועבור אחרים, אנו הולכים להציג בפניכם את הפתרונות. הראשון הוא לשים את הכלב שלך בתא המטען. כמובן שלא מספיק להכניס את הכלב לתא המטען ולהשאירו ללא הגנה. עליך להתקין רשת או רשת במושבים האחוריים. בדרך זו, חיית המחמד שלך תהיה בחלל סגור. לכן ציוד זה מונע מהכלב שלך להפוך לקליע במקרה של תאונה על ידי החזקה שלו בחלק של תא המטען.

כלב יושב בתא המטען של המכונית
קרדיטים: Eudyptula / iStock

חגורת הבטיחות היא גם פתרון לכלבלב שלכם כשהוא מלווה אתכם ברכב. שימו לב, תצטרכו להשתמש בחגורת בטיחות מיוחדת ולא בחגורת בטיחות במכונית שלכם. זה מתחבר ישירות לרתמה של חיית המחמד שלך. שימו לב לעניין זה הרתמה חיונית ושיש להימנע מהקולר בכל מחיר, מכיוון שהוא מגביר את הסיכון שהכלב שלך יסבול מצליפת שוט. עם זאת, פתרון זה לא ימנע את חיית המחמד שלכם להיזרק קדימה, מכיוון שהיא לא פועלת למעשה כחגורה אמיתית. לכן זו אפשרות שתעזור לאבטח את הכלב שלך, אבל זה לא הכי טוב.

הטוב ביותר הוא לבחור בכלוב הובלה אשר מאפשר לך לשים את הכלב שלך בביטחון תוך הבטחת נוחות מסוימת. ואכן, בהתחשב בשטח הפנים שלה, בעל החיים שלך יכול לנוע ולהסתובב ללא כל בעיה ובשום מקרה לא יהפוך לקליע. הכלוב מותקן בתא המטען של המכונית או מקובע על המושבים האחוריים. חוץ מזה, הסיכויים של הכלב שלך לשרוד במקרה של תאונה גדולים יותר מאשר עם האפשרויות האחרות.

15 ציטוטים שמראים לנו שכלבים הם יצורים של אהבה

איך לבחור קערה מותאמת לכלב שלכם?