איך לעזור לו לאכול?

בהגיעם לגיל מסוים, אין זה נדיר שכלבים סובלים מפרקים או אפילו שיניים. ומסיבה טובה, בניגוד אלינו, הם לא נהנו מהיגיינת שיניים טובה לאורך כל חייהם. עם זאת, במקרה של כאבי שיניים או כאבי פרקים, האכילה יכולה להפוך למסלול מכשולים של ממש. אובדן תיאבון וירידה במשקל נמצאים לרוב בתוכנית. אם הכלב שלכם מעל גיל שבע ומתקשה ללעוס, ביקור אצל הווטרינר הוא כמובן חיוני. לאחר מכן, גלה כמה טיפים אלה כדי להפוך את זמני הארוחה עבור חיית המחמד שלך לפחות כואבים!

1. מכשיר אדים סס קרוקטים

אם כדור השיער שלך תמיד ניזון מאוכל, זה עלול להיות קשה במיוחד לאכילה בגלל הגדול עבודת לעיסה שהם שואלים. אבל כדי לרכך אותם, למרבה המזל יש טריק!

ראשית כל, לחמם מים בקומקום או בסיר, להקפיד שלא יגיע לרתיחה. לאחר מכן שפכו כמה כפות מים חמים לקערת המאכלים של הכלב שלכם. שימו לב גם שהקרוקטים חייבים להיות מותאמים לגיל הכלבלב שלכם. לכל מותג יש מגוון משלו של אוכל לכלבים בכירים, כפי שקורה עם אוכל לכלבים של אוריג'ן.

תחכה כמה דקות הזמן שבו הקרוקטים סופגים מים ובעיקר הזמן שהם מתקררים. הגישו, זה מוכן! לקרוקטים כבר לא צריך להיות את המרקם הפריך הזה אלא להיפך הפכו רכים. בנוסף, מים פושרים עוזרים לשחרר את הארומה אכילה, שאמורה להיות טעימה במיוחד לכלב שלך.

טוב לדעת : אם הכלב שלך באמת לא יכול ללעוס, אתה תמיד יכול לרסק את הקרוקטים שלו (אחרי שהרטיבו אותם) על מנת להכין פירה!

2. מוסיפים מרק

אם הטעם או הריח של המאכל של הכלב שלך גורמים לו בחילה, אל תהסס להרטיב אותם עם מרק ירקות או בשר במקום מים. זה ישפר את הטעם שלהם תוך ריכוך!

3. בחר מזון לכלבים

אם הכלב שלך מתקשה ללעוס את המאכל שלו ומתחיל לרדת במשקל, נסה להציע שימורים. אכן, למזון כלבים יש א עקביות רכה ולכן קל יותר לאכול. שלא לדבר על כך שהם הרבה יותר טעימים מאוכל ושהם מקלים על הידרציה של החיה!

קערת כלב
קרדיטים: iStock

אתה יכול גם מערבבים מעט מחית בקרוקטים בכל ארוחה של הכלב שלך. שימו לב שגם כאן אתם יכולים לרסק לגמרי את האוכל שלו עד שהוא יהפוך לדייסה אם תגלו שאפילו הפאטות מתקשות לעבור. אבל בכל מקרה, הקפידו לענות על הצרכים התזונתיים שלו בכל יום.

ומעל הכל, במקרה של שינוי בתזונה, זכרו לעשות מעבר עם המזון הישן על פני עשרה ימים לפחות. לשם כך, שלבו בהדרגה את המזון החדש בישן עד שיחליף אותו לחלוטין.

4. בחרו מרקים

לכלב שלך נשארו הרבה שיניים? אז אל תהססו להציע לו מרקים! אל תדאג, אתה לא צריך לבשל לו מרקים כל יום, ה מותגי מזון רטוב עכשיו מציעים מוכנים.

עם זאת, העדיפו לפנות מותגים איכותיים ביותר, כלבים מבוגרים צריכים חלבון באיכות גבוהה כדי להישאר בריאים. עם זאת, אתם יכולים לדמיין, במונחים של מזון לכלבים, ככל שהוא יקר יותר, כך הוא טוב יותר…

5. הרם את הקערה שלך

אם אלו לא השיניים אלא המפרקים שגורמים לחבר הוותיק שלכם לסבול, אל תהססו להרים את קערות המים והאוכל שלו. אתה יכול להניח אותם על מילון גדול, על קופסת נעליים, על שולחן קפה… אתה יכול אפילו לקנות קערות שכבר מוגבהות.

המטרה היא שהוא לא יצטרך להוריד את הראש כדי לאכול. ואכן, כלבים שהם קורבנות של דלקת מפרקים ניוונית או דלקת פרקים יכולים לסבול מכאבים עזים בצוואר או בגב.

מאותה סיבה, אל תהססו לקרב את הקערות שלו ממקום השינה שלו. זה יחסוך לו נסיעות ארוכות וכואבות להגיע לשם, מה שכנראה יעודד אותו לאכול ולשתות!

אתה תאהב גם:

אוכל: גלה את המתכון שלנו להכנת המחית של הכלב שלך

כלב: 5 טיפים שיגרמו לו לרצות לאכול את הקרוקטים שלו!

בישול לכלב שלך: 3 דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים

מה אם נלמד אמפתיה וכבוד לבעלי חיים בבית הספר?

Le Waf: "בית קפה-מקלט" בו ניתן לשתות ולאמץ כלב