איך לנהל כלב עם אינסטינקט טריפה מפותח?

לא עובר הליכה בלי שהכלב שלך ילך במרדף אחר טרף וזה מעצבן אותך? דעו שזו התנהגות טבעית אצל כלבים הנקראת אינסטינקט הטריפה. למד עוד על זה וגלה כמה עצות בונוס כדי להרגיע את הדחפים של חברך בעל ארבע הרגליים.

מהו יצר הטריפה וכיצד הוא בא לידי ביטוי?

כלב צייד
קרדיטים: Jelena-Safronova / iStock

קודם כל, כדאי לדעת שטריפה היא משהו מולד ולכן טבעי אצל בעלי חיים. זה היה חלק מהאינסטינקט שלו במשך דורות. זוהי גם פעילות שנותנת הנאה רבה לבעל החיים. ככל שתהיה לו יותר הזדמנות לתרגל את זה, כך יהיה לו יותר רצון בלתי נסבל להתחיל מחדש, קצת כמו דחף. כאשר הכלב נכנס להתנהגות טורפת, נוצר רצף של התנהגויות אופייניות. למשל לציד:

  • ההדק : הכלב יריח ריח או יראה טרף. לאחר מכן הוא פונה לכיוונה.
  • התצפית: הכלב יבהה ויתבונן באינטנסיביות בטרפו. לאחר מכן הוא יכול לאמץ מה שנקרא תנוחת עצור.
  • המרדף: הכלב יתקרב בדיסקרטיות לטרפו על ידי זחילה ואז ישתק את עצמו בגישה של תצפית.
  • המרדף : ברגע שהכלב חושב שהוא נמצא במרחק טוב, הוא תוקף את הטרף שלו במרדף אחריו.
  • לכידה: הכלב תופס את הטרף שלו או מסתער עליו כדי להמם אותו.
  • הרג: הכלב נושך ומנער את הטרף שלו כדי להרוג אותו.
  • הדו"ח : טרף שניתן לאכול מיד נלקח על ידי הכלב למקום שקט לאכילה.
  • התאוששות : אם הכלב חושב שהטרף גדול מכדי לאכול מיד, הוא קובר אותו.

כלב הבית שאנו מכירים היום הוא תוצאה של ברירה גנטית שנעשתה על ידי בני אדם. האחרון בחר את ההתנהגויות של כל כלב כדי לבחור ולשמור רק את אלו שהיו שימושיות עבורו. בעקבות הבחירות הללו אנו מוצאים כעת את מה שנקרא "כלבי לוויה", אך גם קווים "מיוחדים" יותר. לדוגמה, רדיפה ורדיפה הן התנהגויות אופייניות של כלבי טרייר, בעוד שכלבי רועים נבחרו בשל יכולתם לתקן ולהוביל עדרי בקר מבלי לפגוע בהם.

כאשר אינסטינקט הטריפה מהווה בעיה ביום יום

כלב ג'ק ראסל רץ אחרי ציפור
קרדיטים: alexei_tm / iStock

אם רצונך הוא לצוד או להשיג כלב שיעזור לך לעבוד עם עדר הבקר שלך, אין ספק שהאינסטינקט הטורף של הכלב מבוקש. מצד שני, כאשר אתה רוצה כלב לוויה, זה יכול להיות קצת בעייתי. לכן, לפני שלוקחים כלב, בררו היטב את מאפייני ההתנהגות של הגזע.

לדוגמה, בורדר קולי, מחוסר עדר, עלול ליפול על רוכבי אופניים שהוא רואה יוצאים לטיול או אפילו על ילדיכם. באשר לכלבי ציד, הם יכולים ללכת במרדף אחר טרף בכל טיול. לאחר שהתעוררה תחושת הטורף בכלב, הוא לא ישמע אותך יותר ולכן יהיה קשה מאוד להחזיר אותו. למרות הכל, אנחנו לא אומרים שלכלבים האלה אין מקום במשפחות, רחוק מזה! אתה רק צריך להיות מודע לכך שלחלקם אולי יש אינסטינקט מפותח יותר מאחרים…

קבל שהכלב שלך לא יכול להשתנות

כלב רועים בלהקת כבשים
קרדיטים: Bigandt_Photography / iStock

ייאמר מיד, ההתנהגות הטורפת של הכלב מעוגנת בו ולעולם לא תיעלם. לפעמים, ניתן יהיה להחליש מעט את הדחפים הללו או למצוא אמצעי נגד, אבל אתה לא יכול לדכא התנהגות טבעית של כלב! אז אם הכלב שלך נוטה לרדוף אחרי טרף לפרקי זמן ארוכים, אפילו כמה שעות, אתה יכול לבחור בקולר ה-GPS. זה יאפשר לך להמשיך ליהנות מהליכות ללא רצועה מבלי לדאוג לאן חיית המחמד שלך נעלמה. כמה שרשראות מאפשר לך לעקוב אחר ההתקדמות של הכלב שלך בזמן אמת יותר מ-10 קילומטרים על מנת להבטיח את הליכותיך.

אם אתה רוצה להימנע לחלוטין מהכלב שלך מרדף אחרי טרף, אתה יכול לנסות את טכניקת הכדור. זה דורש להכיר היטב את בעל החיים שלך כדי לפעול בזמן הנכון. כשאתה מרגיש שהכלב שלך מתחיל לארוב, להסיט את תשומת ליבו לזרוק אותו כדור או שלו צעצוע אהוב. על ידי הפניית תשומת הלב של כלבכם תמנעו ממנו לעקוב אחר הטרף וגם תאפשרו לו ליהנות בדרך אחרת. דאגו לשלוח לו את הכדור לתוך השיחים כדי שלא יהיה קל מדי למצוא אותו, זה יגרה אותו יותר. ל לחזק את ההשפעה של תרגיל זה במהלך הליכות, הימנע ממשחק מסוג זה בבית.

כדי לענות על הצרכים של כלבי רועים, ישנן פעילויות רבות לעשות איתם, כולל הטרייבבול שדיברנו עליו במאמר קודם. דיסציפלינה זו הומצאה גם עבור כלבי רועים שלא יכלו ליצור מגע ישיר עם עדר.

איך לזהות את האותות של כלב שמרגיש מאוים?

האם הכלב שלי יכול ליהנות מעונת התותים?