איך לזהות את האותות של כלב שמרגיש מאוים?

כאשר הכלב שלך נתקל במולד חדש או במצב חדש, הוא עלול להרגיש לא בנוח, אפילו בסכנה. במקרה כזה, הכלב שלך יגיב בדרך שנראית לו המתאימה ביותר כדי לנהל את המצב בצורה הטובה ביותר. אבל האם אתה יודע לזהות מתי הכלב שלך מרגיש מאוים?

כלל "ארבע F".

כלב מפוחד
קרדיטים: Astakhova / iStock

באופן כללי, כאשר הכלב שלך מוצא את עצמו במצב בו הוא חווה חרדה או פחד, יכולים להיות לו ארבעה סוגי תגובות. אלה מסומנים על ידי האנגלו-סקסונים על ידי "ארבעת ה-Fs":

  • הקפאה: הכלב עוצר ולא מעז לזוז.
  • לפלרטט: הכלב מנסה לתקשר לחברו הכלב או אליך את אי הנוחות או החרדה שלו.
  • טיסה: הכלב בורח ויכול, למשל, למצוא מקלט איתך.
  • להילחם: הכלב הופך תוקפני יותר ועלול לתקוף.

ארבע התגובות האינסטינקטיביות הללו נוגעות לא רק לכלבים, אלא לכל בעלי החיים, כולל בני אדם. בהתאם לאישיותו, להיסטוריה ולחוויות שלו, הכלב יבחר באחת או יותר מהאפשרויות הללו להביע את אי הנוחות שלהם במצב. הוא אפילו יכול לעבור מהר מאוד מאחד לשני. כל האסטרטגיות הללו מכוונות להדוף את האיום.

למה חשוב להיות מסוגל לזהות את ה-4Fs?

כלב מבוהל ללא ניע מאחורי אדונו
קרדיטים: CBCK Christine / iStock

לרווחתו, אבל גם לזוגיות שלכם, חיוני שתדעו לזהות את התגובות של הכלב שלכם ללחץ או פחד. למה ? כי כלב לא מובן יקוטל לעתים קרובות ככלב אגרסיבי, מחונך לקוי או אפילו עקשן. במציאות, החיה המסכנה פשוט מבטאת את מצוקתה. אם הכלב שלכם בא לתפוס מחסה ברגליים שלכם במפגש עם אחד מבני משפחתו, אל תצחקו כי זה נוגע ללב, אלא באמת תהיו מודעים למסר שהחיה שלכם שולחת לכם ושימו קץ למגע איתו. אם אתה מתעלם ממצוקת החיה שלך, אתה מעניש אותה בעקיפין בכך שאינך עוזר לה להתגבר על החרדה שלה. בדרך זו, אתה מסתכן באובדן האמון של הכלב שלך בך…

המפתח: התבונן בכלב שלך

כלב מרחרח חתול
קרדיטים: chendongshan / iStock

הבנת הכלבלב שלך היא חיונית, וזה בא בראש ובראשונה באמצעות התבוננות. כדי להבין טוב יותר את הכלב שלך, שימו לב לתנוחות שלו או לקולות שהוא יכול להשמיע. הוא נראה מתוח? האם האוזניים שלו מופנות קדימה או אחוריות? הרגליים שלו רועדות? יש לו שיער זיפי? האם הזין שלו זקוף בגאווה או תקוע בין רגליו? יש לו את הצלעות מגולגלות? האם הוא נוהם או גונח? ישנם שפע של אותות גופניים שבהם הכלב שלך משתמש כדי להביע חוסר ביטחון. זה תלוי בך להתבונן בו!

לאחר שתסתיים עבודת התצפית הזו, אתה אמור להיות מסוגל להבין טוב יותר את המצב הרגשי של בעל החיים שלך. באמצעות התנהגותו והאסטרטגיות בהן הוא משתמש מול מצב חסר תקדים, תבינו במהירות האם הוא מרגיש בטוח או לא.

8 סרטים עם כלבים לראות (או לצפות מחדש) במהלך חופשת חג המולד

איך לנהל כלב עם אינסטינקט טריפה מפותח?