איך להתמודד עם ההתנהגות הזו?

האם הכלב שלך נוטה לבוא ולהתלונן כשאתה אוכל? האם אי פעם תפסת אותו גונב ביסקוויט אפריטיף משולחן הקפה בזמן שהגב שלך מופנה? אם התנהגות זו מעצבנת אותך ואתה רוצה לפתור בעיה זו, קרא את המאמר הזה בעיון! מכיוון שבנוסף להיותה כואבת, התנהגות זו עלולה להיות מסוכנת אם הכלב שלך נושך מזון שאינו בריא.

הכללים שיש לקבוע בבית כדי למנוע התנהגות זו

כלב שוכב במקומו בסל שלו
קרדיטים: huettenhoelscher / iStock

1- האכילו אותו בשעה קבועה

עבור הכלבלב שלך, רצוי לא להשאיר לו אוכל כרצונו. כלב חייב לאכול פעם או פעמיים ביום ואם אפשר בזמן קבוע. יש להגיש לו את הקערה שלו למשך כרבע שעה לכלב בוגר וקצת יותר, בסביבות 30 דקות, עבור גור. אם הכלב לא אכל לאחר זמן זה, יש להסיר את הארוחה עד לארוחה הבאה. ברור שצריך למלא את קערת המים כרצוננו.

2- לכלב שלך חייב להיות מקום ייעודי

לכלב שלך בהחלט יש מקום שמור עבורו כדי שיוכל לבודד את עצמו כשהוא מרגיש צורך. אתה גם צריך ללמד את חיית המחמד שלך ללכת למקום הזה כשאתה אומר לה ללכת. זה יאפשר, למשל, שהכלב שלכם יכבד את זמני הארוחות שלכם בכך שיישאר במקומו.

3- כבד את הצרכים של הכלב שלך

כדי למנוע מהכלב שלכם להפוך לגנב, הקפידו לענות על צרכיו היומיומיים. בנוסף לצרכים בסיסיים כמו אכילה, שתייה, שינה או אפילו עשיית צרכים, לכלב שלכם יש צרכים אחרים לא פחות חשובים. אז תהיי בטוחה קודם שהכלב שלך מאמץ את עצמו פיזית להוציא אותו מספיק זמן כל יום. נצלו גם את ההליכות הללו כדי שיוכל לבזבז ריח בכך שהוא מציע לו נתיבים חדשים עם ריחות חדשים. סוף כל סוף, לעורר אותו אינטלקטואלית וחברתית בכך שהוא גורם לו לפגוש בני משפחה אחרים ולבלות זמן במשחק איתו.

עוד כמה טיפים כדי למנוע מהכלב שלך להיות גנב

כלב אוכל את הקערה שלו
קרדיטים: alex_ugalek / iStock

אם לכלב שלך יש נטייה להיות גנב, אפשר לתת כמה טיפים על בסיס יומי. הראשון נוגע לאוכל של חיית המחמד שלך. האם אלה מספיק מזינים עבורו? כדי לברר, אתה יכול לשאול את הווטרינר שלך לייעוץ. אם אתם בטוחים באיכותם, אבל הכלב שלכם מקבל רק ארוחה אחת ביום, יכול להיות שהזמן בין הארוחות היומיות שלו ארוך מדי. אז אתה יכול לנסות לתת לו לאכול בוקר וערב לראות אם יש שיפור כלשהו. סוף כל סוף אם הקרוקטים שלו הם בשירות עצמי, זה שולח את המסר לכלב שהוא יכול לאכול מתי שהוא רוצה וכאשר הוא רעב. אוכל מסוג זה יכול לעודד אותו לעזור לעצמו גם לשולחן שלך כשהוא רוצה…

אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע מהכלב שלך לגנוב או להתחנן היא לעשות זאת ללמד אותו להישאר במקומו או בסל בזמן הארוחות. כאשר הכלב שלך מתקרב לשולחן, בקשו ממנו בעדינות לחזור למושב. במידת הצורך, תן לו צעצוע שיעסיק אותו. כמובן, להימנע מלהשאיר אוכל שוכב מתחת לאפו ואל תשאירו אותו ללא השגחה עם האפרטיף על שולחן הקפה. לבסוף, חשוב שתישארו עקביות. לדוגמה, אתה חייב בכל מחיר להימנע מלתת לו אוכל שאינו שלו מלבד הארוחות שלו. אם הכלב שלך אוכל בוקר וערב ואתה רוצה לתת לו עוף אחר הצהריים, הניח אותו בצד, ואז המתן לערב כדי להגיש אותו בזמן הארוחה.

איזה מהם לבחור עבור הכלב שלך?

איזה פינוקים לבחור עבור הכלב שלך?