איך להרגיל את הכלב לטיפול?

האם הכלב שלך נוטה להיות לחוץ במהלך ביקורים אצל הוטרינר? האם אתה מתקשה להתמודד עם זה כאשר אתה צריך לנגב את כפותיו או לחתוך את הטפרים שלו? יש לומר כי מניפולציות מסוימות עלולות להכניס את הכלב שלכם לקושי ולגרום לו להרגיש פגיע. כדי לתקן זאת הכשרה רפואית יכולה להיות שימושית עבורך! הרגילו של הכלב שלכם לטפל בו בצורה חיובית אכן יאפשר לו לבטוח בכם יותר במצב מסוג זה.

ממה מורכבת ההכשרה הרפואית?

כלב מנקה את עיניו
קרדיטים: דניאל דה אנדרס חימנז / iStock

הכשרה רפואית פשוט מורכבת מ הרגילו את הכלב שלכם לטיפול וטיפול בהתנדבות, כך שהוא יהיה רגוע במהלך התייעצויות רפואיות אמיתיות. לכן עליך לפייס אותו ככל האפשר כדי לגרום לו להבין שאין לו סכנה. מניפולציות אלו נוגעות בדרך כלל לטיפול הבסיסי שנותן לו הווטרינר במהלך ביקור בדיקה קלאסי. זה כולל, למשל, טיפול בציפורניים, ניקוי עיניים ואוזניים או טיפול שיניים. כדי למנוע מתח רב מדי בביקורו הבא אצל הווטרינר, הכלב רגיל למניפולציות הללו תוך שימוש בחיזוקים חיוביים. זו שיטה מאוד מעשית ואתית. הוא נמצא בשימוש נרחב בגני חיות לטיפול בחיות בר.

לשם מה הכשרה רפואית?

גור גזוז את הציפורניים שלו
קרדיטים: Lazy_Bear / iStock

מדוע להשתמש בטכניקת האימון הרפואי? ובכן, בפשטות כדי שהרגעים אצל הוטרינר כבר לא יהיו ניסיון ייסורים, לא עבורך ולא עבור הכלב שלך! הודות לאילוף זה, כלבכם יוכל אפוא ללכת לווטרינר ללא חשש ואף טוב יותר: בלב טוב. לאחר מכן תוכל לקחת אותו לטיפול, לחיסון, טיפול, ללא חשש שהוא יהפוך נסער או אגרסיבי מדי. כתוצאה מכך, זה גורם להרבה פחות מתח עבור הכלב, אבל גם עבורך. בנוסף, אם החיה שלכם נוחה ומשחררת אותה, הטיפול יחזיק פחות. זה תמיד הרבה יותר נחמד עבור חיית המחמד שלך להיות מוכנים במה שהם עושים, כולל ללכת לווטרינר.

איך לאלף את הכלב שלך לאילוף רפואי?

כלב בודק את אוזניו
קרדיטים: nensuria / iStock

הדרך הטובה ביותר לגרום לחוסר רגישות לכלב שלך היא לעשות זאת בעצמך. עם זאת, זה עדיין יהיה חכם יותרלהיות מלווה על ידי מומחה בהכשרה רפואית בפעמים הראשונות. אחרת יש אתר MUZO+ שמציעה הדרכה מקוונת בנושא. באמצעות שיטה זו, תלמד להכיר טוב יותר את הכלב שלך ולכן יהיה מוכן יותר להוביל אותו הלאה הדרך להצלחה.

דה-סנסיטיזציה היא צעד חשוב לקראת הכשרה רפואית. מטרתו היא להפחית בהדרגה את התגובה שיכולה להיות לכלב שלך במצבים מסוימים. לדוגמה, אם הכלב שלך לא יכול לסבול שציפורניו גזוזות, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא פשוט להציג לו את קוצץ הציפורניים. הניחו אותו על הקרקע ותנו לכלב להריח אותו, אל תתנו לו לבוא איתו במגע. לאחר מכן תיקחו את קוצץ הטפרים בידיים שלכם כדי לגרום לכלבכם להבין שאין סכנה. לאחר מכן, תנסה לגשת אל הכלב שלך עד שהאחרון יסכים. אם הכלב שלך עבר את כל השלבים האלה, הוא מוכן למניקור שלו. כל זה יכול לקחת זמן, אז זה ייקח להיות סבלני.

לסיכום, אם שיטת האילוף הרפואי חלה ללא בעיה על אריות, פילים או אפילו דולפינים, אין סיבה שהכלב שלכם יטופל בכפייה!

3 טיפים לשיפור המצב

5 רעיונות למשחקי כשרון ליהנות עם הכלב שלך