איך לבלות עונת חגים טובה עם הכלב שלך?

זהו, נובמבר 2020 רק הסתיים. ומי שאומר דצמבר, אומר חגיגות סוף שנה! בעודנו מחכים למצוא את כל משפחתו ב-25 בדצמבר, אנו עסוקים בהכנות: קונים את המתנות, מקשטים את העץ, מתקינים את הזרים הקלים, מחליטים על ארוחת חג המולד וכו'. עם זאת, עם כל התסיסה הבלתי רגילה הזו, הכלב שלך עלול להיות בסכנה להרגיש קצת אבוד. הנה כמה טיפים לבילוי של עונת חגים נהדרת לצד בן לוויה הנאמן שלך.

היזהרו ממזונות מסוכנים

כלב שרוצה לאכול שוקולד
קרדיטים: Sonja-Rachbauer / iStock

ארוחות חג הן לרוב שם נרדף לנדיבות. השולחנות מכוסים בשפע של אוכל ולכלב האהוב שלך יש רק רצון אחד: ליהנות ממנו. אז קשה לסרב לו… עם זאת, אתה צריך להיזהר מאוד במה שאתה נותן לו. כלב לא יכול לאכול את אותם מאכלים כמונו, כי חלקם רעים או אפילו רעילים עבורו. לדוגמה, יש להימנע משוקולד, ערמונים או בצל. במקרה של בליעה מקרית של יותר מדי מהמוצרים הללו, קח את הכלב שלך לווטרינר בהקדם האפשרי. ואכן, מספיקה חצי חפיסת שוקולד מריר כדי להרוג כלב במשקל של כעשרה קילו… ואם המינון שנבלע על ידי כלבכם אינו קטלני, הוא עלול לגרום לתסמינים רבים כמו שלשולים, הקאות, חום וכו'.

הבצל יהיה הגורם השני לשיכרון אצל הכלב מיד אחרי השוקולד. מעבר למינון מסוים, הבצל (כך גם בשום) הופך לרעל של ממש. לכן יש צורך להבטיח שלכלב שלך אין גישה אליו. לגבי ערמונים, הם מכילים טאנינים שאינם מתעכלים על ידי בעלי החיים שלנו. לבסוף, שימו לב לעצמות. לאחר בישול, הם הופכים מאוד שבירים ומסוכנים. הם יכולים להיתקע בוושט של הכלב שלך או לגרום לחסימת מעיים.

דאגו לקישוטי עץ חג המולד

כלב יושב מתחת לעץ חג המולד
קרדיטים: Kerkez / iStock

זה עתה הופיע פולש בבית. היא יושבת בגאווה בפינת הסלון המעוטרת באינספור כדוריה וזרים מכל הסוגים. בדרך כלל נמשך לכל אותם עיטורים הנוצצים והברק, הכלב שלך עלול לפגוע בעצמו בטעות. אכן, הקישוטים של העצים שלנו מהווים סכנה פוטנציאלית שיש לשים לב אליה. כדורים קטנים מדי יכולים להיבלע ואם הם נופלים ונשברים הם יכולים לחתוך את הכלב שלך. בנוסף, שרשרת דייזי יכולה להוות גם סיכון להתחשמלות. לסיכום, אם חיית המחמד שלכם קצת סקרנית מדי, הקפידו להעמיד את העץ גבוה או במקום שאין לו גישה אליו כשהיא לבד או ללא השגחה.

תן לו מקום לשקט

גור ישן על מיטה
קרדיטים: amy-humphries / iStock

כל המהומה הזאת יכולה להלחיץ ​​את הכלב שלך. לכן, אם אתם מקבלים אנשים, אל תשכחו לשריין עבורם מקום שקט כדי שהם יהיו חופשיים לבודד את עצמם אם הם מרגישים צורך. ואכן, הוא עשוי להיות מבוקש מאוד על ידי האורחים שלכם, במיוחד על ידי ילדים, מה שעלול לגרום ללחץ רב אם הוא לא רגיל לכך. אם אתה מרגיש צורך, אתה יכול גם להוציא אותו לזמן מה כדי לאפשר לו קצת אוויר צח והפסקה מההמולה.

לבסוף, היו קשובים במיוחד בעת פתיחת מתנות. קשרים דקורטיביים קטנים, עטיפות וחוטים ששוכבים מסביב אכן יכולים להיבלע במהירות על ידי הכלב שלך ולגרום לנזק. טיפ קטן: אם אתה רוצה לתת מתנה לכלבלב שלך, תכננו לתת לו אותה בעת פריקת מתנות כדי להסיט את תשומת ליבו.

האם הכלב שלי יכול ליהנות מעונת התותים?

הערים הכי ידידותיות לכלבים בצרפת לצאת לחופשה עם הכלב שלך