איך לבחור מעיל לכלב שלך?

הסתיו בפתח והחורף מתקרב בצעדי ענק מלווה בחברו הנאמן, הקור. שלפת את מעיל הצמר הגדול, אבל מה עם חברך בעל ארבע הרגליים? כדאי לדעת שרובם המוחלט של הכלבים עדיין סובלים את הקור טוב מאוד. עם זאת, כל מקרה הוא שונה ומעיל קטן עשוי לא להיות יותר מדי עבור הכלב שלך.

מתי כדאי לשים מעיל על הכלב?

כלב עם מעיל
קרדיטים: ג'יימי סטריט / Unsplash

אין לראות את המעיל בהכרח רק כאביזר אסתטי: אם הכלב שלך רגיש לקור, זה יכול לעזור יותר. הסימן הראשון הנראה לעין שיכניס אותך מיד לכוננות הוא הרעד. למעשה, אם תשימו לב שהכלב שלכם מתחיל לרעוד מיד כשאתם מוציאים אותו בחוץ, יש סיכוי טוב שהוא לא יסבול היטב את הקור. עם זאת, המתן לתת לו ללכת קצת כדי שיתחמם. אם הרעידות נמשכות במהלך ההליכה, אפשר לנסות לשים עליה מעיל. מקרה נוסף שעבורו עשוי להיות שימושי שהכלב שלך ילבש מעיל: אם יש לו בעיות עור. גם כלבים זקנים או חולים נוטים יותר לפחד מהקור.

איך בוחרים את מידת המעיל?

כלב עם מעיל אדום
קרדיטים: ג'יימי סטריט / Unsplash

כמו אצלנו, ישנם גדלים שונים של מעילים לכלבים. למרות זאת, אנילפעמים מסובך להתייחס אליהם, כי לכל מותג יש מידות משלו. מסיבה זו אנו ממליצים לך למדוד את הכלב שלך. הדבר הטוב ביותר הוא לנסות את הז'קט ישירות על הכלב שלך, אבל זה לא תמיד אפשרי.

איך לבצע מדידות?

כדי לקחת נכון את המידות של בן לוויה הקטן שלך, תצטרך להביא סרט מדידה. ראשית, מדדו את הגב של הכלב שלכם. כדי לעשות זאת, להתחיל מהצוואר (בגובה הצווארון) לבסיס הזנב. היזהר, אסור לך לעקוב אחרי העיקול של גב הכלב שלך, אלא להחזיק את הסרט ישר. כעת נעבור למדידת החזה. בשביל זה, למדוד סביב הבטן של הכלב שלך בנקודה הרחבה ביותר. באופן כללי, הוא ממוקם ממש מאחורי הרגליים הקדמיות. לאחר שנלקחו המידות, תוכלו לעשות את אותו הדבר עם המעילים ישירות בחנות או לעיין במדריך המידות באתר המותג.

איזה בד לבחור למעיל של הכלב שלך?

גרייהאונד עם מעיל
קרדיטים: מיטשל אור / Unsplash

ברגע שיש לך את המידות של הכלב שלך, יש צורך לבחור את החומר של המעיל. בין אם בחנויות ובין אם באינטרנט, תמצאו כל מיני חומרים: כותנה, ניילון, פוליאסטר, צמר, פליס וכו'. בחרו בחומרים טבעיים שיתנו לעור הכלב שלכם לנשום היטב. עליך לדעת שחומר המעיל שתבחר ישפיע ישירות על נוחות חיית המחמד שלך בהתאם לעונה. לדוגמה, אם יש לך צ'יוואווה קטן, גזע די רגיש לירידות טמפרטורה, מעיל צמר עבה מרופד בפליסה יהיה אידיאלי. מצד שני, עבור כלב מסוג טרייר, כמו קיירן טרייר למשל, עשוי להספיק מעיל קל פשוט עם חומר עמיד למים כדי להגן עליו מפני הגשם. כמובן שתוכלו לקנות מעילים שונים בהתאם לעונה אם אתם חושבים שזה נחוץ.

בחורף, בנוסף למעיל קטן, אל תזניח מחוות פשוטות מסוימות כדי להגן על הכלב שלך מהקור. חוזרים מטיול, יבש את הגפיים (לוע, אוזניים וכפות) היטב במגבת. אם הכלב שלך הלך בשלג, שטפו את כפותיו במים נקיים כדי להסיר כל מלח שנמצא, שעלול לגרות את הרפידות שלו.

רעיון טוב או רע?

למה לבחור מזרן קצף זיכרון עבור הכלב שלך?